Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van e köze Európa és a fehér...

Van e köze Európa és a fehér ember fejlettségének ahhoz hogy a legpatriarchálisabb? Mármint van párhuzam?

Figyelt kérdés

Én nem tagadom hogy az europai civilizació a legmagasabbrendüekhez tartozik (pl meg japán is ide sorolhato). De europa hagyomanyosan ptriarchalis tarsadalom főleg regen meginkabb az volt. Talán minden civilizációnál a legpatriarchalisabb de a legfejlettebb is. Ennek van összefüggese? Én feminista vagyok es elgondolkodtam ezen. Hogy lehet pont a ferfias haboruk, gyarmatositas amik ferfias erőszakos dolgok megis a mas nepek kizsakmanyolasabol, rabsholgasorba allitasabol fejlődtünk magas szintre. Es lehet ez a törtető, senkit és semmit nem tisztelő vad, kontinensekre behatoló viselkedesmod azert alakult ki mert patriachalis a társadalmunk de megis ez tett minket fejletté.

Az összes többi nép nőközlontú es nem haboruzik, harmoniaban el a termeszettel, alkot, el van a maga szintjén a termeszettel harmóniaban, békében, nem háboruzik. Mert lehet női jellem békés, es nem akar mas nepeket elnyomni, hóditani, varosokat kifosztani. Persze az alabbi hoditasok nyoman lett europa vilaghatalom de akkor ez azt jelenti hogy a vilagunk annyira romlott hogy a ferfias erőszak győzedelmeskedik a nőies békesség felett?

Tulajdonkeppen a ferfias fehér patriarchalis nepek betörtek, behatoltak a harmonikus, bekes női ertekek alapjan szerveződő nepekhez es rabszolgasorba kenyszeritették, leigaztak őket? Nyilvan mind eliteljük jo esetben ha egy ferfi egy nőt bánt. Akkor ez tarsadalmak szintjén miert elfogadható?



2023. ápr. 3. 22:33
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%

Nem annyira patriarchia.


Elég régóta léteznek királynők, magas rangú nemes asszonyságok.

2023. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Az afrikai törzsek is gyilkolták egymást, ahogy az indián törzsek is. Az erőszak nem a fehérember sajátossága.
2023. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 D-Mano ***** válasza:
100%

Kérdező,

nettó hülyeségeket állítasz.

1) Minden nép mindig háborúzott, ha más néppel találkozott: lett légyen az fekete, barna, fehérbőrű; nagyszemű vagy húzottszemű...

Még az észak-amerikai őslakosok ("indiánok") is háborúztak egymással, az állandó afrikai törzsi háborúkról nem is beszélve... stb...

A japánokat, mondjuk, a "fehérek" közt említed, de ők kifejezetten jó példa az emberi jellemre. Ők (HA! jól tudom, mivel elzártan éltek a szigetvilágukban) más nép nem lévén a közelben, egymással háborúztak.

2) Az európai népek az iszlámhoz vagy a zsidósághoz, sőt az indiai kultúrához képest is sokkal kevésbé "nyomták el" a nőket. Afrikát nem ismerem, de azért nem kevés összegben fogadnék, hogy ott is van/volt több nép (az iszlám részeket is leszámítva), akik azért nem bánnak/bántak túl szabadszelleműen a nőikkel.

2023. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

kérdező!

Javaslom Kína történelmét úgy átabotában átlapozni...


Meg fogsz lepődni.

Ha azzal végeztél, keress rá az amazonokra.

2023. ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő, hogy ennyire semmit nem tudva milyen magabiztosak tudnak lenni emberek.
2023. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
"minden civilizációnál a legpatriarchalisabb" már itt bukott az okfejtésed, tovább nem is olvastam
2023. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell túlbonyolítani. Az hogy hidegebb égövön magasabb fejlettségre jutott az ember, az pusztán annak köszönhető, hogy nem lógott télen-nyáron a szájába a magától növő zöld és gyümölcs, meg még fűteni és ruházkodni is kellett: ergo gondolkodásra és fejlődésre volt késztetve.

Indiában elmész hajléktalannak, megfagyni nem fogsz, és olyan a vegetáció, hogy ezerféle bogyó nő mindig, csak leeszed. Európában ha nincs három diplomád, akkor már kerülsz is az utcára, és első télen meg is haltál... Tudom, kicsit sarkított a példa, de ez van. Az emberi szervezet eredendően nem a hidegebb klímára van kitalálva, ott csakis ésszel lehet túlélni.

Az úgynevezett nyugati világ igazi civilizáltságát és fejlődését meg pont az hozta, amikor az értelmiségibb embertípusok letörték ezeket a kakaskodó hímtagokat a politikai életből.

2023. ápr. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a szarkupacot te magas szintű civilizációnak tartod?
2023. ápr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
80%
Mikor az európai feminista sajnáltatja magát az elnyomás miatt, miközben bizonyos afrikai népeknél ma is (nem több száz éve) kislányokat csonkítanak meg... Én is nő vagyok, de azért az, hogy kivágják a lányok csiklóját kicsit súlyosabb problémának érzem, minthogy itt van pár bunkó férfi, aki időnként szexista megjegyzéseket tesz. Nem ugyanaz a súlycsoport...
2023. ápr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
"Az összes többi nép nőközlontú" - melyek ezek a népek? Mert akárhogy pörgetem az országokat, kontinenseket a fejemben, nem találok olyan népet, ami nőközpontú.
2023. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!