Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azok a nők akik nem támogatjak...

Azok a nők akik nem támogatjak a női kvótát azok mazohisták? Élnek egyáltalán az ilyen nők a szavazati jogukkal?

Figyelt kérdés
Szerintem csak azt mondja nekik a férjuruk. Vagy alapból nem is nahyon foglalkoznak napi politikaval mert úgy gondolják hogy ők nem értenek ehhez mert nők. Vagy a családjuk beszéli le őket? Nőként a nők ellen megy? Valószinüleg a férje utasitására. De miért nem hagyja ott az ilyen férjet? Vagy vallási okai vannak? Habár ezek jellemzően idös nők akik meg abban a korban éltek amikor még egyetlen pártra lehetett szavazni. A szavazati jogukkal élnek az olyan nők akik elutasitjak a női kvótát?Habár a szavazati jogukkal szerintem élnek. Viszont akkor ellentmondást érzek.

2022. dec. 22. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehet az is, hogy komolyan veszik a jogegyenlőséget, és megalázónak éreznék, hogy kvóta alapján kerüljenek be valahová, nem a valós teljesítményük alapján.
2022. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Képzelj egy női kvótát mondjuk a kőművesek között. Na ezért.
2022. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Én feminista vagyok, és nem támogatom a kvótákat. Teljesítmény alapú bekerülést támogatom, de a különböző pozíciók betöltésekor az adott személy melletti döntés transzparenciáját. Nyilván akkor érdekes ez, ha hasonló képzettség és tapasztalatok mellett annyi a különbség hogy az egyik jelölt nő, a másik férfi. Véleményem szerint ez a nyílt döntéshozatal indoklás segítene az üvegplafon megszüntetésében.
2022. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítmény alapú bekerülést támogatom. Ha kvóta alapján kerülnek be nők, akkor az csak az előítéletet erősítené, mivel sokan nem a teljesítmény miatt, hanem a nemük miatt kerülnének be, valószínűleg rosszabb teljesítménnyel. Így ez azt erősítené, hogy a nők gyengébben teljesítenek.
2022. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es, sőt, még amelyik nő valóban a teljesítménye alapján került be, annál is azt mondogatnák a háta mögött, hogy "biztos csak a kvóta miatt került vezetői pozícióba". Szóval pont, hogy a nőknek ártana ez a kvóta. Tehát egy adott pozícióba került nőnek ezerszeresen kéne bizonyítania, hogy ő kvóta nélkül is bekerült volna; ér annyit, mint a férfiak, akik mellett dolgozik.
2022. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Én abszolút a kvóta mellett vagyok és akkor tisztázzuk, hogy én és még sok ember aki a kvóta mellett van, mit ért pontosan a női kvóta alatt:


Nekem sajnos mindig úgy tűnik, hogy ebben a vitában úgy tesznek, mintha a feministák inkább akarnának teljesen képzetlen nőket képzett férfiak helyett, csak mert ők nők.


Pedig valójában a női kvóta már önmagában feltételezi, hogy van elég kompetens nő aki betölthetné a szóban forgó pozíciókat csak valami "külső erő" visszatartja őket. Sok feminista úgy gondolja, hogy pont hogy most az a helyzet, hogy a férfiakat veszik fel/léptetik elő igazságtalanul sokszor, még akkor is ha kevésbé képzettek, mert a férfiassággal sok jó tulajdonságot társítanak amit a nőiességgel nem.

2022. dec. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, azt még hozzátenném, hogy a kvóta nem hosszútávú hanem ideiglenes megoldás lenne, amíg beáll az egyensúly a nemek között.
2022. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
6: Én a kvóta ellen vagyok. Nem gondolom, hogy totál képzetlen nőket akarnak pozícióba tenni. Azt viszont igen, hogy a piaci alapon működő cégek nagyon is tudják, hogy ki az, akire szükségük van. Igen, én is tudom, hogy sokszor "apuci fia" kerül egy-egy magasabb beosztásba, de ezt maximum annyiban változtatja meg a kvóta, hogy "anyuci lánya" fog odakerülni, mivel kell nő is a vezetésbe. A valósan versenyeztetett helyekre pedig ma is ugyanolyan lehetősége van egy nőnek bekerülni, mint egy férfinak és a hatékonyságot biztosan nem növeli, hanem csökkenti az, ha a jelentkező neme is szempont lesz.
2023. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az egész kapitalizmus problémas de ez már egy más tészta

Sajnos pl egy nőnek pl azt sem engedik meg hogy vonatot vezessen

Csak szerelvényt

Pedig ismerek női kamionsofőrt

2023. jan. 4. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Na most sikerült egy olyan beosztást írnod, amire gyakorlatilag nem is jelentkeznének nők, viszont való igaz, hogy értelmetlen kizárni őket. Repülőgépet, kamiont, buszt pl. vezethetnek, ennyi erővel nem értem, vonatot miért nem? Na mindegy.
2023. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!