Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs olyan szabályozás,...

Miért nincs olyan szabályozás, hogy az élelmiszerek műanyag csomagolása nem lehet nagyobb, mint amit a tartalmazott élelmiszer mennyisége indokol?

Figyelt kérdés
A chipses zacskóba 2x annyi chips férne, a margarinos dobozba szintén, és még lehetne sorolni. Ha az EU annyira zöld és műanyagellenes, akkor erre miért nem hoznak szabályt?
2022. jún. 28. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"A chipses zacskóba 2x annyi chips férne"

A chipses zacsó felében védőgáz található légmentesen elzárva, ami nem engedi, hogy a chips minősége romoljon. A csomagolások többsége azért akkora amekkora, mert akkorára van szükség, vagy mert azt a bizonyos alakzatot könnyebb szállítani. Pl. henger alakú termékeket is szögletes dobozokba szokás tenni, így nyilvánvalóan keletkezik benne egy ki nem használt, üres tér, viszont így sokkal könnyebb és gazdaságosabb a termék szállítása.

2022. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk a margarinos doboz tökig tele van.
2022. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Attól függ. A Flora csak félig van.
2022. jún. 28. 18:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Láttam egy hogyan készül részt a chipsről. A chipsgyárban elmondta a menedzser, hogy azért ilyen pufi a zacskó, hogy ne törjenek össze a szirmok.

De azért biztosan benne van sok termék csomagolásában a lehetőség, hogy csökkenthessék a mennyiséget alig észrevehetően. A kis csomagos ropinál figyeltem meg, hogy ha oldalra fordítom, akkor a csomagolás negyedéig van benne némi ropi. Sok évvel ezelőtt a feléig volt.

Idővel mindenképpen drágábban, kevesebbet kapunk ugyanazokból.

Mert a növekvő árak mellett egy gyártónak két fő lehetősége van. Vagy árat emel, vagy csökkenti ugyanazért az árért kapható mennyiséget.

Vagy hoz egy kompromisszumos döntést és kombinálja a kettőt, kicsit árat is emel és csökkenti is a mennyiséget kicsivel, hogy ne tűnjön soknak az áremelés. Vagy ha olyan a termék, hogy a térfogatát lehet növelni olcsóbban, észrevehető minőségromlás nélkül, akkor ezt alkalmazzák.

2022. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Flora félig van? A 400 grammos Original Omega 3&6-ot vesszük, nem tudom mennyit pusztítottunk már el; mindegyik tele volt.
2022. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én a sima sárga dobozosat szoktam venni, az kb. félig van.
2022. jún. 29. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!