Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem szavaztál a Civil...

Miért nem szavaztál a Civil Mozgalomra?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert túl puhányak és modernek voltak az én ízlésemnek!


A Nemzeti Munkáspártra akartam de nem volt a listán!


Maradt a Jobbik!

2010. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
a te izlésed 70 éve halott
2010. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Azt sem tudtam, hogy van ilyen.
2010. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

szted az tudná kormányozni M.o.-t?

(nem mondom ,hogy a mostani annyira tudná de még mindig jobban)

2010. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
kb azért, amiért az LMP-re sem. erőtlenek, lufi.
2010. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos én se tudtam róluk időben, nálunk a kerületben nem indultak, az országos listán már rajta voltak, de nem tudtam hova tenni őket. Azóta azért utánuk jártam, ma már rájuk szavaznék, látok bennük fantáziát, csak erősödjenek meg.

A Fideszre és az MSZP-re akkor se szavaznék, ha fizetnének érte.

2010. dec. 12. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert gyakorlatilag sehol sincsenek szervezeteik, így meg elég nehéz lenne rájuk szavazni! Amúgy Seress Máriia megélhetési, mint a többi politikus
2010. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Serem Mária és mozgalma több blődséget írt le választás előtt hírlevelekben, mint amennyi 8 évnyi MSZP-kongresszuson hangzik el. Alapból ki volt lőve ez a lehetőség.
2010. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ultracivil ***** válasza:
0%

Szeretnélek Titeket némi információval ellátni a Civilmozgalmat illetően.

Először is. A CM soha nem akart párt lenni. Az történt ugyanis, hogy 2009 nyarának közepén talán először a 20 év alatt a különböző pártok képviselői leszavazták a költségtérítésük elszámoltatását követelő Civil kezdeményezést. Ez több mint 600ezer aláírás felrúgása volt. Ez az aljasság vezetett oda, hogy a CM párttá szerveződött, mert kötelességének érezte, hogy ezt a harcot megvívja azokért, akik bíztak bennük. Kicsit persze naivnak tűnhet a dolog az emberek kiállása mellett, de ez volt az alapja.

A CM-nek sem pénze sem ideje nem volt felkészülni a választásokra. Pénzt nem szedett és szed , sem egyénektől, sem vállalkozóktól, mert akkor az ugyan olyan lenne, mint a többi párt: a korrupciós lehetőségek tárháza. Erre a saját elveinek megfelelően mindig is kínosan ügyelt a szervezet. De ez egyben a gátja is a lehetőségeknek.

Minden, hangsúlyozom MINDEN képviselőjelölt a SAJÁT pénzét, energiáját, tehetségét tette bele a választásokba. Az maga a csoda, hogy így is majdnem elérte az 1% os küszöböt a CM 0 Ft-al.

Egyébként a CM deklaráltan nem akart kormányozni, hanem egyszerűen, bármennyire is hihetetlen, népképviseletet akart és felügyelni azt, hogy hova gurigáznak el a súlyos adóterheink.

Azok érdekeit akarja folyamatossággal képviselni, akiket csak 4évenként kérdeznek meg. Arra is volt persze koncepció, ha a CM „túl nyerte” volna magát, az esetben egy szakértőkből álló kormány létrehozása lett volna a terv.

A CM tagjai változatlanul olyan emberek, akik tényleg tenni akarnak a disszonanciák a nyilvánvaló korrupció ellen. Ehhez kell legalább egy képviselői joggal felruházott CM-es a Parlamentben.

Persze hogy itt is vannak néha hülyeségek, néha meggondolatlanságok, de az ígéretek soha sem voltak pusztán propaganda célzatúak (nem úgy mint más pártok esetében).

A CM-nek most lesz 4 éve a következő választásokig. Remélem tartani tudják a lendületüket, mert akkor akár a pénztelenségük ellenére is komoly erőt képviselhetnek a jövőben. Mindenesetre számomra sokkal inkább megbízhatóbbak és főleg hitelesebbek mint bármelyik másik hatalomra törekvő másik párt.

2010. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!