Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy illik egymáshoz a Jobbik...

Hogy illik egymáshoz a Jobbik és a kereszténység?

Figyelt kérdés

Volt alkalmam - nem szórakozásból - részt venni jó néhány Jobbikos programon, és ugye egyébként is ismert, hogy a párt erősen a kereszténység felé húz.


De... nekem olyan végtelenül álszentnek tűnik ez az egész.

Sokszor hallottam, ahogy Istenre, a Bibliára hivatkoznak, aztán fél perc múlva már gyűlölettel teli hangon beszélnek azokról a "mocskos" cigányokról, zsidókról, románokról, egyéb népcsoportokról. Nem az egyént kritizálják, hanem úgy alapjába véve az egész népcsoportot.


Holott a kereszténység épphogy a szeretetre tanít, azt állítja a vallás középpontjába, a megbocsátás, a bizalmat, egymás segítését.

De a Jobbik épp ellenkezőjét teszi, gyűlölködik, fél évszázados sérelmeket hoz fel újra és újra és újra, ahelyett, állandóan a múltba nyúl vissza ahelyett, hogy a jelenen próbálna javítani.

Olyan hangon beszél másokról, amiből teljesen hiányzik a felebaráti szeretet, de még a tisztelet is. A Jobbikos oldalak, gyűlések, elvek mind arról szólnak, hogy mi szegény magyarok jogosan utáljuk azokat a szemét többieket - akiket Isten szeret.

A nagy vallásosság közepette épp magukat hazudtolják meg, "testvéreiket" alázzák és vetik meg.


Tényleg nem veszik észre, mennyire álszent ez az egész?


2011. jan. 15. 21:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%

Én sem értem. Mint ahogy azt sem, hogy ilyenkor jönnek a Jobbikosok, lehazugoznak, azt mondják, hogy nem igaz hogy a Jobbik nem keresztényi, nem igaz hogy gyűlölködik, és ők is elkezdenek gyűlölködni. Mint ahogy most is, egyből a gyűlölettől kezd el fröcsögni, a kedves Jobbikos, bizonyára a keresztényi szeretettől fűtötten.


De azt sem értem, hogy miért kell a palesztinok pártját fogni. Hiszen egy keresztény embernek mindenkit egyaránt sajnálnia kell, ha az szenved, legyen az zsidó , vagy legyen az arab!

Sőt, akkor is sajnálni kell ha az egy rossz ember, hiszen meg kell bocsájtani az ellenünk vétkezőknek is!


És akkor ehhez jön még, hogy a Jobbik folyton az ősmagyarokkal van elfoglalva.


Amúgy meg, a keresztények mikor gyakorolták a keresztényi szeretetet a valóságban? Gondolok a pápákra, akik a keresztényi szeretet nevében háborúztak, vagy inkvizítorok, akik a keresztényi szeretet nevében lazán embereket mészároltak.


A lényeg, a Jobbik és a Jobbikosok nem keresztények. Meghazudtolják a vallásukat. Márpedig a kereszténység szerint ez is bűn lenne...

2011. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 bumbi02 ***** válasza:
82%
nekem a kereszténység és az ősmagyarizmus összeegyeztetése tetszik a jobbikban.. hol a Turul madarat éltetik, és a pogány magyar életmódot favorizálják hol a keresztényi értékrendet.. és igen, a gyülölködés sehol se egyeztethető a kereszténységgel.. és az a baj hogy nem csak a Jobbik ilyen.. az egész kereszténység.. (lásd: nem vagy keresztény? légy az vagy meghalsz-> keresztény háborúk, boszorkányégetések, és a többi és a többi..)
2011. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Hogy illik egymáshoz a Jobbik és a kereszténység?"


Sehogy. A Jobbik az ember legalantasabb ösztöneire próbál hatni - gyűlölet, irigység, düh, félelem - a kereszténység szemében meg ezek bűnök, és a kereszténység elméletileg (ha nem is mindig sikerült a gyakorlatban) harcolt ezek ellen a jelenségek ellen. A keresztény emberideál kb. 180 fokos ellentéte az átlag jobbikosnak, aki vérben forgó szemekkel követeli, hogy akasszák fel ezt, gázosítsák el amazt, le a zsidókkal, ki a cigányokkal, stb. stb.


"Sokszor hallottam, ahogy Istenre, a Bibliára hivatkoznak"


Ennek egyetlen funkciója, hogy a zsidókkal szemben pozicionálják magukat. Mint a 40-es években, amikor a politikában a "keresztény" szó azt jelentette, hogy "nem zsidó". Pl. "keresztény származású".


"Tényleg nem veszik észre, mennyire álszent ez az egész?"


Nem érdekli őket, hogy álszent-e vagy sem. A jobbikosok FÉLNEK és DÜHÖSEK. Ez a két fő érzelmük van. Félnek a mindenféle összeesküvésektől (valójában persze attól, hogy nem lesz munkájuk, vagy elszegényednek stb.), meg dühösek azokra, "akik miatt" nem élnek jól (természetesen sosem ők maguk hibáztak, nem is a vak balszerencse a bajok oka, hanem a zsidók, cigányok vagy a nem jobbikosok). Más nem érdekli őket. Amikor az ember dühös vagy retteg, akkor az agya fejlettebb funkciói háttérbe szorulnak.

2011. jan. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!