Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itthon...

Miért van az, hogy itthon mindenki sír a lakásárak miatt, mégis 30-35 éves korára saját ingatlanban lakik?

Figyelt kérdés
Az átlagot mondom nyilván. Megy a rívás, hogy ezek az árak már kifizethetetlenek, de valahogy mégiscsak megoldja mindenki, hitelből, örökségből, vagy apuci pénztárcájából, és aztán flegmázik a többire, hogy miért nem tanult piacképes szakmát stb. A tulajdonosok száma 94%, ami Európában rekorder szám, és nem igaz, hogy magagasak az ingatlanárak, mert bárhol nyugatabbra magasabb a megélhetéshez képest.

2022. szept. 29. 18:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
'mert bárhol nyugatabbra magasabb a megélhetéshez képest.'-linkeljek német ingatlan oldalakat?
2022. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
28%
Ja hogy hitelre vettél egy sza.ros minigarzont és itt jampizol? Takarodj mar te csóró senki, más pénzével (bank) vagánykodsz és másokat vonsz kérdőre, ezt mindenki tudná. :D
2022. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

3: Az vagy nem volt saját tulajdon, vagy még nem volt komfortosítva.

És ezt hasonlítják mai lakber magazinok főoldalához - ami meg ugye nem látszik, de csak 25 nm, de 125 nm-est vizionálnak oda, természetesen dunai panorámával.

Ez a "titok".

Ebből az 5-ből 4 jellemzőt leveszel, és akkor van. A sírás a többi 4 jellemzőért megy.:)

2022. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

11: Nekem légyszi igen, engem érdekel.

Bajorország főleg.

2022. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

10: Igen.:)

5: Meg a félkomfortos, életveszélyes állapotú, meg a legközelebbi bolttól 2 km-re levő, legközelebbi buszmegállótól 4 km-re levő...

És máris marad 45%, az meg a német átlag. Na?:)

2022. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
74%

30-35 éves korra max azok laknak saját lakásban, akiknek addigra már meghaltak a szülei, nagyszülei és örökölt, esetleg szülők vásároltak neki házat.


Olyan emberek gyakorlatilag nem léteznek ebben az országban, akik a nulláról indulva, magyar bérekből 30-35 éves korukra tehermentes ingatlannal rendelkeznek becsületes munkából.


A lakáshitelesekkel ne gyere, mert az majd akkor lesz a sajátja, ha 25 év múlva kifizette a banknak.Addig amíg ez nem történt meg, addig a ház a bank tulajdona, ha úgy tetszik a banktól bérli az ingatlant.

2022. szept. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
84%

Meg mi az, hogy "saját"? Az, hogy a házastársaddal vagy testvéredben felesben, az nem saját.

500 000-nél kevesebb embernek van 20 millió fölötti vagyona - ebbe beleértendő az ingatlan értéke is, amiben lakik.

Tehát 9 500 000 embernek nincs.

Oké, van 20 M alatti lakóingatlan is, vagy 2-3 embernek együtt 20-30 egyetlen milliós, vegyük hozzá őket is, akkor biztos van 1,5-2 millió.

Akkor vannak a 10 M-nál kisebb értékű ingatlanok, az is lehet saját, persze...

2022. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
És abból a 94%-ból mennyi az, akinek 2-3-4-5, esetleg 50 db ingatlanja van, hm??
2022. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, most körülnéztem a 34 éves fejemmel, és valahogy sehol sem találom azt a saját tulajdonú lakást, amivel szerinted rendelkezem. Valószínűleg amellett a tízmillió forintnyi megtakarítás mellett lehet, amivel a kormány szerint rendelkezem. Egyébként kicsit se zavarjon, hogy a magyar ingatlanpiac évek óta a világ leggyorsabban dráguló piacai között van, és eközben mi vagyunk az EU második legszegényebb tagállama (de hamarosan lekörözzük Bulgáriát is). Hmmmm, nem is tudom, mi baja a korosztályomnak a lakhatási válsággal.
2022. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nekem sajnos nem sikerült lakást venni, mivel Én vagyok az egyetlen egy kivétel megvennétek nekem a lakást??
2022. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!