Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az útlevél tulajdonképpen...

Az útlevél tulajdonképpen micsoda? Mi kell a beszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Ami azt illeti, életemben nem léptem át még az ország határát sem. Azt tudom,hogy EU-n belül csak egy személyi igazolvány kell a határok hivatalos átlépéséhez. Na de ha beüt a kaki itt is háborús helyzetre való tekintettel,nem gondolnám,hogy elég lenne a kontinensen belül elmozdulni. Mi kell például Kanada, Ausztrália megcélzásához?
2022. márc. 9. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Oda vízum is kelleni fog. Amúgy ott a Google.
2022. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Google mindenfélét kiad, nekem így a témában nulláról kezdőnek nem egyértelmű, ezért érdekelt volna olyanok leírása akik jártasak benne.


De ha ilyen sok papírmunka amit utálok, akkor inkább maradok :D

2022. márc. 9. 08:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha egy útlevelet sem tudsz intézni, lehet hogy jobban jársz...
2022. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerinted miért tettem fel a kérdést? Hogy megtudjam.
2022. márc. 9. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Az kell a beszerzéshez, hogy beslattyogj egy kormányablakba és azt mondd, hogy "Csókolom, útlevelet szeretnék igényelni". Meg az érvényességétől és a korodtól függően valamennyi pénz, valószínűleg 7500 vagy 14000Ft (5 és 10 éves).


A többit helyben intézik, a fotót és a biometrikus adatok levételét is.

2022. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyi? Király, köszi!
2022. márc. 9. 09:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt van érthetően, tömören:


[link]


Ezzel kimehetsz innen, de az USA-ba pl nem mehetsz be, ahhoz kell a vízum, amit ők adnak, ha adnak. Most már átnevezték valami másra, de az lényegtelen. Szerintem Kanadába is kell.

Az országok listája meg itt van:


[link]

2022. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet.

Ha jól értelmezem, Kanadába 6 hónapig nem kell. Az már valami, annyi idő alatt ki lehet találni bármit. No de bízzunk benne, hogy nem fajul eddig a helyzet. 🙏

2022. márc. 9. 12:45
 9/12 anonim ***** válasza:
ha elso utlevel, akkor kelleni fog a szuletesi anyakonyvi kivonat is, azt kerd anyadtol, ha nincs meg, akkor elibb azt kell i tezned, de a kormanyablakokban szepen eligazitanak csak vigyel minden iratot es ha meg nem vagy 18, akkor a szuleid is
2022. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre nem is gondoltam! Remélem megvan... 25 éves vagyok.
2022. márc. 10. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!