Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek a Volánbusz...

Egyetértetek a Volánbusz sztrájkkal?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem értek egyet vele a saját fizetésemnek is köszönhetően ami a nettó 200K-t sem érte el, nemrég utánanéztem a buszsofőr fizetésnek és majdnem hanyatt vágódtam.

[link]

Tényleg olyan rosszul keresnek hogy havonta 2 napon keresztül sztrájkolni kellene? Ha igen akkor várom őket az én munkahelyemre nettó 175K-ért melózni! ;)



jan. 29. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Aki egyetért a sztrájkkal az legyen szíves megindokolni hogy miért mert én nem tudnám elképzelni a sztrájkot ha 362 vagy 470K nettót keresnék!
jan. 29. 10:09
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Ha Te keveset keresel, akkor Te tegyél meg mindent, hogy több legyen a Te béred!


De ne ítéld el Őket, akik tesznek valamit azért, hogy több legyen az Ő bérük!

jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%

#1

Miért gondolod azt, hogy mások helyett neked kell gondolkodni?

jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen rosszul keresnek és kevesen is vannak, valamint nagy a felelősség.
jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal, ha valaki kiáll maga mellett és összefognak. Ez szerintem nagyon jó dolog. Azzal viszont eleggé kibaxnak, akinek pl nincs autója és ez miatt napokig szív, szóval a csóró kisember életét eléggé megtudja nehezíteni.
jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Felelősség tényleg nagy de Gödöllön egyszer láttam olyan plakátot rajta volt hogy mennyi az össz buszsofőr az országban. Pontos számra nem emlékszek de nem tűnt olyan kevésnek az amit a plakáton olvastam.
jan. 29. 10:20
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

Ha te nettó 175-öt keresel, akkor olyan munkád van, ami annyit is ér. A buszsofőr naponta többszáz ember életéért felel, ez igenis megérdemli a megfelelő munkakörülményeket, illetve kompenzációt.


Csak azért mert neked szar, attól még másnak nem kell, hogy az legyen. Nem ők keresnek jól, hanem te szarul. Nem őket kellene lehúzni a te szintedre, hanem magadat felhúzni az ő szintjükre. A "dögöljön meg a szomszéd lova is" mentalitás pont az, amit a kormány próbál az emberekre erőltetni, mert amíg egymást támadjuk, addig nem velük foglalkozunk, pedig igenis velük kell. Közös érdekünk a jólét, együtt kell harcolni a kormány ellen, nem pedig egymástól sajnálni, ami neki van.

jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

#5

A kisemberek életét egyetlen nagy ember keseríti meg.

jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Hát igen! Ők legalább összefognak, mi meg miért nem tudunk összefogni a konyhán nem értem. Ilyen szempontból respect a buszosoknak de én ma pl nem tudtam ez miatt munkába menni mivel nincsen autóm. 175K volt legutóbb a fizum és ne nekem éhbérből kelljen már a taxit finanszírozni. Akinek kevés a fizuja az szenvedjen akinek több az sztrájkol. Én igaz a konyháról tudok kaját hazavinni de hiába ha alacsony a fizu. Kollegák hőbörögnek a kevés fizu miatt de nem tesznek semmit, én egyedül meg kevés vagyok.
jan. 29. 10:22
 10/35 A kérdező kommentje:

7-es! "Ha te nettó 175-öt keresel, akkor olyan munkád van, ami annyit is ér."

Akkor a te gyereked aki iskolába jár haljon éhen! Én közétkeztetésben dolgozok és pl: a te gyerekednek is énnivalót adunk a szájába úgyhogy a mi munkánkat sem kellene azért lenézni. Igaz a menzás kaja nem a legjobb de ameddig a gyereked a suliban van addig sem hal éhen! Már elnézést ha durván fogalmaztam!

jan. 29. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!