Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen változások lennének a...

Milyen változások lennének a kisember számára, ha a gazdagoknak több adót kellene fizetniük részarányban?

Figyelt kérdés
2023. nov. 21. 20:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

10

Mit jelentene a gazdag, akinek több a pénze, annál többet adózna minál több a pénze a dúsgazdagok 90 % ot!

2023. nov. 21. 21:09
 12/25 anonim ***** válasza:
10! Ugye tudod, hogy akkor arányaiban ugyanannyit adóztak mint most?
2023. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ki a gazdag ? Ki a dúsgazdag ?

Ha van egy lakásom és egy autóm akkor gazdag vagyok és szarrá kell adóztatni ? Gyurcsány szerint a fizetésem jó részét kell elvenni, orbán szerint a fogyasztásomon keresztül kell elvenni a pénzem jó részét.


Ha van egy milliárd forintom több cégem, ingatlanjaim akkor gazdag vagyok ?

Igen de ha juttatok belőle a politikusoknak akkor engem már nem akarnak megadóztatni.

2023. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

[link]


John Kennedy idején - de később is egy ideig - 90 százalékos volt a szupergazdagok adója egy bizonyos összeg fölött, de abba hétszázan biztosan belefértek. Azóta átvették a hatalmat az USA-ban.

2023. nov. 21. 22:18
 15/25 anonim ***** válasza:
25%
#10 az nem progresszív hanem többkulcsos adózás volt
2023. nov. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Kellemes változások.
2023. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak valóban a gazdagokra lenne kivetve több adó, akkor:

* Az államnak nem lenne sokkal több pénze, hiszen kevés a gazdag.

* A gazdagok kevesebb embernek tudnának munkát adni, ezért az álláshelyek száma csökken.

Ha már a középosztályra is magasabb adók vonatkoznának, akkor:

* Nem érné meg a sok túlóra, egy másodállás vállalása. A másodállással nem lehet még egyszer annyi pénzt keresni.

* Megnő a nem bevallott bevétel.

* Miközben egy időre megnő az állam bevétele, a vásárlóerő jelentősen csökken, ami aztán csökkenti az adóbevételt.

2023. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
47%

Imádom, hogy az ilyen kérdéseknél a sok kis proli, aki NYERNE EGY ILYENEN, megmagyarázza, hogy ,miért jó, ha a gazdag tovább dőzsöl, ő meg nyomorog! 🤣

és nem, proli alaltt nem a gyárimelóst meg a közmunkást értem, hanem a szellemi prolit, múltkor is volt szerencsém egy magát mérnöknek mondó emberkével vitatkozni, aki úgy védte a sz**os kis semmi 500 ezres nettóját a gonosz progresszív adózástól, mintha az élete függne tőle!

A vicc, hogy én, aki ordas nagyot buknék a dolgon a nettó 1.4-1.5 milliós havi bevételemmel, én próbálok a magasabb adók mellett érvelni! Mert átlátom, hogy miért lenne belőle egy jobban működő igazságos társadalom mindnekinek -nekem is- egy nagyobb szociális védőhálóval.

Én most keveset adózom, az, amit nem visz el az adó általában részvényekben végzi, főleg amerikai meg németben, most magyarázátok már el nekem, hogy miért jó Magyarországnak az, ha én innen havi 6-800 ezre kiviszek az USA-ba? Mert az amcsi befektetésekben bízom, a magyarban nem, a magyar államnak nincs szociális hálója, ergo pénzt kell gyűjtsek. arra a legjobb mód a külföldi efektetés! Végeredmény az állam nem csak adómat bukja el, de a megtakarításom se Magyarországon marad.

E helyett, ha több adót szedne és garantálná a biztonságomat abban az esetben ha mondjuk nem tudok dolgozni, akkor minden pénzem maradna Magyarországon! De így félek, és mentem olyan helyre, ahol biztosnak érzem.

Szuper, tényleg szuper az országnak.

2023. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

18

Végre egy értelmes ember aki felfogja, hogy miről van szó!

2023. nov. 22. 11:42
 20/25 anonim ***** válasza:

"John Kennedy idején - de később is egy ideig - 90 százalékos volt a szupergazdagok adója egy bizonyos összeg fölött, de abba hétszázan biztosan belefértek. Azóta átvették a hatalmat az USA-ban."


Az a baj, hogy a szuperadóztatás lehetősége mamár nem adott. 1960-ban még nem tudtad eljátszani, hogy ciprusi offshore cégekben tartsd a vagyonodat, a technológia sem volt meg hozzá. Mamár egy telefonhívással és gombnyomással adót lehet kerülni, ha igazán gazdag vagy. Nem véletlen, hogy a globális minimumadó irányába mentek el a tagállamok.

2023. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!