Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak itt Erdélyi felhasználók?

Nemjuteszembesemmi49 kérdése:

Vannak itt Erdélyi felhasználók?

Figyelt kérdés

Itt ebben a cikkben az első két kérdésre adott válaszban mennyi az igazság? Az igaz, hogy fontos lenne kijárni oda rendszeresen az ellenzéknek? Szerintetek az számítana valamennyit? A kormány nem csak kampányidőszakban szokott oda kijárni? Az nem rossz, hogy nem szokott?

Az igaz, hogy számítottak a támogatások, amelyeket kaptatok, ha igen mennyit? Milyen olyan dolgokat tudtok, ami hasznos, a magyarországi magyarok adópénzéből már megépült? Csak kíváncsi vagyok.



#Erdély #szavazat #Erdélyi magyar #épül-szépül #Adópénz #Közvetlenkampány
2022. ápr. 10. 00:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem a linket csatolni:

[link]


Ha valaki nem akar, vagy nem tud politikáról beszélni, elég annyit is hogy erdélyi felhasználó, a kérdésem végülis az volt igazából. Csak kíváncsi vagyok rá.

2022. ápr. 10. 00:34
 2/6 anonim válasza:
83%
erdélyi vagyok, de nem politizálok
2022. ápr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Erdélyi az tulajdonnév. Te erdélyi embereket keresel valójában. A kormánynak semmi keresnivaló nincs más országban. Semmi. Akkor sem, ha ott magyar anyanyelvű, magyar származású emberek élnek.
2022. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk boven.

Nekem lenyegtelen a tamogatas, mert a roman valasztasokra se megyek el, nemhogy a magyarra.

A beruhazasok... A focipalyara szalt le a mentohelikopter, ami 5 perc a korhazig. A fidesz felujitotta, tobbe nem szalhatnak oda le. Legkozelebbi leszallo 20 perc.

A mi, evtizedek ota mukodo ovodankat bezarjak, csak mert melle epitettek egy masikat.


Regen tok jo volt mindenutt a rokoni vagy barati viszony.

Most meg az emberek utaljak egymast. Nem veszik eszre hogy csak parasztok a politika sakktablajan.

2022. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 simad ***** válasza:
32%
Hát be kellebe vonni már ezt a kettős állampolgárságot sajnos, látom kollégám is ment szavazni a fideszre... Csak a gender dolog miatt..
2022. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarom, hogy itt mindenki is belém kössön, így csak a kérdésre válaszolok:

1) ahogy fonyos lenne-e az ellenzéknek kijárni ide, azt neki kell elbírálnia. Az, hogy csak a szavazás előtt dugta ide az orrát MZP, két dolgot eredményezet: az itteniek majdnem fele soha nem is hallott róla, akik hallottak azoknak többsége negatív véleménnyel volt róla. Szóval ha nem akarják, hogy ez változzon, akkor maradhatnak ott ahol vannak.


Bár tekintve, hogy az ittenieket alkották meg ellenségnek és lettünk a politikai gyűlölet megtestesítői, korántsem ad okot arra, hogy kedveljük őket.


Amikor meg idejött MZP, akkor sem hozzánk beszélt. Nekünk mondott, de a mondanivalóját nem hozzánk címezte. Nem szólított meg minket, nem éreztem, hogy bármi okom kellene legyen támogatni őt.


2) Hogy a kormány milyen gyakran jár itt, azt nem követem, de tudtommal Viktor gyakran jár erre, azt hiszem évente (?), Persze nem időz sokat, de ide jön, beszédet mond és megnézi mi van velünk.


Relatív az is valami, hisz konkrétan az ő helyzetében sokan otthon ülnének és ennyit sem tennének. Ez nem több, mint gesztus, ami értékelendő.



3) az, hogy számít-e az a befektetés, amit itt valósítanak meg, az nézőpont kérdése.


Egy autópálya semmit nem jelent annak, kinek se autója se jogosítványa. Egy kórház felújítása mit sem ér a magamfajtának, ki sosem betegszik le annyira, hogy oda jusson.


Így vitatható, hogy egy stadion mennyit ér. A fiatalok közül páran ki tudják használni. Ha csak 100 tini megy oda szaladni már megérte. De ez az én nézőpontom.


Nálunk a város jelképét képező templom felújítása magyar segítséggel valósult meg. A román államnak nem érdeke, az unió tett rá, így az egyház és a magyar állam valósította meg. Bár minden nem nyerte el a tetszésemet, de ez pusztán a dizájnra vonatkozik. A ráncfelvarrás kellett és most kellő körülmény van arra, hogy a gyerekekkel lehessen foglalkozni.


De persze, ez is csak annak pozitív, akit érint valamilyen módon.


Gyerekként az anyaországtól kaptunk támogatást. Az akkor sokkal több volt, mint amit az itteni állam adott. Már maga a gesztus sokat jelentett, de még többet az, hogy a szüleimnek is jól jött a segítség. A csángók is sok segítséget kapnak, eléggé jókat hallok tőlük e téren. Ott még nehezebb a helyzet.


Szóval nézőpont kérdése, de számítottak a támogatások. Nem váltottak világot, de aki a kicsit nem becsüli...

2022. ápr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!