Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugat vs Kelet, miért van ez?

Nyugat vs Kelet, miért van ez?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést és választ olvastam amiben megjelent ez a "dilemma" hogy vajon a Nyugathoz kell-e csatlakoznunk vagy a Kelethez.

Csak azt nem értem miért kell mindenképpen tartoznunk valahova? Nem lehetne egyszerűen közép-európaikét magyarnak lenni?


2010. dec. 6. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
nem lehet mindkettőhöz csatlakozni?
2010. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki azért csatlakozik a kelethez mert utálja a nyugatot. Nyugathoz viszont azért csatlakoznak az emberek mert az a felettébb, ott van magasabb életszínvonal.
2010. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A gazdaságban átrendeződés megy végbe, és rengeteg jel mutat arrafelé, hogy a keleti hatalmak (Kínával az élen) meg fogják előzni a nyugatot. Magyarországon vannak, akik úgy gondolkodnak, hogy itt az idő, nekünk is "szövetségest" kell váltanunk. A helyzet azonban sokkal bonyolultabb. Mi magyarok ugyanis történelmileg és kulturálisan a nyugathoz kötődünk, tetszik, vagy nem (nekem határozottan igen). És úgy vallom, hogy százszor leszek második nyugatiként, mint első keletiként. Kelethez ugyanis lélekben nulla közöm van.
2010. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem valami olyasmi kéne, hogy vegyünk át a Nyugattól előnyös dolgokat, de azért pár hasznos keleti vonást tartsunk meg pl. ne legyenek olyan ordas törvények amiktől az emberek élete olyan lesz, mint 1 robot élete, ne legyen annyira szabályozva az alkohol és a cigi, meg ne legyenek betiltva a Kínai, Orosz stb. szürkepiacok, ahol a közemberek sokkal olcsóbban tudnak kereskedni, mintha "mainstream" boltokban vásárolnának.
2010. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azzal szerintem mindenki tisztában van, hogy a világ globalizálódik. Gazdaságilag nyilván érdekünk, hogy kapcsolatot tartsunk más országokkal(nyugati vagy keleti, mindegy) lehetőleg olyanokkal akiknek el tudjuk adni termékeinket. De miért kell ehhez teljes önfeladás? Elnyugatiasodni (amerikai kultúra térnyerése nálunk) vagy éppen keletimádóvá válni?
2010. dec. 6. 18:22
 6/13 anonim ***** válasza:

"De miért kell ehhez teljes önfeladás? Elnyugatiasodni (amerikai kultúra térnyerése nálunk) vagy éppen keletimádóvá válni?"


Kérdező, tudsz mondani olyan MODERN magyar kultúrális elemet, vagy értéket, ami nem köthető se a Nyugathoz, se a Kelethez, hanem csak Magyarországhoz?

2010. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt a "teljes önfeladást", amitől egyesek itt rémüldöznek, sehol sem látom.


Ahogy én vettem észre, a legtöbb magyar fejében tökéletesen megfér egymás mellett kultúrálisan Superman, István a Király meg a Lada.


Hogyan is? Talán mert egyszerűen a legtöbb ember azzal foglalkozik, ami tetszik neki, és nem rekeszt ki dolgokat, mert "ez Nyugati" "ez magyar" "ez keleti"?

2010. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok: elnyugatiasodás alatt olyan dolgokat értek, mint pl újabban a Halloween.

Ez csak egy példa a sok közül.

2010. dec. 6. 18:29
 9/13 anonim ***** válasza:

"mint pl újabban a Halloween."


Én úgy vagyok vele, hogyha valakinek tetszik valami, akkor integrálja be a saját kultúrális nézetébe.


Ez a más kultúrából jövő dolgok kirekesztése, akár nyugatról, akár keletről jön, akár valami régi magyar hagyomány feltámasztása, nekem a mai Észak-Koreát meg a volt NDK-t idézi, ahol külön bizottságok voltak "a kultúrális tisztaság" fenntartására. És mi történt az NDK-ban és történik Észak-Koreában? Kalóz-tévékkel nézik a külföldi adásokat, ennyit erről.


Akinek tetszik, az úgyis Halloween-tököket fog faragni, akinek meg nem az meg nem csinálja.

2010. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi a baj a Halloweennal?

Ha valaki szeretne szórakozni halottak napján akkor miért ne? Miért legyen az, hogy csak siránkozunk a halottak miatt? Miért ne lehetne mind a kettő?

Miért ne vegyünk át más szokásokat? (a karácsonyfa állítás német, a jegygyűrű török szokás volt?

2010. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!