Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megkaptátok a januári fizetést...

Megkaptátok a januári fizetést már?

Figyelt kérdés
Én igen, és -8000Ft tavalyhoz képest .Ez a radikális adócsökkentés?
2011. febr. 3. 09:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:52


Akkor először azt tanítsa meg a kormány, hogy éljünk meg négyen havi 5400 ft-ból, ugyanis ha minden számlát befizetek, és levonják az összes hitelt, ennyink marad a megélhetésre, két gyerekkel.

Esetleg tanítsa meg a két éves gyereket, hogy lássa el magát egyedül, hogy gyújtson be, hogy csináljon kaját, és akkor én is elmegyek dolgozni, mert nem kell senki, aki vigyáz rá.

Külön örülök, hogy a kormány inkább 40 év munkaviszony után nyugdíjazza a nőket, hogy ne kelljen bölcsit nyitni, majd a nagyi vigyáz rá...


Ide most egy igen cifra, több soros káromkodást is tudnék írni, de nem teszem.

2011. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
6%

ma 11:04


Létbizonytalanság? Ugye nem mondod komolyan? 100 éve, amikor Magyarországon még a döngölt padló dívott, meg a gyerekek mezítláb mentek iskolába (ha egyáltalán mentek), és egy szoba-konyhás munkáslakásban 6-8 ember zsúfolódott, akkor bezzeg született családonként 4 gyerek. Ma egy szegény proli úgy él, mint 100 éve a középosztály. Nehogy már azt meséld be nekem, hogy most van "létbizonytalanság" és ezért nem vállalnak az emberek gyereket.


Vagy ott a másik kedvenc példám: Ugandában 6 gyereket szül egy nő, Japánban átlagosan 1,2-t. Hol nagyobb a létbizonytalanság?


Szóval ne fárassz ezekkel a süket dumákkal. Létbizonytalanság, persze. Nem létbizonytalanság, hanem kényelmesség.

2011. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
6%

11:22


"ha minden számlát befizetek, és levonják az összes hitelt"


A hitelfelvétel az hogy volt? Valaki pisztolyt nyomott a halántékodhoz, hogy vegyél fel hitelt, vagy agyonlő?


Vagy egyszerűen rossz döntést hoztál, kockáztattál, azt hitted, hogy meg tudod jósolni a svájci frank árfolyamát?

2011. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

11:08


"csak mert mi nem vagyunk cigányok, hogy egy szobában nyomorogjon a család..."


Elárulom, hogy egy magyar munkáscsaládban olykor 1 család + 1-2 albérlő is "nyomorgott" egy szobában 1900 körül. És ők még mindig magasabb társadalmi réteg voltak, mint mondjuk az uradalmi cselédek. Ott 6-8 gyerek is "nyomorgott" a 2 családdal egy szobában.


Nem vagy hajlandó gyereket vállalni, amíg nem tudsz neki lakást adni az érettségi napján, vagy nem tudsz neki gyerekszobát biztosítani, vagy amíg nem tudtok még a gyereknevelés mellett is nyaralni menni. Ezt értem, és emberileg megértem, elfogadom. A hozzá fűzött politikai maszlagot nem fogadom el.


A tény nem az, hogy "nem vagy te cigány", hanem a tény az, hogy kényelmes vagy.


Most akkor valld be nyugodtan, hogy kényelmes vagy, és kényelmi okokból nem akarsz családot, mert szinglinek vagy fogyasztónak lenni jobb. OK, az állam ezt a döntésedet elfogadja, de ne várd azt, hogy jutalmazza is, mert az ország jövője szempontjából nem ez, hanem a gyermekvállalás előremutató.


Ne próbálj már erényt csinálni abból, hogy kényelmesebb és önzőbb vagy, mint sokan mások, vagy mint a régen élt emberek, vagy legalábbis ne hisztizz, ha az állam olyan adórendszert vezet be, ami a hosszú távú államérdeknek kedvez.

2011. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szingli, írtam is , hogy párommal mindketten bejelentve dolgozunk. Szeretnénk kisbabát. És igen ,egy szobánk van. Ha neked kényelmesség, hogy oda nem pottyantunk gyereket, hát akkor kényelmesek vagyunk... Most nehogymár azzal jöjjetek, hogy régen mezitláb jártak iskolába. Akkor ez a követendő példa???? Te minek internetezel?? Régen az se volt!!!! Mégis éltek az emberek!!! Mobiltelefonod van??? Minek???? az se volt régen, mégis felnőttél vhogy. Tv-t nézed??? régen az se volt!!!! Kocsi se kell. Járjunk lovaskocsival, jogos persze. Sőt, legyünk ismét vándornép, hát ha a csodaszarvas most máshova irányít minket. MONDOM, hogy nem segélyt várok, kicsit se. De hogy itt nem lehet előrejutni legális munkával az biztos... (és akkor még hol van a lakásvásárlás, kocsi, akármi) Hitelem szerencsére nincs, akkor már utcán lennék csöves talán.
2011. febr. 3. 14:23
 16/32 A kérdező kommentje:
-200 ezer a tavalyi fizetéshez képest(kettönknek). Ez aztán rábeszélés a gyerekre....
2011. febr. 3. 14:29
 17/32 anonim ***** válasza:
Hogy jött össze a -200 ezer????? Ezt vezesd le számokkal, mert képtelen vagyok elhinni.
2011. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

én csak holnap kapom.

+25e


ebből 10e, amit a gyerek után kapok, a többi fizetésemelés.

2011. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
fizetésem mostantól minden hóban -8000 az egy évben 12X8000=96000 Ft, tehát egy hónapig ingyen járok majd be. Plusz mennyasszonyom is kevesebbet kap neki kb-6000 havonta az 12X6000= 72000 , 72000+ 96000 = 168000. Igaz nem 200, de nagyságrendileg stimmel. Adócsökkentés ugye? ...
2011. febr. 3. 14:54
 20/32 anonim ***** válasza:

14:23


"Ha neked kényelmesség, hogy oda nem pottyantunk gyereket"


Ha neked gyereket szülni "pottyantás", akkor jobb is, hogy nincs gyereked.


"De hogy itt nem lehet előrejutni legális munkával az biztos..."


Ha lenne gyereked, emelkedne a nettó béred. Úgyhogy fejezd be az idétlenkedést.

2011. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!