Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a liberalizmus arról szól,...

Ha a liberalizmus arról szól, hogy elfogadunk mindenféle nézetet, akkor miért nem fogadják el azt, hogy valakinek más a véleménye, mint az övék?

Figyelt kérdés

Mert ugye a liberálisok toleránsak másokkal. De csak addig, amíg ugyanazt gondolja, mint ők, ha már mást, akkor már nem azok. Ha olyan elfogadók, mint amilyennek mondják magukat, akkor miért nem elfogadók azokkal szemben, akik a konzervatív értékek szerint gondolkodnak? Mert ez így önellentmondás.

Ha azt mondják, hogy véleményszabadság van, de neked az a véleményed, hogy a migránsok és a ciganyok ingyenélők, a homoszexualitás megánügy és nem való nyilvánosság elé, az oltásoknak lehetnek mellékhatásai, az oltásigazolvány diszkriminatív, a nők és a férfiak nem egyformák, tehát bizonyos munkakörökben az egyik, míg másutt a másik nem képviselői alkalmasabbak, stb., akkor rögtön nincs szólásszabadság, mert letiltanak.

Ha valóban liberális módon viselkednének a magukat liberálisnak vallók, akkor miért probléma nekik az, hogy valakinek más a véleménye, mint az övék?



2022. jan. 2. 18:41
1 2 3 4
 21/32 Godaime ***** válasza:
32%

19/

De senki nem mondja meg, hogy mit gondolhatsz, amíg ezeket a gondolatokat hangosan ki nem mondod és ezzel potenciálisan árthatsz másoknak.

20/

Ennek semmi értelme. Nem mondtam egyetlen szóval sem, hogy mit kellene szeretned és azt sem, hogy mi a rossz neked. Azt se tudom ki vagy.

2022. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
35%

#21 Ezt írtad le: "Az irreleváns, hogy téged mi zavar a másikban. Amíg a másik nem árt senkinek az életstílusával ( legyen az egy vallás, szexuális orientáció, bőrszín stb ) addig neked NINCS JOGOD megmondani, hogy az illető hogyan éljen, kivel házasodjon, stb. "

Közölted, hogy nincs jogom ilyet mondani, mert SZERINTED ez vagy az nekem nem árt.

Honnan veszed, hogy nekem nem árt? Miért akarod te ezt helyettem eldönteni?

2022. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Godaime ***** válasza:
28%
Ööö azért, mert nem árt. Más emberek nemi élete, házassági viszonya, bőrszíne, vallása ( amíg nem erőszakolják rád, nem akarják, hogy részt vegyél benne ), nem árt neked, nem számít mit mondassz. Ezt nem én találtam ki, ezek tények.
2022. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
47%
#23 Nem, nem tények. Te eldöntötted helyettem.
2022. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Godaime ***** válasza:
0%

Nem, ezek tények nem számít mennyire erősködsz.

De oké, lássuk neked személy szerint MÁS EMBEREK (!!!) magánélete hogyan is árt. Kíváncsian várom a választ.

2022. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

#25 a lényeget nem sikerül felfognod. Nem az a tolerancia ha a NEKED megfelelő világkép szerint kell másoknak viselkednie, élnie és magát éreznie. Ez csak egy vélemény tőled, hogy neked nem tetszik az én véleményem. Ugyanúgy nekem sem tetszik a tied és ennyi. Nem leszek attól intoleráns mert kimondom, hogy nem tetszik amit mondasz, ahogy attól sem leszek intoleráns mert nem akarom megváltoztatni a törvényeinket olyanra ami neked tetszik, nekem meg nem. nem számít, hogy SZERINTED kinek árt vagy nem árt, egyszerűen nekem éppen úgy nem kell a te világnézeted szerint gondolnom a dolgokat, ahogy neked sem kell az enyém szerint.

A tolerancia azt jelenti, hogy én ezt elfogadom tőled. Nem nevezlek el azért semmiféle negatív jelzővel, mert a kettőnk véleménye nem egyezik. te viszont nem vagy toleráns, mert rám aggatod a homofób meg intoleráns, és hasonló jelzőket amiatt, hogy kimondom, nem úgy gondolom a dolgokat, ahogy te!

Teljesen független ettől az, hogy mi törvényes és mi nem. Meg van annak a szabálya, módja, ahogyan a demokratikus rendszerekben törvényeket alkotnak és te most engem meg másokat azért homofóbozol, intoleránsozol meg egyebezel, mert ragaszkodom ehhez a törvényhez és nem akarom átírni a te kedved szerint.

2022. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Godaime ***** válasza:
0%

Óh, tehát nincs egyetlen érved sem azt illetően, hogy más emberek magánélete miért is árt neked. Értdekes, tehát mégsem én találtam ki, hm?


Amúgy te ismételten arra kérsz engem, hogy fogadjam el a te intoleráns véleményedet. Te tuti valami álomvilágba élsz ha nem vagy képes látni ez mennyire káros. Ép ésszel fel nem tudom fogni valaki hogyan gondolkodhat ennyire visszafele. Egy tipikus amerikai Karen mintapéldája vagy.

2022. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
50%

#27 Nem kell magyaráznom neked semmit, nem is kell érveket felsorolnom, nem kell téged meggyőznöm az igazamról. EZ A tolerancia, hogy elfogadom, hogy te nem értesz velem egyet és nem akarlak minden áron lenyomni és megváltoztatni.

Azt is elfogadom, hogy nem vagy képes minimálisan sem felfogni amiről beszélek, mert nem akarod. te ilyen vagy, ennyi!

2022. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Godaime ***** válasza:
0%

Mert nem tudsz ilyen érveket felsorakoztatni, ismerd el már végre. Makacsul ellentmondtál nekem, azt állítva, hogy kitalálok dolgokat, de valahogy ezen véleményedet mégsem vagy képes alátámasztani. Ja, és azt várod el tőlem, hogy az intolernciát tekintsem egyenértékúnek a toleranciával ( ? ).


Véleményed az lehet bármiről, ezzel nem is vitatkozok, de amikor a véleményedet megosztod másokkal is, akkor vállald értük a következményeket. A világ nem körülötted forog, ébredj fel.

2022. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
69%
Ma már átlagos a liberalizmus és átlagosnak lenni nem zavaró.
2022. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!