Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyar összetartás? Na persze.

Magyar összetartás? Na persze.

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy "megköszönöm" mindazoknak a "segítségét", akik aznap és akkor ott voltak azon a bizonyos villamoson!

Nem biztos, hogy a legjobb kategóriába raktam a kérdést, lehet, hogy a "Kultúra, közösség"-ben jobb lenne, de most nem ezen van a lényeg...

Másfél-két hete egyik jófej ismerősömet (párom jóbarátja) elgyepálták a cigányok! 10 taknyos cigánykölyök ugyanazon a villamoson (4-6) utazott, mint Ő, nevezzük K.-nak! K. mellesleg BKV alkalmazott, metróvezető. Az egyik kölyök a villamoson (!) rágyújtott, mert ő vagány, meg ki merne belekötni, mikor több joga van ebben a rohadt országban?! Amúgy is sokan vannak, egyedül behúzná fülét-farkát, és próbálna láthatatlanná válni! K. - aki egyébként nem kis darab, szép, magyar ember - odament és először tök normálisan közölte vele, hogy ugyan, kisfiam, ezt nem kéne. A srác beszólt neki, mire Ő kivette a kezéből a cigit, és eltaposta. A taknyos erre k*rva anyázni kezdett, K. agyát belepte a vörös köd, és zacsira fogta a srácot, majd elkezdte tolni az ajtó felé. Persze a cigányban ilyenkor felébred a csordaösztön, ami a magyarból már kihalt, és egyszerre 10-en kezdték ütni, verni! Nem lett komolyabb baja, csak sok a kék folt! Állítása szerint egész jól bírta, ahhoz képest, hogy ő egyedül volt 10 ellen. De azért a 10, az mégis csak 10! Elverték, mint annak a rendje, majd vihogva leszálltak. K. összekaparta magát, körbenézett a villamoson, ami akkor jó sok embert utaztatott, és megköszönte a "segítséget"...

Miközben ezt írom, az é agyamat is megszállja a köd, és már úgy verem a billentyűzetet, hogy mindjárt szétesik... Emberek! Hova fajultatok! Ennyire véditek a hátsótokat?! Csak két-három férfiembernek kellett volna K. mellé állni, és az összes kölyköt fel lehetett volna tűzni a megállótáblákra! Helyette mi volt?! Csak néztétek, mint valami valóságshow-t! Hát kösz...


2010. okt. 11. 08:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
56%

"Önkéntes tűzoltó vagyok, és egy kis tapasztalatot szeretnék megosztani... Nyáron égett egy ház melléképülete. Kb. 50 ember nézte, ahogy mi, páran próbáljuk menteni a menthetőt, falusi katasztrófaturizmus. De a bámészkodóknak meg se fordult volna a fejében, hogy segítsen..."



Ehhez szerintem nagyban az is hozzájárul hogy az ilyen helyszínekről mindig elküldik az embereket. Én pl több balesetnél is gondoltam már hogy megállok segíteni(rendőrök mindig már a helyszínen voltak) de a következő gondolatom az volt: Hát hiányzik nekem hogy elküldjenek a p..ba?

2010. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

És még szintén a tűzoltós sztorihoz:


Felgyújtották egyik szomszédom gyermekei az ólat. Nyár volt meleg durranásokra és füstre lettem figyelmes. Kimegyek az utca felé látom ég a szomszéd ólja. Mennék ki, kapu zárva. Át másztem a kerítése, fene se keresgél ilyenkor kulcsot. Másik szomszédom már húzta kifelé a slagot, én gyorsan tekertem fel a kerti csapra a végét ekkor már jött a hatmadik szomszéd is aki kőműves és ő már látott épületet. Már messziről kiabálta:

-Az áramot kapcsoljátok le!!!

Jó hogy jött eszembe sem jutott volna.

Aztán előkerült egy nagyedik szomszéd is akinek volt mégegy slagja így aztán kb negyed? fél? óra leforgása alatt megfékeztük a tüzet. Egy slag oltott, másik a palatetőt locsolta, mert az robbant. Mikor eloltottuk megjöttek a tűzoltók és az utcai árokba engedtek egy halom vizet a tűzcsapból(talán légtelenítés vagy vízfrissítés indokkal).

2010. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

09:07

A tűzoltók speciális védőfelszerelésben mennek be az égő házba, nem is tudom, épeszű ember hogyan várhatja el, hogy civilek hétköznapi öltözetben berohangáljanak a tűzbe. Naná, hogy csak messziről merik nézni! Pláne egy melléképületnél. Még ha lakóházról van szó, ahonnan embert kell kimenteni, kockáztatja az ember az életét, de nehogy már egy kapáért vagy fűnyíróért szétégesse magát! Azért maradjunk már a realitás talaján...


A kérdezőnek meg annyit, hogy azért megnézném, hogy amikor 10 megvadult cigánygyerek osztja a pofonokat és rúgásokat, mennyire merne beavatkozni. Persze mindig másoktól várjuk, hogy fékezzék meg az erőszakosakat.

2010. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Az önkéntes tűzoltó vagyok... Rajtam sem volt semmilyen extra felszerelés (csak bakancs, munkásruha, kesztyű, és semmi több), amíg a gépjárműfecskendő nem érkezett meg. Ez a melléképület nem fűnyírók, hanem disznók és lovak tárolására szolgált (3 disznónak annyi is lett). Ha valaki segíteni akar, akkor tud is. Ha meg valaki végig akarja nézni, ahogy a harmadik szomszédjának leég az ólja, meg megdöglenek az állatai, mert ez érdekes, az SZÉGYEN.
2010. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Nem is fene nagy felszerelés kell ahhoz. Elég egy vizes törölköző.
2010. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 SzilKa ***** válasza:
Magyar emberekre sajnos tényleg nem jellemző az összetartás, ezt már régóta tapasztalom, de már nem is izgat, megszoktam. Velem is történt már olyan, hogy egy elég népes buszmegállóban (Sasadi út - mindig sokan állnak ott) belémkötöttek és megpofoztak (15-16 éves lehettem akkor), de senki nem szólt volna a kötekedőkre, pedig csak pár nagyobb darab csajról volt szó.
2010. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel pozitív tapasztalatom volt. Egyetemista koromban a 7-es buszon kötött belém egy cigány nő, többen felálltak a buszon, és odajöttek, hogy hagyjon engem békén.
2010. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Az én sztorimban szereplő ólban nem voltak állatok, mivel a házaspár elvált és a vérj magával vitte. Azelőtt disznót és birkákat tartottak benne. A tűzesetkot mát csak a feleség és a gyermekek laktak a házban, és a gyermekek tüzeskedése okozta.
2010. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

"Magyar emberekre sajnos tényleg nem jellemző az összetartás, ezt már régóta tapasztalom, de már nem is izgat, megszoktam. Velem is történt már olyan, hogy egy elég népes buszmegállóban (Sasadi út - mindig sokan állnak ott) belémkötöttek és megpofoztak (15-16 éves lehettem akkor), de senki nem szólt volna a kötekedőkre, pedig csak pár nagyobb darab csajról volt szó."



"Nekem ezzel pozitív tapasztalatom volt. Egyetemista koromban a 7-es buszon kötött belém egy cigány nő, többen felálltak a buszon, és odajöttek, hogy hagyjon engem békén."


Két egymásnak ellentmondó hozzászólás. És ismét megállapíthatjuk, minden attól függ ki van épp jelen a helyszínen. Nem lehet általánosítani ebben sem.

2010. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
"zacsira fogta a srácot" - ez mit jelent pontosan? Igaz nem azt amire gondolok?
2010. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!