Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itthon...

Miért van az, hogy itthon mindenki sír a lakásárak miatt, mégis 30-35 éves korára saját ingatlanban lakik?

Figyelt kérdés
Az átlagot mondom nyilván. Megy a rívás, hogy ezek az árak már kifizethetetlenek, de valahogy mégiscsak megoldja mindenki, hitelből, örökségből, vagy apuci pénztárcájából, és aztán flegmázik a többire, hogy miért nem tanult piacképes szakmát stb. A tulajdonosok száma 94%, ami Európában rekorder szám, és nem igaz, hogy magagasak az ingatlanárak, mert bárhol nyugatabbra magasabb a megélhetéshez képest.

2022. szept. 29. 18:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
22%
40: Azt kérdezem, hogy akkor amit videón közvetítenek az mind megrendezett-e szerinted.
2022. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
28%

#40 Kérdezheted, ettől még ez csak egy sima érvelési hiba lesz.

[link]

[link]


Attól, hogy előhozol szélsőséges eseteket, attól még nem lesznek általános érvényűek ;)

2022. szept. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
69%
42: Én ennyit láttam az elmúlt 15 évben, mert társadalmi folyamatokkal foglalkozom, közigazgatász vagyok.
2022. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
22%
40: Te ennyiről olvastál egy cikkben én meg többet láttam a saját szememmel és hallottam elmesélni kilakoltatottaktól. Nincs miről beszélni.
2022. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%
#43-44 ja jó értem, vicces, hogy itt gyakorin mindenki hirtelen szakirányú tudással érvel amint előjön akármilyen téma ;)
2022. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

Tegyünk már tisztába akkor egy dolgot.

Az, hogy hitellel terhelt az ingatlan, az attól még NEM a bank ingatlana, hanem a TIÉD. Kinek a neve van a tulajdonosi lapon, a banké vagy a tiéd? Na.

Két okból sem mindegy, hogy a banktól "bérlesz"-e, vagy egy idegentől. Ha ugyanis a banktól, akkor az ingatlan valamikor a tiéd lesz - ha okos vagy, előtörlesztesz és amit felvettél 20 évre, 10 alatt visszaperkálod. A másik, hogy ha volt annyi eszed, hogy fixre vetted fel, akkor nincs "bérlti díj" emelés, és a bank pénze inflálódik. 10 év alatt duplájára romlott a csodálatos forintunk, miközben a fizetéseket értelemszerűen valamenyire emelni kell. Eközben a törlesztő összege marad.

2022. szept. 30. 02:17
 47/51 anonim ***** válasza:
96%

46. De akkor sem kell itt hitelre vett lakással menőzni, hogy az a tied!

Ez olyan, mikor a hülyegyerek lízingre megveszi a csoffadt BMW-jét, és azzal vagánykodik.

És még mielőtt előadnád, hogy az milyen jó dolog... Pl. egy 30 milliót érő lakást a hitertörlesztéssel és kamatomkal együtt mire kifizeted, valójában te kb 50 millióért veszed meg. Nagy üzlet, taps...

2022. szept. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
47 Ki menőzött t szerencsétlen? Annyit állítok, hogy ahhoz képest, hogy mindenki panaszkodik valahogy mégis mindenki hozzájut. Ez nem menőzés prolikám, ez tény. Ha meg neked nem nagy üzlet, akkor várom, hogy megcsináld az ennél sokkal nagyobb üzletedet hülyegyerek.
2022. szept. 30. 06:03
 49/51 anonim ***** válasza:
91%
48. Megcsináltam. Kint szolgáltam Afganisztánban, és mikor hazajöttem, én valóban kp-ra vettem lakást hitel nélkül. Mégse jövök ide feltenni kérdést, hogy mi az, hogy sírnak, hogy nincs lakásuk, nekem is van. Úgyhogy bújj el, nyomorék, a hiteleddel együtt.
2022. szept. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Édesanyádat szolgáltál te Afganisztánban, max a konyhán kisegítőként.
2022. szept. 30. 06:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!