Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy Amerikában...

Hogy lehet, hogy Amerikában minden üzlet nyitva és az alkalmazottak meg vannak becsülve és fizetve és 8 órára vannak bejelentve? Mi a titok? Itt van olyan munkahely, ahol közlik,hogy 1 évig nem jelentenek be. Mi folyik itt?

Figyelt kérdés
febr. 14. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Tessék az illetékeseket tájékoztatni.

Hagyjuk a mesét Amerikáról. 😂

febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem élek ott, csak azt látom, hogy aki dolgozik az boldog és boldogul. Persze ne a drogosokat nézzük, abból itt is van bőven. Tény, hogy van lehetőség elhelyezkedni. Itt már nincs. Nincs annyi üzlet, gyár, ahova a sok bevándorló és a munkanélküli magyar elhelyezkedjen. Vagyis a bevándorlók el tudnak helyezkedni, csak a magyar nem. Akkor valami ott mégis működik! Sokan ledolgoztak 40 évet és semmijük sincs és ez nem az állampolgár hibája, hanem a rendszeré. Azokat kellene megbecsülni, akik a háború után két kézzel építették fel a városokat. Persze, csak a bevándorlók az elsők. Láttam olyan céget, akik U.-nok és már egy üzletet nyitottak. Miből? Kérdezem? Állami támogatásból? Mi is megtennénk, ha lenne miből!
febr. 14. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Amerikában sem lehet már nagyon jól megélni alacsony képzettséget igénylő munkából. Emellett vegyük azt is figyelembe, hogy sok ember másodállást is kénytelen vállalni, hogy törlessze a hiteleit, amit az ottani fogyasztói kultúra gerjeszt. És akkor az egészségügy, oktatás, fizetett szabadság kérdését nem is említettem, amik szintén lassan csak a gazdagok kiváltsága.
febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De már itt is ! Elmentem egy állásinterjúra és azt mondták, ha betegállományba kerülök, azt a szabadságomból fogják levonni. Akkor mennyivel rosszabb Amerika? Ott legalább nincs ÁFA az élelmiszereken, hogy ne éhezzenek az emberek.Akkor valami ott és mégis jobban működik!
febr. 14. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Amerikaban pincerkent a minimalber 2.13 dollar

Az havi szinten brutto 134 ezer forint


Nemcsoda hogy a pincerek ott annyira szemtelenek a borravaloval.


Egyszer egy pincer rairta nekem a borravalo osszeget is a szamlamra

A masik helyen panaszt tettem az ehetetlen etel miatt, a pincer nem hozott masikat es a meg fel is szamolta es fel volt haborodva, hogy nem kapott borravalot.

febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 tudod mennyi szabadsaga van egy atlagos pincernek amerikaban?

5-10 nap evente

Most mar talan betegbiztositasa van az obamacare-nek koszonhetoen, de pl. az anyak tudod mennyi fizetett szulesi szabadsagot kapnak?

Semmit. Egy centet nem kotelezo fizetni.

febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért szülnek annyi gyereket a szegénységben élő nők?
febr. 14. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:

nincs hozzaferesuk megfizetheto fogamzasgatlo szerekhez

nem is tudjak, hogy lehetne vedekezni

abortusz draga es korlatozott

stb

febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!