Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a kezdetlege...

Mit szóltok ehhez a kezdetleges ötletemhez?

Figyelt kérdés

Egy éven át megfigyeltem a politika kategóriában válaszolókat és kérdezőket,illetve szabad időm nagy részében híreket olvastam és egy dologra jutottam:arra,hogy az emberek nem értenek mindenhez és mégis szeretnek olyan dolgokról vitázni amihez nem értenek semmit.Mondok egy példát:az infláció kapcsán egy közgazdász írt valamit itt gyk-n és beletette a következő matematikai fogalmat abba amit írt:deriválás.Erre valaki megkérdezte tőle:Hogy az meg mi?

És ezután gondoltam arra,hogy nem kéne olyan emberek kezére bízni a gazdasági kérdéseket akik nem értenek a témához.


Megfigyeltem milyen hatással volt rám az,hogy a politikában aktívan részt vettem és azt vettem észre,hogy gyűlölködni kezdtem és ezért megfogant bennem az a gondolat,hogy az emberek többségének a kezéből(ahova én is tartozok) ki kéne venni a hatalmat és megkéne szüntetni a demokráciát,mivel negatív hatással van az emberekre.


Ekkor arra gondoltam,hogy a diktatúra a tökéletes államforma,mivel ott nem foglalkoznak az emberek a politikával,de aztán rájöttem,hogy általában valami szörnyűséghez szokott vezetni a diktatúra.Például:milliók halála.


Mi lenne akkor a tökéletes államforma?Eszembe jutott az,hogy Platón azt gondolta,hogy az lenne a tökéletes államforma,hogyha a bölcsek és filozófusok irányítanák az államot.Én ezt tovább gondoltam.Úgy kéne szerintem lennie,hogy a parlament megszűnik és helyette lenne sok Kis Parlament,ahova egy adott dologhoz értők választják be a képviselőket.Például lenne egy Gazdasági parlament ahová a közgazdászok meg a gazdasághoz értők választhatják be a képviselőket.Lenne Oktatási Parlament ahová a tanárok,mondjuk a 14 éves kor felett diákok és az egyéb oktatásban dolgozók választhatják be a képviselőket.Lenne egy Egészségügyi Parlament ahová az ápolók,orvosok és egészségügyben dolgozók választják be a képviselőket.Emellett közvetlen demokrácia lenne,ugyanis minden apró ügyről szavazhatnának az adott területen dolgozók.Lenne egy Alkotmány Parlament ahová az alkotmányjogászok választják be a képviselőket.Eközben meg például egy építőmunkásnak nem lenne szavazati joga,de megszerezheti ettől még.


Vivat potestas scientiarum!



#Ideális állam
2022. szept. 25. 20:17
A kérdező szavazást indított:
Nem tetszik
Tetszik
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem tud egy ember szukszcesszív approximálni, amit a mérnök tanult még érzi, hogy szorít a cipő. Nemde!?
2022. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1Lehet,hogy érzi,hogy szorít a cipő,de amelyik világban létezik(a te képzeleted világa) ez a cipő,abban lehet,hogy ez az a cipő ami legkevésbé szorít.
2022. szept. 25. 20:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Na és ez az amit belát egy hozzáértő.
2022. szept. 25. 20:26
 4/6 Demion ***** válasza:
100%
Nem a demokráciával van baj, hanem a feltétel nélküli választójoggal. A legtöbben azt sem tudják mire szavaznak. Jó példa erre, hogy annó a brexit szavazás utáni napokban Nagy-Britanniában a "what is the European Union" volt a legkeresettebb kifejezés a googleban.
2022. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így leírva már nem tűnik olyan jó ötletnek.Visszavonom amiket mondtam,maradjon szerintem a demokrácia.
2022. szept. 25. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

6.

Milyen Demokrácia

2022. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!