Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ez a Trianonnal...

Miért van ez a Trianonnal kapcsolatban? Nem értem

Figyelt kérdés
Én konzervatív vagyok, nacionalista, hisz imádom az országot és a magyarokat. De miért van az hogy az ilyen sok mi hazánkos, kopasz, buta ember teljesen el akarja törölni a Trianont? Én értem hogy van 2 millió magyar Erdélybe, de ott van még 6 millió vagy több román is! Azokkal mi van? Ők kilőhetik magukat az űrbe? Vagy azt gondolják hogy a felvidéki Kassa, ahol 6% a magyarok aránya ott majd örülni fognak annak hogy újra hozzánk tartozhatnak? Ha igazságosak lennének a határok akkor a felvidék és a vajdaság kis része lenne csak a mienk, meg talán Észak-Erdély. De ez is csak maximum

2021. dec. 23. 09:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9 Értem, amit mondasz. Jelen helyzetben a határok jó átjárhatóságát az EU-nak és a schengeni egyezménynek köszönhetjük. Ha átmegyek egyik Komáromból a másikba, ott egy tájékoztató jellegű tábla jelzi az országhatárt és ennyi.


Az Európai Uniónak van két jövője, amit vizionálni szoktak. Az egyik a minél integráltabb Európa, aminek a végső célja, de biztosan nem a mi generációnkban elérkező célja az Európai Egyesült Államok. A másik pedig a nemzetek Európája, ahol egymással folyik gazdasági tevékenység, de ettől függetlenül minden ország egy vizes árokkal körülvett, saját magával foglalkozó bástya. A mi helyzetünkben, ahol a magyarok jelentős része más országban lakik, szerintem az egyesült Európa forszírozása a nemzeti érdek.

2021. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%
Mi lenne a románokkal? Azt kapnák vissza ami trianonnál történt a magyarokkal. Fognák magukat és elindulnának a havasalföldre Bukarestben élnének marhavagonokban zsúfolódnának össze vagy ahogy akarják megoldják.
2021. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12

Mindegy mert hamarosan átköltözik egész Románia népessége Olaszországba vagy Németországba tehát akadály nélkül bevonulhatunk.

2021. dec. 23. 12:37
 14/15 anonim ***** válasza:

#11 azt hiszem, egyik sem realitás. Sőt, nem is jó megoldás.

Az EEÁ akkor lenne értelmes, ha Európában közel azonos mentalitású, kultúrájú, hagyományokkal rendelkező, és ezt többségében igénylő államok alkotnák. De azért vegyük észre, több állam a Schengent igényli, ám mégsem lép be az Unióba már jó hosszú ideje. Ez nem egy USA, ahol az ilyesmi működne. Sem most sem később.

A nemzetek Európája sem az, aminek leírod. Az inkább a nacionalisták Európája. A nacionalizmus nem valamiféle hazaszeretet, hanem valamiféle többi nép utálat.


Szerintem egyetlen járható út van, amely azonban kellően széles és ne megy keskeny ösvény. Európában a nemzetek és az országok nagyon régóta nem azonosak. Svájc például minimum 3 nemzet. Amitől egy ország lettek, az az ok ma is áll, még ha lényegesen eltérő formában is.

Viszont megoldható, hogy Európa országai egyezzenek meg, mely témákban élhetnének úgy, mintha egy ország lennének. Ilyen például a komplett gazdaság, ahol a térségek hagyományaiknak és a körülményeknek megfelelően termelnek, és szállítanak vám nélkül. Ilyen a határok teljes átjárhatósága. Ilyen bármely téma, amelyben az adott állam és az Unió megegyezni akar és képes. És nem szükséglet, hogy egy téma mindenkire egyformán vonatkozzék. A szuverenitás pedig azt jelenti, hogy érdekei szerint minden állam önállóan cselekszik, ám tudomásul veszi, hogy egy szövetségi rendszerben van, ahol nem tisztességes úgy cselekedni, hogy az a szövetség más tagjainak érdekét sértse. Ennek elkerüléséhez mindössze intelligencia és empátia kell.


Csak példálózva: ha egy ország vezetése menet közben olyanná válna, mint Magyarországé, az jogot ad a beavatkozásra (mert ez a vezetés semmiféle empátiával és intelligenciával nem rendelkezik, ám annál nagyobb hiénatermészettel - ami összeegyeztethetetlen bármely szövetséggel, továbbá felrúg minden korábbi megállapodást önkényesen).

Röviden szólva, mindössze az emberi jog eredeti és széles értelemben vett igaz jelentését kéne alkalmazni.

2021. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11, egy ilyen egyesült Európa meg ilyenek csak elképzelések, nem realitás. A valóságban mi lehetünk internacionalisták, de mindenki más nacionalista, soviniszta marad attól, elnyomja a magyarokat, területeket akar, szemétkedni fog másokkal. Nem fog a hozzáállásunk miatt megváltozni az átlag primitív soviniszta tolvaj dákoromán... Miután a fél országát tőlünk lopta. Ezért nem jó ez a békés toleráns, liberális maszlag, mert csak az ellenséget erősíti. Ahogy a bűnözők ellen sem megoldás, hogy nem büntetjük meg őket.
2021. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!