Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugat vs Kelet, miért van ez?

Nyugat vs Kelet, miért van ez?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést és választ olvastam amiben megjelent ez a "dilemma" hogy vajon a Nyugathoz kell-e csatlakoznunk vagy a Kelethez.

Csak azt nem értem miért kell mindenképpen tartoznunk valahova? Nem lehetne egyszerűen közép-európaikét magyarnak lenni?


2010. dec. 6. 17:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint egyedül vagyok a véleményemmel. Jövőre akkor Thanksgiving és tűzijáték július 4.-én?
2010. dec. 6. 19:09
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jövőre akkor Thanksgiving és tűzijáték július 4.-én?"


Akinek tetszik az tartani fog ilyeneket is, akinek meg nem, az nem.


Te is jobban tennéd kérdező, ha azzal foglalkoznál amiben örömet lelsz, nem másoknak papolnál itt

2010. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Rengeteg kérdést és választ olvastam amiben megjelent ez a "dilemma" hogy vajon a Nyugathoz kell-e csatlakoznunk vagy a Kelethez."

Ez már rég el van döntve. Kicsit le vagy maradva. A folyamat ott kezdődött, hogy felvettük a kereszténységet, a latin írást, stb... Ma már VÉGÉRVÉNYESEN nyugatiak vagyunk. A kérdés max annyiban releváns, hogy a nyugattal vagy a kelettel éri-e meg üzletelni.


"Csak azt nem értem miért kell mindenképpen tartoznunk valahova? Nem lehetne egyszerűen közép-európaikét magyarnak lenni?"

Ha itt a politikai állásfoglalásra gondolsz, akkor NEM! Azért mert, ha nem vetted volna észre ütközőzónában terül el kis hazánk. És mint ilyen egymaga megszívja.


"...De miért kell ehhez teljes önfeladás? Elnyugatiasodni (amerikai kultúra térnyerése nálunk) vagy éppen keletimádóvá válni?"

Az elnyugatosodást nem csak a halloween és az amerikai kultúra jelenti. Elnyugatosodás az is, hogy te nem matyóhímzéses ruhát hordasz.


"Ezek szerint egyedül vagyok a véleményemmel. Jövőre akkor Thanksgiving és tűzijáték július 4.-én?"

Te szerintem nagyon összekevered a nyugatot amerikával! A nyugat nem csak amerikából áll. Mellesleg amerika is globalizálódik, értsd: előbb vagy utóbb fel kell adnia azt az idióta kéz-láb-fej-talp mértékegységeit, elterjed az európai(NORMÁLIS) foci, stb... Arról nem is beszélve, hogy sok embernek a jó autókról az európai és japán jut eszébe. Ott is Gucci, Channel, Dolce cuccokat vesznek (ezek európaiak).


Amúgy meg azért látsz sok ilyen kérdést, mert vannak turbómagyar fanatikusok, akik szerint a magyar nép keleti és vissza kellene térni a gyökerekhez: rovásírás, díszmagyar, királyság, "eredeti" magyar nyelv(amiben a gy-t dzs-nek ejtik), turulkultusz, szent korona tan, soroljam még?

2010. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!