Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért moderálták ki a hozzászó...

Miért moderálták ki a hozzászólásomat a HVG-fórumból?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nincs bajom a négerekkel, már amelyik nem bűnöző, de ideges lettem, hogy már minden filmben őket nyomatják, és a HVG képes volt olyan címmel lehozni egy cikket, hogy "Fekete színésznővel készül új A kis hableány-film, a rasszisták kiborultak". Érted, ha nem tetszik egy döntés, ami bőrszín alapú, és kritizálod, akkor rasszista vagy. Meg akkor is, ha nem tetszik, hogy egy fehér karaktert négerre cserélnek. Természetesen Tamás bátya soha nem lehetne fehér, azért megköveznének. Na, szóval felidegesített, ezért beírtam, hogy "A progresszívaknak négerfétisük van." Erre kimoderálták. De miért? Ők kezdték a belekötést a másikba, a reakció meg már nem fér bele?
2022. szept. 15. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Engem nem érint az, hogy kinek milyen bőrszíne van. Legyen ennyi öröme a feketéknek, mert amúgysem tudok fekete mesehőst mondani.

De nem a színésznő bőrszíne miatt rossz az adaptáció, hanem a színészi játék miatt. Ez már a traileren is látszik.

2022. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Én most hivnám fel a HVG-fórumot és kérdezném meg tőle személyesen, miért moderálták ki a hozzászólásod!
2022. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
1: a tegnapi v. azelőtti hasonló témánál baromi jól megfogalmazta valaki, hogy ezek a voke marhaságokkal éppen a színeseket degradálják....
2022. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Csak a lényeges első részét másolom be:


"47/49 anonim ***** válasza:

100%


Szerintem a mesehősök átfestésével is komoly problémák vannak.


Ahelyett, hogy fehér írók által megalkotott, vélhetően vagy deklaráltan kaukázusi származású hősöket (Ariel vagy Hófehérke) feketeként ábrázolunk, voltaképpen mit állítunk? Hát azt, hogy a feketéknek nincsenek saját történeteik, meséik és mítoszaik, ezért alapvetően európai narratívákat kell meghamisítani a kedvükért. És ennél rasszistább dolgot elképzelni nem tudok. Azt kell megérteni, hogy ez első sorban nem a fehéreket, hanem a feketéket sérti."


" https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..

2022. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dzsonszi ***** válasza:
69%

Remélem csinálnak az eszkimókról is egy dokumentumfilmet és oda is feketéket raknak be, majd mikor ezen is felháborodunk, akkor jöhet is ránk a rasszista jelző... bár azok után, hogy egy fehér angol királynőt feka játszik, már nem állunk messze ettől, itt a tények, történelem nem számítanak már.

Egyébként ugyan úgy felháborodnánk, ha etiópokról csinálnának egy doksit, akiket fehérek játszanak, mert egyszerűen baromság és pont az a rasszizmus, amit ők csinálnak.

2022. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Dzsonszi, kedvenc képem a mandinerről... :-D


[link]


[link]

2022. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, akiknél a bőrszín számít egy szerep kiválasztásához, azok milyen jogon rasszistázzák azokat, akiknek ez nem tetszik.
2022. szept. 15. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
7: jogos! :)
2022. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
A hvg egy ideje már gusztustalan szennylap lett, alkalmatlan eredeti funkciójának betöltésére (Heti Világ Gazdaság).
2022. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 steven95 ***** válasza:
65%

Mivel a történet szempontjából sosem volt lényeges Ariel bőrszíne, itt annyiról van szó, hogy egy fekete nő miért nem játszhatna el egy - női mesefigura - szerepét. És ha már azt unod, hogy egy mese 20. verziója jelenik meg és nem érdekel, akkor meg ne érdekeljen.


Azt nem tudom miért moderáltak ki - ezzel nem akarom vitatni egy esetleges jogos indokot. Te te mentél a pofonért, így nem érdekelsz.

2022. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!