Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most, hogy 1956 kapcsán kint...

Most, hogy 1956 kapcsán kint van a magyar zászló a lakóépületeken, eszembe jutott: van erre valami szabályzás, ami kötelezi a lakóépületek közös képviseleiteit nemzeti ünnepek alkalmával a nemzeti zászló kihelyezésére?

Figyelt kérdés
Ha valamelyik lakóépület nem helyezi ki, történhet valami?

2023. okt. 23. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen kötelezés.

Országos érvényű jogszabály a középületek kötelező zászlókihelyezéséről rendelkezik.

A jogszabály felhatalmazza az önkormányzatokat, hogy a közterületeiken szabályozzák ezt.

2023. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs. Nálunk az önkormányzatból még az EU zászlót is kivágták.


Ha van is valami előírás az max annyi lehet hogy idegen hatalom zászlaját tilos. De erre se biztos hogy van.

2023. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Én csak az orosz zászlót tűztem ki.


[link]

2023. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez esetben hogy lehet az, hogy Budapesten majdnem minden középületen kint van a nemzeti lobogó?


Azért voltam majdnem biztos benne, hogy van erre vonatkozó szabályozás, mert kizártnak tartom, hogy szabályzás nélkül, pusztán önmaguktól az emberek vennék a fáradságot ilyesmire.

2023. okt. 23. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez esetben hogy lehet az, hogy Budapesten majdnem minden középületen kint van a nemzeti lobogó?"

Mert középületekre kötelező. Nem lakóházakra. Amúgy mi ki szoktuk tenni a házunkra minden nemzeti ünnepen. "Vesszük a fáradságot", ahogy az utcánkban legtöbben, már legalább 30 éve...

2023. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahj bocsánat, nem középületet akartam írni, hanem lakóépületet.


Azt megértem, hogy sokan veszik a fáradságot, vagy hogy sokan hazaszeretetből kirakják. De ha nincs erre vonatkozó szabályozás, valahogy nekem meglepő, hogy még a leglepukkantabb helyek lakói is kirakják minden alkalommal a nemzeti zászlót. :)

2023. okt. 25. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!