Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szimpatizálsz vagy...

HunLo kérdése:

Miért szimpatizálsz vagy miért nem a kommunizmussal?

Figyelt kérdés

márc. 27. 10:32
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Ki dönti el, hogy ki túlzottan arrogáns és ki nem?

Nekem is szóltak be már gimnáziumban, hogy milyen az már, hogy én négy nyelven tudok és már arra is fújtak, hogyha szóba került. A dédapám házába a kommunizmus idején kötelező jelleggel költöztettek be embereket, pedig azt a házat ő és az apja építették fel a semmiből.

márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Persze ez csak az én véleményem.


Én azért szimpatizálok a kommunizmussal ,mert nem hagyja ,hogy az egyéni érdekek előtérbe helyeződjenek ,ami végűl egyenlőtlenséghez,versenygéshez igazságtalansághoz vezet ,ami akár elmehet oda is ,hogy rabszolgaság(elnyomás),alacsonybérért ,cserébe valaki eladja a munka hajlamát,képességét stb.


A kommunizmusban nincs olyan ,hogy egyéni érdek ott senkinek sincs hatalma a másik felett olyan módon ,hogy nem birtokolja a termelőeszközöket így nem tud éhbérért dolgoztattni az

elnyomó,kapzsi,felhalmozó személy.

márc. 27. 12:49
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Hol kezdődnek az egyéni érdekek és hol válnak károssá? Az én életemet te miért akarnád korlátok közé szorítani, ha nem ártok senkinek?
márc. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

,,Ki dönti el, hogy ki túlzottan arrogáns és ki nem?"

Talán a közösség ,mert arra jelent veszélyt,illetve nyomást ,ha valaki olyat kell elviselni ,ami már felér egy önmeg erőszakolással.


Ezt lehet látni magadon is ,hogy gyomor görcsel mészbe a munkahelyre valami állat végett vagy iskolába.

márc. 27. 12:54
 15/44 A kérdező kommentje:

13-es

Nyílván ,ha nem ártasz senkinek sem akkor nem kell korlátozni addig ,ha a termelőeszközt=hatalmat nem akarod magadnak kisajátítani.

márc. 27. 12:55
 16/44 A kérdező kommentje:
Vagy máselől elveszed az élelmet,vizet a létfontosságú dolgokat.
márc. 27. 12:57
 17/44 A kérdező kommentje:
De mindegy is.Maradjunk a kérdésnél.
márc. 27. 12:57
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen és a munkahelyemen is könnyű szívvel vagyok, mindkét helyen egy szimpatikus közösség tagja vagyok, de mindkét helyről visszahallottam már magamról olyan pletykát, mi szerint arrogáns és elkényeztetett vagyok (az egyetemen egy félreértésről volt szó, a munkahelyen pedig egy már rég kirúgott kolléga próbált provokálni kvázi mindenkit). Egy közösség több emberből áll, minél többől, annál kisebb eséllyel fognak egyetérteni valamiben.


Mi számít veszélyesnek azon, ha valaki a saját életében saját magát teszi előtérbe? Ez a logikus hozzáállás, nyilván normális kereteken belül. Egyszer élünk, nyilván nem fogom keretek közé szorítani magam csak azért, hogy valaki ne érezze rosszul magát amiatt, mert én például megengedhetek magamnak egy utazást, ő pedig nem.

márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

,,Egyszer élünk, nyilván nem fogom keretek közé szorítani magam csak azért, hogy valaki ne érezze rosszul magát amiatt, mert én például megengedhetek magamnak egy utazást, ő pedig nem."


Most annyira nem is az élvezetekről van szó én szerintem az egyenlőségről ,hogy a hatalomat=termelőeszközt ne birtokolja 1ember sem és emiatt fog megoszlani a hatalom az emberek között ,úgy mond ,hogy csak anyira lehet a tiéd a dolg ,amíg elvégzed vele a munkát ,aminek az eredménye a megtermelt anyagi javak ,amit közösen egyenlő mértékben osztunk szét.


Most te ha a javakat ,amit megkapsz utazásra szánod akkor abba nincs beleszólása senkinek sem.Jogodban áll.

márc. 27. 13:14
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Értékelném, ha írnál egy gyakorlati példát; ami szerinted most rossz és a kommunizmus segítene rajta.
márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!