Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nem megváltoztatható a...

A nem megváltoztatható a transznemű embereknél?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 11:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Az ivari kromoszómák férfiak esetében XY, nők esetében XX. Ez az általános. Ezen kívül van pár nagyon ritka rendellenesség. Ez nem változtatható meg se műtéttel, se hormonokkal, se parókával, se sminkkel, se szoknyával.
2021. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Mármint hogyha valaki fiú volt, akkor szét hormonozta magát lánnyá meg műtétje is volt hogy utánna lehet-e megint fiú?


Hát, nem igazán

2021. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%
Nem, semmilyen módon sem változtatható meg.
2021. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
41%
A valóságban nem, a baloldal, liberálisok számára és az általuk befolyásolt tudományterületek számára igen.
2021. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%

levágathatja a pöcsét ha úgy teszik neki, de akkor sem lesz nő

vagy nem tudom hogy érted, nem olyan bonyolult ez

2021. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%
Én csak azt nem értem, miért akarják átíratni a nemüket a személyiben és elfogadtatni az új nemüket, ha egyszer a nemet nem lehet megváltoztatni.
2021. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben nem (ugyanis a kromoszómákat, bizonyos testi jellegeket nem lehet csak úgy megváltoztatni), viszont vannak lehetőségek a részleges megváltoztatásra. Alapvetően két féle nem van: biológiai és társadalmi. A biológiai nem (vagy inkább nemi szerv) műtéti úton átoperáltatható (azt viszont nem tudom, hogy ez a folyamat visszafordítható-e), plusz hormonkezelések, stb., a társadalmin meg nincs mit megváltoztatni, az eleve úgy alakul ki az emberben ahogy van.
2021. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
47%

#7:


A biológiai nem semmilyen módon nem változtatható meg. Aközött, hogy levágatod a farkad vagy a lábad, semmi különbség nincs. Attól még nem leszel másvalaki. A hormonkezelést amint abbahagyod, a szervezeted ismét visszaáll a biológiai nemed szerinti működésre. Ha meghalsz, és száz év múlva tudósok megtalálják a csontjaidat, a biológiai nemed szerint fognak azonosítani. A nem nem változtatható meg, ezért nem szabad személyiben átírni.

2021. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
48%

"A biológiai nem semmilyen módon nem változtatható meg. Aközött, hogy levágatod a farkad vagy a lábad, semmi különbség nincs."

De van. A farkad a nemi szerved. Ha levágatod, az már nincs ott. Mitől lennél férfi? Ha a lábadat vágatod le, ami az egyik végtagod, akkor béna leszel, rokkant, és nem járóképes.


"Attól még nem leszel másvalaki."

Hadd döntsem már el én, hogy mitől mi leszek, köszönöm! Ha a barna hajam szőkére festetem, akkor azután igenis mondhatom azt, hogy szőke vagyok és nem barna. Ha leadok 20 kilót, akkor igenis mondhatom, hogy nem kövér vagyok, hanem vékony. Ha ér egy trauma, akkor igenis láthatom másképp a világot, mint eddig. Az ember élete során rengeteget változik, és sosem az számít, hogy ki volt egy évvel ezelőtt, hanem az, hogy most kicsoda.


"A hormonkezelést amint abbahagyod, a szervezeted ismét visszaáll a biológiai nemed szerinti működésre."

És? Miért hagynám abba? Nyilván, ha valaki leáll bizonyos szerekről, akkor visszaáll az eredeti állapotba. Ez nincs másképp a függőkkel sem. Senki nem mondta, hogyha szedsz valamit egy bizonyos ideig, akkor az visszafordíthatatlan. Akik fogamzásgátlót szednek, pl. azok sem lesznek automatikusan meddők.


"Ha meghalsz, és száz év múlva tudósok megtalálják a csontjaidat, a biológiai nemed szerint fognak azonosítani."

Lehet, de az engem már kicsit sem fog érdekelni.


"A nem nem változtatható meg, ezért nem szabad személyiben átírni."

Neked mi az Istenért nem mindegy, hogy kinek mi áll a személyiében? Te a tiéddel azt csinálsz, amit akarsz, én is az enyémmel. Ha akarom, összefirkálom, ha akarom, összevágom, kidobom, rányomtattatom, hogy egy űrlény vagyok, vagy megtébolyodott, zárjanak el, viselem a következményét. Bárcsak az egy főre jutó, 5-6 hamis személyi igazolvány ellen kampányolnátok így. Nem olyan ellen, ami még nem is biztos. Ha valaki férfi, és a személyién az áll, hogy Molnár Csilla, akkor sz*rd le, lépj tovább, az ő baja, nem a tiéd.

2021. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
62%

#9:


A nemedet a biológia határozza meg. Az, hogy te másnak érzed magad, az a te személyes érzésed, nem az objektív valóság. Felőlem azt csinálsz magaddal, amit akarsz, de én nem vagyok köteles alkalmazkodni a te téves valóságérzékelésedhez. Ha férfiből nővé műtteted magad, tedd, attól objektíven nézve még férfi vagy, aki levágatta a farkát, parókát vett és női ruhába bújt.

2021. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!