Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Átalány gázos vagyok. Most...

Átalány gázos vagyok. Most nem értem, mi lesz ha bediktálom az óra állást és mi lesz ha nem? Mikor járok rosszabbul?

Figyelt kérdés
Mi alapján számolják ki, hogy év közepén kell-e piaci áron fizetnem vagy sem?
2022. aug. 6. 15:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

↑ 8/ (22:36) és 10/ (01:25)


Neked miért változna a fizetendő összeg? Évi legfeljebb 1729 m³-ig (ami havi átlagban 1729/12=144,0833 m³) nem változik az ár.

Nálad a havi átlagos 90 m³, az, évi 12*90=1080 m³.

Ha nálad ősszel lesz az éves leolvasás, akkor megállapítják, hogy mennyit fogyasztottál a múlt őszi leolvasás óta. Ha több lesz 1080 m³-nél, akkor a különbözetet meg kell fizetned, ha kevesebb, akkor visszafizetik a túlfizetést. Aztán utána 11 hónapon át az új éves fogyasztásod 1/12-ed részét számlázzák. Ha a leolvasás alapján nem léped túl az 1729 m³-es éves fogyasztást, akkor továbbra is a teljesen rezsivédett árat fizeted, mert a havi átlagod sem fogja meghaladni a 144,0833 m³-t; és ha 1080 m³-nél több lesz az éves fogyasztásod, a különbözetet is teljesen rezsivédett áron számolják.


Augusztus 1-től azoknál növekszik az ár, akik évi 1729 m³ (ami havi átlagban 1729/12=144,0833 m³) felett fogyasztanak. Nekik az efölötti fogyasztás minden m³-éért jóval magasabb, úgynevezett piaci árat kell fizetniük. Nekik nem mindegy, hogy bediktálnak-e most, vagy becsülik, hogy mennyi az augusztus 1-ig, illetve utána történt fogyasztás.

2022. aug. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11: köszi.

Azért, mert ez a fizetési jelleggörbét valahonnan előszedték. Ez kavart be.

2022. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!