Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elvárható szerintetek egy...

Elvárható szerintetek egy politikustól, hogy ha már angolul szólal meg, azt viszonylag jó kiejtéssel tegye?

Figyelt kérdés
Világszerte jellemző, hogy erős akcentussal szólalnak meg, ami pár évtizeddel ezelőttig elmaradottabb helyeken talán elfogadható lett volna, de itt jól képzett, esetleg világot járt emberekről beszélünk, akik esetleg napi több órányi angol nyelvű műsort néznek. Nekem mindegy, hogy brit, amerikai, skót, kevert, vagy akármilyen dialektust használ (OK, pl. indiait lehetőleg ne...), csak ne legyen erős akcentusa. 50 éves vagyok, nyelviskolában utoljára 30 éve jártam (ott ez emlékeim szerint kevésbé volt szempont), de szerintem elfogadható szintű a kiejtésem (egyedül legalábbis). Szóval nem lehet olyan nehéz elsajátítani. Persze hibázni lehet egyes szavaknál, az más.
2022. aug. 5. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

10.

Igen angol anyanyelvűek sem értik az erős akcentust


Az összes politikust kirúgnám,aki nem tud beszélni!!!

2022. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#10 Te nagyon okos lehetsz, ha egy kérdésből, és pár kommentből ilyen messzemenő következtetést tudsz levonni, csak így tovább...! De a kommented első része sem piskóta. Hallottál egy ausztrát vagy skótot két percig beszélni, megértetted, és máris le kell szólni a többieket?

#8 Nekem ugyan nem tetszik, de szerintem a dialektusra gondolsz. Én arra, ha pl. valaki magyar/német/akármilyen akcentussal szólal meg angolul.

2022. aug. 5. 14:35
 13/15 anonim ***** válasza:
A NATO-nak volt egy spanyol főtitkára, azt hiszem Solana, de nem ez a fontos. Szerintem a gyengébb idegzetű szinkrontolmácsokat az ő akcentusával ijesztgették.
2022. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Meg lehet tanulni az angolt artikulálva, szépen mondva is. Szándék kérdése. Pl. én franciát még alig hallottam angolul normálisan beszélni.


https://www.youtube.com/watch?v=_QKbf9peB30

2022. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 27. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!