Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van e köze Európa és a fehér...

Van e köze Európa és a fehér ember fejlettségének ahhoz hogy a legpatriarchálisabb? Mármint van párhuzam?

Figyelt kérdés

Én nem tagadom hogy az europai civilizació a legmagasabbrendüekhez tartozik (pl meg japán is ide sorolhato). De europa hagyomanyosan ptriarchalis tarsadalom főleg regen meginkabb az volt. Talán minden civilizációnál a legpatriarchalisabb de a legfejlettebb is. Ennek van összefüggese? Én feminista vagyok es elgondolkodtam ezen. Hogy lehet pont a ferfias haboruk, gyarmatositas amik ferfias erőszakos dolgok megis a mas nepek kizsakmanyolasabol, rabsholgasorba allitasabol fejlődtünk magas szintre. Es lehet ez a törtető, senkit és semmit nem tisztelő vad, kontinensekre behatoló viselkedesmod azert alakult ki mert patriachalis a társadalmunk de megis ez tett minket fejletté.

Az összes többi nép nőközlontú es nem haboruzik, harmoniaban el a termeszettel, alkot, el van a maga szintjén a termeszettel harmóniaban, békében, nem háboruzik. Mert lehet női jellem békés, es nem akar mas nepeket elnyomni, hóditani, varosokat kifosztani. Persze az alabbi hoditasok nyoman lett europa vilaghatalom de akkor ez azt jelenti hogy a vilagunk annyira romlott hogy a ferfias erőszak győzedelmeskedik a nőies békesség felett?

Tulajdonkeppen a ferfias fehér patriarchalis nepek betörtek, behatoltak a harmonikus, bekes női ertekek alapjan szerveződő nepekhez es rabszolgasorba kenyszeritették, leigaztak őket? Nyilvan mind eliteljük jo esetben ha egy ferfi egy nőt bánt. Akkor ez tarsadalmak szintjén miert elfogadható?



2023. ápr. 3. 22:33
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mit jelent az, hogy LEG(!)patriarchálisabb? Azt, hogy ennél csak kevésbé patriarchális van. Magyarul azt állítod, hogy az európai kultúra patriarchálisabb azoknál a kultúráknál, ahol tradíció testileg megcsonkítani a nőket. Nonszensz baromság, és mégsem engedsz belőle.


"Ezek miben külömböznek az iszlámtól?"


Ezek nem sokban. Ugyanakkor Európa abban mégiscsak különbözik, hogy amiket felolvastál, 200 éves dogmák, Afganisztánban meg Iránban meg éppen ebben a percben is történnek ilyenek. Európa folyamatosan veti le magáról ezeket a hímsoviniszta szarságokat, az iszlám világ meg éppen visszafelé vett egy nagy fordulatot néhány évtizede.


De mindegy, kicsit olyan, mintha a falnak beszélnék...

2023. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Az európai kultúra pont azert magasabb rendü mert felvilágosodott, felismerte az emberi jogokat, női jogokat, feltalálta a demokráciát. Végül a rabszolgatartást is a fehér ember törölte el.
2023. ápr. 10. 23:54
 43/47 anonim ***** válasza:
Nem ezért tartom magas rendűnek az európai társadalmat és direkt nem használtam a magasabb kifejezést. Nem vagyok rasszista, de én abban látom mindazt amit leírtál, gyarmatosítás stb. hogy itt többet/k akartunk tenni, lenni. Nem ültünk meg és talán az időjárás is oka lehet, az árnyékban pihegni hanem gondolkodtunk. Egyébként mi Magyarok, nem voltunk gyarmatosítók, mégis elég sokat tettünk hozzá a fejlődéshez, szóval nem minden ember sajátossága. Továbbá ha jól tudom keleteurópai országok sem voltak gyarmatosítók. Nem tudok lengyel, szlovák, cseh, vagy román gyarmatról. És igen egyet értek az előttem szólókkal, hogy az afrikai törzsek, vagy indiánok is harcoltak egymással, csak pont a fent leírtak miatt nem tudtak messzire hajózni, lőfegyvert gyártani, de ne legyen kétséged, hogy ha tudtak volna akkor ugyanezt tették volna. Szóval szerintem inkább éghajlati kérdés, mert ott nem kellett pl megoldani a fűtést, de lehet hogy tévedek.
2023. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"szerintem inkább éghajlati kérdés"


Jó, hogy ezt behoztad, mert a földrajznak valóban nagy szerepe van benne, de nem (csak) a fűtés okán.


Egy könyvben olvastam, hogy Európa és Ázsia történelmi kulturális fölénye jórészt visszavezethető arra, hogy nem észak-déli vonalon dimenzionáltak, mint Afrika és Amerika, hanem kelet-nyugati irányban terjeszkednek. Ez azért fontos, mert a klíma az adott szélességi fok mentén haladva állandó, ezért adott mezőgazdasági tudás mentén egy eredményes birodalom sokkal nagyobbra tud skálázódni, mint a másik két kontinensen, emiatt az európai és ázsiai népek sokkal magasabb fejlettségi szintre jutottak.


A másik dolog, ami speciálisan Európa sajátossága, hogy a kontinens egy félsziget, ami maga is félszigetekből, szigetekből, öblökből, egyebekből álló, kusza valami. A földrajzi elrendezés miatt egyetlen nép sem tudta az egész kontinenst kulturálisan olyan szinten egyesíteni, ahogy mondjuk sikerült ez Kínában, Oroszországban, az USA-ban.


Európa a Föld szárazföldi területeinek 6.8%-át teszi ki, és ezen a területen a Föld országainak úgy 24%-a osztozik. Európa emiatt az állandó versengés terepe, ahol egy csomó kis nép próbál helytállni, előrébb kerülni a többiekkel szemben. Szerintem ebben keresendő amit mondtál, hogy többek akartunk lenni.

2023. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Igen, jogos a mezőgazdaság is, csak a fűtés azért jött most példaként mert lakás felújításban vagyok és ilyeneken rugózik az agyam. Továbbá jogos az is, hogy tényleg sok kisebb ország verseng egymással, bármiben. Mert bármiben amiben eredményt akarsz elérni, hogy jobb és könyebb legyen arra ösztönöz, hogy gondolkodj, fejlődj. Egyébként nem akarom átpolitizálni, de pont e miatt hanyatlik Európa, mert már nem akarunk, akarnak egymással versenyezni és egyszerűbb ha bevesszük a kicsiket a nagy Eu-ba és a nagyok lenyomják a kicsiket. A hagyományos gyarmatosítás már nem trendi ezért új módszert találtak ki. Bár nyilván nem erre jött létre az EU és annak elődje, de ez egy jó lehetőség volt, mert természetesen nem azért vettek fel új országokat, mert megsajnálták szegényeket, hanem hogy profitáljanak belőle.
2023. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Hát bocs, de amennyire egyetértettem az előző hozzászólásoddal, ezt az EU résszel kapcsolatban inkább mindketten tartsuk magunkat a "nem akarom átpolitizálni" részhez, és maradjunk a témánál. :D
2023. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

A kérdező jó helyen kapiskál, de pont az állításában téved.

Mivel az európai kultúra mára már pont a legkevésbé patriarchális! És pont ennek köszönheti a sikereit.

A kulcs ugyanis a tesztoszteron. Ez a hormon a férfiakban 10-20x nagyobb mennyiségben termelődik, mint a nőkben. Ez a hormon felelős a nagyobb testi erőért és agresszióért, a domináns viselkedéséért. Ez készteti a hím állatokat de az embereket is az állandó rivalizálásra, harcra. Hatásának rendkívül nehéz ellenállni, ezt mutatja az egész emberi történelem, ezért nem képes fajunk hosszabb ideig békében élni.

Azonban az állandó harc kontraproduktív, mert felemészti az erőforrásokat.

Az a civilizáció, mely képes kordában tartani, sőt visszaszorítani az aggressziót, hatékonyabban tud fejlődni. Baj csak akkor van, ha a körülötte levő tesztoszterontúltengéses "macsó" társadalmak megtámadják, valódi vagy átvitt értelemben, mert agresszióra nehéz békésen válaszolni, és mert a hosszan tartó békés állapot elkényelmesíti az ilyen társadalmakat.

Ez tisztán látszik ma Nyugat-Európán.


Amíg az egész Földön nem győz a józan ész, addig nem létezhet hosszan tartó békesség, sajnos. Viszont, ha mindenütt sikerülne visszaszorítani az aggressziót, soha nem látott nyugodt fejlődésnek indulhatna a világ, mert a tesztoszteronnak pozitív hatásai is vannak, ezért képesek a férfiak jellemzően kiemelkedőbb tudományos teljesítményeket nyújtani, mint a nők.


Valószínűnek tartom, hogy az ún. fejlett országokban alacsonyabb a férfiak átlagos tesztoszteronszintje, mint a kevésbé fejlettekben. (Persze, még így is jóval magasabb, mint a nőké.)

Számomra ez azt sugallja, mintha lenne egy "ideális" szint, amikor a tesztoszteron pozitiv hatásai jobban érvényesülnek, míg a túl magas szint esetében "leszáll a vörös köd", és a józan észt sutba vetve egymásnak mennek a felek.

Vagyis, egy moderáltabb szinten a fejlődés érvényesül, míg ennél magasabb tesztoszteronszinten a pusztítás.

Az egyensúly kényes, nehezen jön létre és könnyen kibillen.


Érdekes lenne megtudni, hogy milyen társadalmat lennének képesek létrehozni a minimális tesztoszteronszinttel rendelkező nők. De ez soha ki nem derülhet, mert sajnos elképzelhetetlen, hogy a férfiak ezt hagynák.

Valószínűleg nem ilyen magas technikai színvonalon, de sokkal békésebben, boldogabban, elégedettebben élnénk. Esélyes, hogy az orvostudomány eléggé fejlett lenne, mert a gondoskodás, másokon segíteni akarás alapvetően női tulajdonságok. Értelemszerűen high-tech fegyverarzenállal nem rendelkeznénk.

Ez egész addig nem is hiányozna, amíg valami patriarchális berendezkedésű földönkívüli civilizáció meg nem támadna minket.

De, mivel erre minimális az esély, azt hiszem, simán bevállalhatnánk ezt a kockázatot.

nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!