Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rasszizmus, előítélet...

A rasszizmus, előítélet rossz, gonoszság, vagy természetes jelenség?

Figyelt kérdés

Sokak szerint rossz, gonosz dolog, amiről az ember tehet, nem jó előítéletesnek, általánosítónak vagy idegengyűlölőnek lenni, bármilyenek is a tapasztalataink.

Mások szerint teljesen természetes jelenség, és nélküle nem maradhattunk volna életben a természeti veszélyekkel és más embercsoportokkal szemben. Manapság is gyakran pórul jár az, aki nem előítéletes, pl. nekivág az éjszakának egyedül egy veszélyes környéken.



2021. okt. 17. 07:03
1 2 3
 11/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
44%

ma 08:33


Utánanéztem, innen tudom, hogy szokásos uszító álhír.

Te utánanéztél? Elárulom, ha megpróbálnád ezt az ostobaságot normális oldalról belinkelni, nem találnál ilyet, csak a 888-félék hozzák le kritika nélkül.

2021. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Egyből kijön több cikk is, pl. a The times-é... Többször felvetették, hogy a matematika rasszista.

A felmérések szerint jóval rasszistábbak a feketék, legalább másfél-kétszer (pl. a keveredést kevéssé tolerálják), de szerintem sokkal nagyobb ez az arány. A távol-keletiek, arabok is nyilvánvalóan rasszistábbak. Ott konkrétan üldözik sok helyen az idegeneket, már az arabok, feketék. Ázsiában meg fehér is alig van, nem nézik őket jó szemmel.

2021. okt. 17. 11:03
 13/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
18%
Nosza, linkeld be a matekos cikket :)
2021. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

[link]

csak az eleje van fent. de sok ilyen hír van. gugl...

2021. okt. 17. 11:16
 15/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
25%

Aham... Ez a cikk sem állítja, amit te írtál, a nagyja meg hiányzik, szóval erről ennyit.

Mondtam, hogy nem fogsz rendes hírt találni erről :)

2021. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
#7 Dzsingisz kán 40 millióval vezeti a listát.
2021. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledkezzünk meg a Ruandai népírtásról sem, hogy kik tették, miért és hogyan...
2021. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Marcell, ez a cikk pontosan azt állítja, hogy a matematika rasszista, ezt már számos alkalommal felvetette a BLM. Ez a gugli első találata, nem teljes a cikk, előfizetéses, erről nem a rasszisták tehetnek. Gugl a barátod.
2021. okt. 17. 13:04
 19/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
0%

Te vagy az, KariGeri? :D Nem ezt írja cikk, nem a matekot írja rasszistának, hanem a tanítási módját.


De tessék, itt az eredeti javaslat, ebből hámozd ki nekem légyszi, hogy a matek rasszista: [link]

2021. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Már a címe is ez: Focusing on the correct answer in maths ‘is racist’...
2021. okt. 17. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!