Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az intoleranciát tolerálni kell?

Az intoleranciát tolerálni kell?

Figyelt kérdés

2022. dec. 17. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2022. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz intolerancia alatt.

Ha nem árt vele senkinek, akkor szerintem tolerálható. Pl. anno nagyon felfújták a tortás esetet, amikor a cukrász nem csinálta meg az esküvői tortát. Én láttam vele egy interjút és vallási okból utasította vissza, de ajánlott helyette egy másik cukrászt, aki pont leszbikus is volt és egészen addig más meleg pároknak nem volt problémája vele. Szóval az ilyen másra ráerőszakolom magam dolgot nem támagatom.

Pl. én is meleg vagyok, de nem tudnék transz férfival járni. Ezért simán transzfób vagyok és szétszednének bizonyos helyeken, habár nem tehetek róla, hogy nem vonzanak.

2022. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Most beidézném egy novellámból, hogy mit írtam erről (szabályosan publikálva lett a Napkút Kiadónál, hogy dicsekedjek), de kívülről nem tudom. :)
2022. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értünk intolerancia alatt? Véleményt? Mert azt szerintem mindenképpen tolerálni kell. Az nem lenne éppen toleráns viselkedés senki részéről, hogy valakit nem tolerál a tőle eltérő véleménye miatt.
2022. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. Csak az van, hogy manapság vannak intoleránsok, és ha nem tolerálják őket, akkor kitalálják, hogy azok az intoleránsok, és őket nem kell tolerálni. Ezek a "nácik", fasiszták, homofóbok, transzfóbok, testszégyenítők, antiszemiták, stb. Tavaly kinn volt egy riporter a pride-on, nem voltak túl toleránsak vele... Van egy nép, amely kiválasztottként tekint magára, kirekeszt másokat, tönkretesz másokat, elnyomja a palesztinokat, stb. Szerintem épp ők az intoleránsok...
2022. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mo.-n érdekesen gondolkodnak erről is.
2022. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem attól függ, hogy mit értünk intolerancia alatt.

Ha valaki egy másik embert, pártot, csoportot nem szeret, ki nem állhat, ez az ő dolga, meg kell neki hagyni a jogot a véleményéhez. Még annak is bele kell férni, hogy ezt nem fojtja magába, hanem hangot is ad, nyilvánosan kritikát alkalmaz.

Amit nem szabad tolerálni az a gyűlölködés, erőszakra buzdítás, mások megalázása, tettlegesség.

2022. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem az ember saját véleményére gondoltam, hanem ha bármilyen módon ezt a véleményt a gyakorlatba ülteti, akár csak szóbeli sértegetés, akár bármiféle akadályozás, korlátozás, vagy akár tettlegesség szintjén.
2022. dec. 18. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!