Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jogászok komolyan gondolják,...

A jogászok komolyan gondolják, hogy nekik több jogosultságuk van a parlamentben ülni, csak azért, mert jogászok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 10:53
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
69%
Én nem, reprezentatív felmérést meg nem láttam erről :D
2022. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
71%

Hogy komolyan gondolják-e?

Hát kezdjük ott, hozz egy forrást ahol állítanak ilyet, és aztán kideríthetjük, hogy vicceltek-e, vagy komolyan gondolják.

2022. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

#2

Te képes vagy értelmezni a kérdést? Nem állítom, hanem KÉRDEZEM, hogy ezt gondolják-e.

Miért van az, hogy ha valamit megkérdezek GYK-n, akkor rögtön nekemesnek, hogy hozzak forrást a KÉRDÉSEMRE?

2022. máj. 2. 11:00
 4/55 anonim ***** válasza:
32%

Azért kérnek forrást, mert egy kérdésbe bújtatott állítást fogalmaztál meg. Nem olyan bonyolult.


Olyan, mintha azt kérdezném, hogy a buddhista mosógépszerelők miért egytől egyig laposföldhívőek? Kb ugyanennyire lehet válaszolni a te kérdésedre is, ha nem pontosítod, hogy mire gondolsz.

2022. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
79%

"komolyna gondolják..." - ez a kérdés azt feltételezi, hogy a jogászok azt gondolják amit írtál, a kérdés az, hogy ez komoly-e.

Szóval de, állítod, hogy ezt gondolják, a kérdésed arra irányul, hogy komolyan gondolják-e.


Deee bocs, tudom, te jogászok nélküli világot akarsz, olvastam az előző agymenésedet. Most legalább nem fektettél annyi energiát a hülye kérdésedbe, mint akkor:D

2022. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, de kívülállóként úgy látom, hogy több értelme van ott ülniük, mint egy 8 osztályosnak.
2022. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ti nm tapasztaltatok ilyet. Már csak az a kérdésem, hogy úgy nem tapasztaltatok, hogy gyakran volt dolgotok jogászokkal, vagy úgy nem tapasztaltatok, hogy egész nap ki se léptek otthonról?
2022. máj. 2. 11:47
 8/55 anonim ***** válasza:
66%

#3 "Nem állítom, hanem KÉRDEZEM, hogy ezt gondolják-e."

NEM EZT kérdezted. Legalább a saját kérdéseddel tisztában lehetnél, ott van felül.

"A jogászok komolyan gondolják, hogy nekik több jogosultságuk van a parlamentben ülni, csak azért, mert jogászok?"

A kérdésed egyben egy állítás, hogy a jogászok ezt gondolják és te csak arra vagy kíváncsi, hogy ezt komolyan gondolják-e.

A jogászok nem gondolnak ilyet. Pont.

Lehet, hogy van olyan jogász a több tízezerből aki valami hasonlót gondol, de a jogászok, mint csoport, nem gondolnak ilyet.

Valójában mit akarsz tudni?

2022. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
79%

A parlamentben ülők jogosultsága közvetlen vagy közvetett módon a néptől származik, és ha én tudom, akkor szerintem a jogászok is tudják.

Az más kérdés, hogy aki 8-9 éven keresztül jogot tanult, az a törvényhozásban valószínűleg alkalmasabb szerepvállaló, mint mondjuk egy történelem tanár.

De ismétlem, mivel a választók döntenek, gyakorlatilag édesmindegy, hogy a jogászok mit gondolnak a jogosultságukról, ha egyáltalán gondolnak bármit is.

2022. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

#9


Ennek ellenére például Morvai Krisztinának is volt olyan felszólalása az Európai Parlamentben, amely a képviselőtársa jogászi diplomáját hiányolta, és ezzel próbált ellene érvelni.


"Az más kérdés, hogy aki 8-9 éven keresztül jogot tanult, az a törvényhozásban valószínűleg alkalmasabb szerepvállaló, mint mondjuk egy történelem tanár."


Miért is lenne alkalmasabb? Fel nem tudom fogni ezt a logikát, hogy sokak szerint azért alkalmasabb egy jogász az ország sorsának eldöntésére, mert jogi szövegekről szavaznak meg a képviselők. Az ilyenek záratják be Németországban az atomerőműveket, mert azt hiszik magukról, hogy csak egy jogász tudja az atomerőművekkel kapcsolatos jogszabályokat meghozni.

2022. máj. 2. 12:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!