Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért alulfizetettek a magyar...

Miért alulfizetettek a magyar munkavállalók Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pl az Eu-s fejlettebb tagállamok munkaadói, hogyan birják kigazdálkodni a költségeit pl a szóbanforgó bér adóját, ez nálunk miért nem történik ugy.Miért kell annak is szoc. juttatásokból megélnie annak aki dolgozik ?
2011. jan. 15. 18:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így működik,már ne is haragudj.Hülyeségeket ne írjál.Vannak olyan vállalkozások,szolgáltatások,amik nem tartoznak bele az áfa körébe.Akkor ezek az emberek sem áfát,sem adót nem fizetnének. Szerinted ehhez mit szólnának akik fizetnek áfát?Teljes gazdasági csődöt akarsz?Gondolom nem.Mielőtt megalapítottuk a céget,én is áfa mentes tevékenységet végeztem,úgyhogy ez nem így működik.
2011. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Ugye ezt nem gondoltad komolyan?Én csak válaszoltam neked,ennél többet nem tehetek.Sok sikert,végre valaki kíváncsi volt konkrétumokra is,nem csak beszólt meg lepontozott.Értékelem,és jelzem ha lenne valami számodra.De azt hiszem te is tudod,hogy a mai munkanélküliségben hányan szeretnének jönni,de ez lehetetlen.Csak a környezetemben kérdeznek naponta olyan emberek,akiket ismerek is,mégsem lehet.
2011. jan. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Mert Orbán ellopja a pénzük.
2011. jan. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%
Nem egészen,de mindenkit meghagyok a hitében,ha úgy jobban érzi magát.Lehet szidni,mocskolni embereket,de mindenkinek először magába kellene nézni.Ez az Orbán gyűlölet már divattá vált,de az ilyen emberek a másik kormányt is gyűlölnék ha ők nyertek volna.Ez egy ilyen ország,nincs mit tenni,mindig az aktuális vezető a felelős mások tehetetlenségéért.
2011. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
22,51 Ha közgazdász vagy,amit kétlek a szakmaitlan magyarázkodásodból, ettől függetlenül kivácsi vagyok a véleményedre, hogy a fejlettebb nyugati orszáégokban miért mernek fizetni többet, mint ti,.Egyébként meggyülne a bajod, ha a nagy Antalotok nem tiltotta volna ki a szakszervezeteket a gyárakból, mivel a b érkövetelések itt nálunk nem ismeretesek.Ti ráf ogtok mindent a fejlesztésekre, kö9zben 3 autóval jártok, évente négyszer jártok pihenne a melós meg kölcsönből tengeti az életét.Ez az én magyarázatom.Szerencsétek van, hogy mindig melletetek áll a kormány és nincs a melósnak egy erős támogattotsága.Lesz még itt visszaálloomositás!
2011. jan. 16. 10:36
 16/34 anonim ***** válasza:
Egy külföldi érdekeltségű céget nem államosítanak,ha meg megpróbálnák,külföldön menne tovább az egész,és akkor valóban nem a magyarnak lenne munkája,és nem itt fizetnénk azt a rengeteg adót sem.Amúgy ha elolvastad mennyi az embereim fizetése nem értem mit sajnálod őket.Ők simán fizetik ha van hitelük.Több olyan házaspár is van nálunk akik így 300 ezer nettót visznek haza.Ne akarjál már engem kioktatni,rendben?Szart se értesz az egészhez,csak folyik belőled az irigység.Ideülnél a helyemre egy hétre romba döntenéd az egész gyárat.Itt folyamatosan kell fejleszteni,új technológiai eljárásokat kitalálni hogy mindig mások előtt járjunk egy lépéssel.Inkább keress más témát magadnak.Ja,és még annyi:4 autóm van,nem 3.De ebből kettő vállalati,tudod ez így működik ahol lehetőség van rá.
2011. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Nyugaton erősebbek a dolgozók érdekképviseletei.


Nyugaton nagyobb a tőkekoncentráció, jobb a technikai színvonal, képzettebb a munkaerő, így magasabb a termelékenység.


Nyugaton gazdagabb a lakosság, ezért a szolgáltatások díjai magasabbak. Ha a szolgáltató munka drágább, az felhajtja a többi munkabért is.

2011. jan. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Ma nyugdijas vagyok.Dolgoztam multinál,aki olyan ügyvezetőt nevezett ki,aki kihajtotta a tehénből a borjut is.80-100 óra tulorával én is hazavittem annó 12o nettót és a verseny iparágban, de azt a munkát 3oo km-re odébb nyugatra duplájáért csinálják.A fizetésem 5o% leadóztam és most állitólag jó nyugdijam van.Volt olyan,hogy hazaértem 23.3o-ra és hajnal 4kor már indultam vissza vonattal.Ezt itt Mo.-on senki nem tolerálja.Mondom, azért dolgoztam ilyen munkahelyen 11 évig,hogy megfelelő nyugdijam legyen.Két év alatt a minibálbér és nyugdijam közötti különbség cca.40 ezer fotint volt.Most 30 ezer.Kár volt ennyit dolgozni.Rá ment az egészségem.Lehetne azt mondani,hogy nem volt kötelező, vagy miért nem tanultál.Tanultam.De ha mindenki itt hagyná a családját vagy ha mindenki vállalkozó lenne, akkor nekünkj kéne szemetet cipelni, bolti eladó lenni, fakabát lenni, ujságkihordó lenni és sorolhatnám. A politikai gazdaságtanra hivatkozok most is.Fizessenek a társadalmilag elfoglalt helye szerint figyelembe véve annak fontosságát stb.stb.Ha ezt és a mai gyakorlatot fogyelembe veszem kezdeném a politikusokkal ,mint fontosságot, értékalkotást,eredményességet stb.stb.Én igy gondolkodom és a kérdésről ez a véleményem.A véleményemet soha nem a sikerességem motiválja, hiszen az álláspontját az embereknek az üléspontjuk határozzák meg.Elfogadom más véleményét is,de ütköztessük a véleményünket és ne leugassuk és főleg ne cimkézzük.
2011. jan. 17. 07:46
 19/34 anonim ***** válasza:

ma 07:46


A polgazdtan pont nem mondja, hogy "fizessék meg" a munkát. A polgazdtan azt mondja, hogy a munkabér a munkaerő költsége. Vagyis a munkabér annyi, hogy a munkás ne haljon éhen, hanem be tudjon támolyogni a munkahelyre, hogy kidolgozhassa a belét. Minden efölötti munkabér a bérharcban alakul ki. A méltányosság nem gazdasági kategória.

2011. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Akkor ismét csakj azt tudom mondani,. hogy olvasd el a 21.14et. Csak meg szeretném kérdezhni tőled, hogy a gyermeked ha egyetemre megy havi 1ooból, tudu tanittatni.Na látod. Ez nincs igy a németeknél vagy ahol akarod. A munkabér a családod tanitását is kell hogy fedezze.Azu,hogy nálunk ez nincs igy ,mnert birkák vagytok.PlAz anoloknál nemrég volt tünetetés, mert több mint 2x -re akarták emelni a tandijakat.Vagy csinálták is ?
2011. jan. 17. 10:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!