Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Átalány gázos vagyok. Most...

Átalány gázos vagyok. Most nem értem, mi lesz ha bediktálom az óra állást és mi lesz ha nem? Mikor járok rosszabbul?

Figyelt kérdés
Mi alapján számolják ki, hogy év közepén kell-e piaci áron fizetnem vagy sem?
2022. aug. 6. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem diktálsz, a mostani átalányos fogyasztás megy tovább és ebből számítják ki a fizetni valót. Ha többet fogyasztottál, ha kevesebbet, mindegy. Majd 1 év múlva leolvassák.

Ha bediktálod az aug. 1-i óraállást, akkor a ténylegesből indulsz.

2022. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mit ertesz tenyleges alatt? Ha augusztusban diktalok abban nincsenek benne a teli fogyasztasok.
2022. aug. 6. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk augusztus a leolvasás időpontja, akkor telik le az 1 év.

Ha most diktálsz azt a mérőállást diktálod, ami éppen most van.

Mondok egy példát:

Nekem tavaly leolvasták augusztusban és az éves fogyasztás 200 m3 volt havonta, ezt fizettem mostanáig. Most leolvastam és azt láttam, hogy az eltelt 1 évben 180 m3 a havi fogyasztás.

Ha diktálok, havi 180m3-rel megyünk tovább, ha nem, akkor meg a 200 m3-rel. Tehát bediktáltam azt az óraállást, amin aug. 1-én állt.

2022. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem decemberben van leolvasas
2022. aug. 6. 21:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az eddigi fogyasztásodat számolják el, ha diktálsz és aug, 1-vel indítják a következő időszakot, mert onnan kezdődik az új rezsi számítás.
2022. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az éves fogyasztásod a 2021. decemberi és 2022. decemberi leolvasások közt nem haladja meg az 1729 m³-t, akkor felesleges a mostani rendkívüli bediktálás.

(Persze, jós nem vagy, de ismerheted a többéves fogyasztásod.)


Ha bediktálod, akkor pontosan el tudják határolni, hogy milyen mérőállástól milyen mérőállásig érvényes a teljesen rezsicsökkentett ár.

Ha nem diktálod be, akkor a 2021. decemberi és 2022. decemberi leolvasások közti fogyasztás alapján időarányosan becsülik meg, hogy mennyit fogyasztottál 2022. augusztus 1. előtt és utána.

Egyenetlen havi fogyasztásnál (ha a gáz a fő fűtőenergia) nem mindegy, hogy diktálsz, vagy becsülnek. Itt egy példa: [link]

2022. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom az excelesnek! En is igy gondoltam valahogy.
2022. aug. 7. 00:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló...

Általányos vagyok, havi 90 köbméterről jön a gázszámla.

Akkor most már nem 10 ezer forintot fogok 90 köbméterért, hanem pl. augusztusban levonják a 90 köbméterből a 14 köbmétert (ez a 14 köbméter lesz az ún. akciós), a többi meg rendes áron fog menni?


Hiába nem érem el az éves szintet, de ha általányosként ez az exceles táblázat érvényes rám, akkor megszívtam. Ősszel lesz éves leolvasás, addig meg már jön minimum egy emeltdíjas gázszámla.

2022. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8. Ezután is 90 m3-ről jön a számlád.
2022. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez oké, csak változik-e az összeg amit fizetni kell vagy sem?
2022. aug. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!