Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt miért kell ma minden...

Azt miért kell ma minden transznak bemondásra elhinni, hogy az ellenkező neműnek érzi magát?

Figyelt kérdés

Ma mindenkinek kötelező zokszó nélkül elfogadni, ha egy férfi bejelenti, hogy ő mostantól nő, és ennek megfelelően legálisan végigverheti a női mezőnyt a sportban.

Lia Thomas tökéletesen férfinek néz ki, még nemváltó műtét sem kellett neki semmihez. Laurel Hubbardnak szintén elég volt a bemondás.

Svájcban elég bemenned az okmányirodába és onnantól az ellenkező nemhez tartozol.

Szóval azt mégis hogyan állapíthatja meg ránézésre bárki, hogy igazat mond-e az illető, hacsak nem esett át még az operáción?



2022. jún. 24. 02:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
40%
#80 Na látod. Olyan sincs, aki nőként férfi testbe született, hiszen két külön nemről beszélünk. Ugyanaz a kategória. Persze még erről is kitalálhatják, hogy létezik ilyen, de attól még nem fog létezni ez sem.
2022. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
7%

Nem ugyanaz a kategória. Két külön fájnak mi köze egymáshoz?


"Olyan sincs, aki nőként férfi testbe született"


Már hogyne lenne.


"hiszen két külön nemről beszélünk"


Két külön nemről beszélünk igen és?


Továbbra is te tagadod bizonyos férfiak esetében, hogy férfiak illetve bizonyos nők esetében, hogy nők.

2022. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
37%

Miért, két külön nemnek mi köze egymáshoz?

Továbbra is te tagadod bizonyos férfiak esetében, hogy férfiak illetve bizonyos nők esetében, hogy nők.

2022. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
32%

"Viszont komolyra fordítva a szót. Ez az "érzem magam" meg "hiszem magam" szándékos ferdítés kezd rohadtul uncsi lenni. Számtalanszor el lett magyarázva, hogy itt nem arról van szó, hogy minek hiszed magad hanem, hogy mi vagy."

Pedig pontosan erről van szó. Valaki kijelenti magáról, hogy ő valami más, mint ami valójában, ettől ez nem lesz tény, csak az ő képzelgése.

Vagy mégis hogyan bizonyítanád, hogy aki férfi létére azt képzeli magáról, hogy nő, az bármivel is valóságosabb, mint aki kutyának képzeli magát?

2022. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
94%

"Miért, két külön nemnek mi köze egymáshoz?"


Semmi.


"Pedig pontosan erről van szó. Valaki kijelenti magáról, hogy ő valami más, mint ami valójában, ettől ez nem lesz tény"


Így van. Ettől nem lesz tény. Ebben már eddig is kb. 3-szor egyet értettünk. De továbbra sem erről van szó. Nem arról van szó, hogy én férfi vagyok, gondolok egyet és kijelentem, hogy mostantól nő vagyok. Csak te ezt úgy látszik képtelen vagy felfogni. Pontosabban nagyon is képes vagy rá csak nem akarod felfogni, pusztán azért mert neked nem tetszik.


"Vagy mégis hogyan bizonyítanád, hogy aki férfi létére azt képzeli magáról, hogy nő, az bármivel is valóságosabb, mint aki kutyának képzeli magát?"


A "képzeli magáról" kifejezés miatt ismét bukik az egész kérdés. Nem képzelgésről van szó. De ezt már párszor elmagyaráztam fentebb.


Hiába hazudod azt, hogy a transznemű emberek szimplán más neműnek "képzelik" magukat. Ez egyértelműen ki van zárva, hiszen ha erről lenne szó akkor nem kapnának pszichiátertől szakvéleményt a transzszexualitásukról.

2022. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:

#38

Egyetértek veled. Én is már vagy 600x leírtam mindenhova, hogy átesnek pszichológiai vizsgálaton esnek át, ahol "mentális zavar"-nak írják le őket. Az a baj, hogy sokan úgy álnak hozzá a kérdés megírásához, hogy nem is tudnak róla semmit. Ha tudnák a lépéseket, vagy utánanéznének, akkor jobban értenék. De az emberek makacsok és a kérdésüket inkább kilyelentésnek veszik, és a válaszukat készpénznek.

2022. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

"A "képzeli magáról" kifejezés miatt ismét bukik az egész kérdés. Nem képzelgésről van szó."

Csak épp ezt semmivel sem tudtad eddig bizonyítani.

Plusz arra sem feletél amikor korábban kértem, hogy akkor definiáld, mit értesz férfi alatt! Mert ugye ez egy igen lényeges szempont lenne az elképzelésed szempontjából, hogy a testtől, a nemi jelelgektől, a kromoszómáktól teljesen függetlenül legyen egy teljesen egyértelmű, és teljesen objektív meghatározása a férfi szónak. Mert enélkül ugye eleve nem is lehet másról beszélni, mint képzelgésről esetedben.

2022. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
91%

"Csak épp ezt semmivel sem tudtad eddig bizonyítani."


PSZICHIÁTER által kiállított SZAKvélemény. Ez mi, ha nem bizonyíték? Ha nekem unalmamban olyan napom van, hogy férfi létemre nőnek képzelem magam és ezzel elmegyek pszichológushoz vagy pszichiáterhez akkor valószínűleg azt mondják menjek haza és aludjam ki magam. Ez a képzelgés kategória.

A transzszexualitásnak ehhez semmi köze. Az nem egy beképzelt dolog.


"Mert ugye ez egy igen lényeges szempont lenne az elképzelésed szempontjából, hogy a testtől, a nemi jelelgektől, a kromoszómáktól teljesen függetlenül legyen egy teljesen egyértelmű, és teljesen objektív meghatározása a férfi szónak"


De ki mondta, hogy a nemi jellegektől függetlenül legyen? Pont erre van kitalálva a nemátalakító műtét. Ezen mi olyan nehéz felfogni?

2022. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!