Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A politikusok általában humán...

A politikusok általában humán jellegű területeken szereznek diplomát?

Figyelt kérdés
Ez nem csak Magyarországon van így, hanem az egész világon. Mintha mindenhol a jogász, közgazdász területről érkezők lennének a többség. Kevés orvos vagy mérnök végzettségű van, aki olyan sokra vigye a politikában, akik vannak is max olyan miniszterek lesznek, ami kapcsolódik hozzájuk. Angela Merkelről is mondták, hogy ő volt az első kancellár, aki természettudományok terén tevékenykedett.

ápr. 27. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A közgáz az reál inkább.

De, jogos a felvetés.


Sok a jogász, pedagógus,szociológus (ők a legrosszabbak).


Mondjuk, Palkovics meg mérnök doktor volt.De, ez ritkaság.

ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A jog és a közgazdaságtan is alapvetően társadalomtudományok, csak kinőtték magukat és önálló életre keltek (hasonlóan, mint ahogy az informatika is pár évtizede még a matematikának volt egy "vadhajtása").

Pusztán spekulálok, de szerintem ennek alapvetően két oka van: egyrészt azokat az embereket, akik ezekben a szakmákban tevékenykednek, jobban érdeklik a társadalmi, politikai összefüggések. Jómagam közgazdász vagyok, de családban, baráti társaságban van jópár mérnök, programozó, gyógyszerész... egyszerűen hidegen hagyja őket a politika, mint téma. Azt nem állítom, hogy nem tudják, hogy ki Magyarország miniszterelnöke, de ha azt kérdeznéd tőlük, hogy mondjon még két bármilyen politikust, nem tudnának. Nyilván ez nem reprezentatív, de számomra már így is sokatmondó.

Másrészt a tanulmányok jellegéből adódóan is jóval közelebb áll mind egy jogászhoz, mind egy közgazdászhoz az, hogy pontosan mit csinálnak a politikusok, milyen jellegű döntéseket hoznak, és ezek hogyan hatnak a társadalom különböző szereplőire. Míg az, aki soha nem tanult hasonlót, önálló érdeklődése meg nincs, hogy ezeknek utánajárjon, nem fog ezekkel foglalkozni. Na most, ha nem tudja, hogy mit csinál egy politikus és nem is érdekli, akkor érthető, miért nem lesz az.

Azt pedig csak egy "plusz egy" pontként említeném meg, hogy Hobo-t idézve, "amíg van kenyér, s a disznó kövér, mondd kit érdekel, hogy ki vagyok én..." - ha te egy jól fizetett gyógyszerész, mérnök, fejlesztő, orvos vagy, akkor nem lesznek valószínűleg olyan szintű egzisztenciális problémáid, amik kihoznának annyira a béketűrésedből, elkezdj utánajárni olyan gazdasági vagy társadalmi alapvetéseknek, amik idővel a politikai pálya felé orientálnának téged.

ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

2


"Jómagam közgazdász vagyok"


Piros pont!

ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Ezen én is sokat gondolkoztam.


Arra jutottam, hogy aki matematikus, fizikus, ilyesmi szakon van általában, nem mindig, de általában jobb logikai, asszociációs, komplexebb gondolkodással , meg sok más olyan képességekkel rendelkezik amik hatékonyak lehetnek politikai területen.

ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogászok, főleg... Az USA Kongresszusának 535 tagjából 315 jogász, de gondolom nálunk is hasonló az arány. Ott van a Tisza párt EP listája is. Magyar Péter hangsúlyozta a legutóbbi tüntetésén, hogy mindenféle ember van a jelöltek között, felsorolt 7 foglalkozást, utolsó két helyre hagyva a jogászt és a közgazdászt, mintha ezek nem lennének fontosak, de valójában pont ezekből van a legtöbb, a 12 jelöltből 6-an jogászok. Nem mintha tragédia lenne, csak ha valaki arra számít, hogy itt nem a klasszikus felállásról lesz szó, és majd a kovácsmester meg a virágkötő is részt fog venni a nagy döntések meghozatalában, az meg fog lepődni.
ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy humán beállítottságúak, a politikához ismerni kell a múltat ( töri) és beszélni is tudni kell ( nyelvek)

De vannak kivételek, pl MZP is villamosmérnök

máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!