Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A panelházak jobban meg...

Progizo kérdése:

A panelházak jobban meg voltak építve, mint a mostani lakóparkok és más épületek?

Figyelt kérdés

Rokonomék építkezésen dolgoznak, bár nem építőmunkásként, de látják-tapasztalják ott, hogy a vadonatújan felépített lakópark épületeivel mennyi gond van: repedeznek, beázások, csőtörés, lopások, stb.

Amiben én élek társasház még csak 20 éves körül van, de már kezdenek előjönni a komoly problémák vele: tönkremegy a gázkazán, feljön a padló, repedések keletkeznek, stb.

A jóval öregebb panelházak hogyhogy még ilyen jól, sőt, jobban bírják az éveket és a használatot?

Biztosan azidőtájt sem volt tökéletes minden az építésükkel, de akkor ma még azt a korszakot is sikerült alulmúlni?



febr. 1. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Akkor, ha valaki hazavitt 20 szál betonvasat, hoztak helyette 40 szálat. Most az építtető, mert az ő pénze, 20 helyett elég oda 15 szál is, be van építve, úgysem látni mennyi van benne.
febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Jól megcsinálták az biztos. Én eddig két olyan panellakást újítottam fel, ahol szinte minden eredeti volt, a padló, a beépített bútorok, a csempék. Nem volt egyszerű kibontani :D Nem volt más szép, de tartós volt, az tuti :)
febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na igen, kormányunknak van esze milliárdokat beleölni ilyen-olyan építkezésekbe, csak éppen a minőséget hanyagolják.

A közeli piac épületét is csak néhány éve adták át, de már rengetegszer kellett utómunkálatokat végezni benne, mert feljött a padlózat, elromlott a mozgólépcső és hasonlók.

Nem tudtam, hogy az épületek is az "eldobható világ" részeivé váltak...

febr. 1. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Úgy gondolom a betonpanelek miatt kevesebb a szerkezeti probléma.

A belső infrastruktúrával vannak gondok a panelházaknál is ennyi év után: vannak csőtörések, dugulások, öregedő elektromos rendszer, sok ilyen épületben nincs védőföldelés, a nyílászárókat már cserélni kellett a legtöbb panellakásban és lépcsőházban, a radiátorokat is, a szellőzőrendszert felújítani, a panelek közötti és tető szigetelést rendszeresen felújítani Lényegében az épületszerkezeten kívül mindent is javítani, cserélni.

febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én laktam mindkettőben, nem mennék vissza panelbe. Azt, hogy 20 év után le kell cserélni egy gázkazánt, nem gondolom nagy problémának, és nem jelenti azt, hogy a panel jobb. A repedés meg gyakran a talaj miatt van, ez sem jelenti azt, hogy a panel jobb.
febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem a panelházakat hasonlítanám össze az új lakóparkokkal, hanem a régi hozzáállást a mostanival. Túlságosan felértékelődött a rövid távú profit, és az olcsóság, emiatt a kivitelezők szeretnek kispórolni ezt-azt. Ilyen volt régen is - lásd: a pécsi magasház esete - de kisebb arányban.


Ami speciálisan a panel mellett szól, hogy előre gyártott vasbeton elemekből épült. Az azért masszív cucc, főleg, hogy olyan betonból van, hogy amiben a sima ütvefúró szart sem ér.


Ettől én nem mondanám, hogy a panel olyan csodás lenne. Laktam sokáig panelban, nem volt akkora élmény.

febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!