Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itthon...

Miért van az, hogy itthon mindenki sír a lakásárak miatt, mégis 30-35 éves korára saját ingatlanban lakik?

Figyelt kérdés
Az átlagot mondom nyilván. Megy a rívás, hogy ezek az árak már kifizethetetlenek, de valahogy mégiscsak megoldja mindenki, hitelből, örökségből, vagy apuci pénztárcájából, és aztán flegmázik a többire, hogy miért nem tanult piacképes szakmát stb. A tulajdonosok száma 94%, ami Európában rekorder szám, és nem igaz, hogy magagasak az ingatlanárak, mert bárhol nyugatabbra magasabb a megélhetéshez képest.

2022. szept. 29. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
30%
Én nem sírok. És semmi bajom azzal, hogy nő a családi ingatlanvagyon értéke.
2022. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
86%
Mert itthon jólét van. Nézd meg a tróger németet, élete végéig nem lesz lakása.
2022. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
87%

30-35 éves korra, aha..

Igaz, anyám ennyi idősen már két gyereket nevelt a saját otthonukban..


Nem baj, ha 30-35 éves korára lesz az embernek lakása. Csak akkor vegye figyelembe a hatalom, hogy a gyermekvállalás is ekkor fog csak megkezdődni.

2022. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
78%
Én nem sírok, de lakásra nem tudtam összespórolni, kölcsönöket nem akarok felvenni (mert nem szeretnék eladósodni egyik bank felé sem), a szüleim pedig nem elég gazdagok, hogy lakást vegyenek nekem és a három tesómnak. Így hát otthon élek, fizetem a részemet a fizetésemből, az egyik tesóm külföldre költözött (albérletbe, ő sem akar lakást venni hitelből), a másik kettő szintén itthon van. Jelenleg 32 éves vagyok, egyesek szerint gáz, hogy még mindig itthon élek, de inkább fizetem a részem a költségekből a szüleimnek, mint albérletre egy idegennek, főleg, hogy a munkahelyem is a szülővárosomban van.
2022. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
78%
A tulajdonosok száma 94%. Aha, és abból hány százalék fizeti még évtizedeken keresztül is a hiteltörlesztőt, kiscsillag?
2022. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
3%
Zérus. Mi nem tróger németek vagyunk.
2022. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

5: mellékes, hogy törlesztőt fizet. Már óriási előny az, hogy nem egy idegen zsebébe megy az a pénz. Én is hiteles vagyok, a másfél szobás lakásomra havi 84 a törlesztő, jelenleg 130-ért tudnám nagyjából kiadni. Nem hiszem, hogy rosszul jártam. Ja, és 10 évig fix, tehát most az inflációval (ezen a téren) eléggé jól járok.

4: én sem tudtam volna megoldani az önerőt, ha a covid alatt nem parancsolnak minket haza home office-ba és költözök haza szüleimhez erre az időre. Pontosabban ment volna, de max. egy garzon.

2022. szept. 29. 18:22
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
A gyakoris válaszolók sose jelképezték a társadalmunk valós tagjait. Egy teljesen más világban élnek.
2022. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
84%

"A tulajdonosok száma 94%. Aha, és abból hány százalék fizeti még évtizedeken keresztül is a hiteltörlesztőt, kiscsillag?"


Albit jobb fizetni?

2022. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
90%
Az átlagot mondod mint a KSH,a félmillás bérrel.
2022. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!