Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megkaptátok a januári fizetést...

Megkaptátok a januári fizetést már?

Figyelt kérdés
Én igen, és -8000Ft tavalyhoz képest .Ez a radikális adócsökkentés?
2011. febr. 3. 09:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanannyi maradt, mint tavaly volt.


Valóban helyes, hogy a kormány adópolitikájával támogatja a gyerekvállalást, mint befektetést a társadalom jövőjébe. És inkább azokat kívánja gyerekvállalásra, vagy további gyerekek vállalására ösztönözni, akik jövedelmi viszonyukból adódóan inkább megtehetik a gyerekek tisztes felnevelését. Csak sokan éppen kényelemből nem vállaltak gyereket. És nem az a cél, hogy a segélyekből élő cigányság további népszaporulatát támogassák szoci módra. (Piros pont a kormánynak.)


Igaz, az is, hogy a kiskeresetű, gyerek nélküli keresők rosszabbul járnak valamivel az új adórendszerrel. Ugyanakkor a közszférában megkapják ennek kompenzálását, tehét nekik nem lesz kevesebb a borítékjukban. Az MSZP-kormány legutóbb a közszféra nettó bérét csökkentette a 13. havi bér elvételével. Most a vállalati szférában szívnak egy kicsit az ottani alacsony keresetűek.


Ennek a szabályozását tényleg egy kicsit okosabban kellett volna megalkotni, hogy valóban senki se kaphasson nettóban kevesebbet, mint tavaly. Ezek az emberek valóban joggal háborognak a bérük csökkenése miatt. Ezért fekete pont jár tőlem is a Fidesznek.

2011. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

ma 14:54


Milyen bruttó bérrel lehet havi 8 ezret veszteni?


[link]


Nekem sehogy sem akar kijönni. 250 ezres bruttóval lehet kb. 6 ezret veszteni, de 8 ezres veszteséget nem tudok kihozni. Tévedek, a kalkulátor téved, te tévedsz vagy hazudsz?

2011. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

15:18


"Igaz, az is, hogy a kiskeresetű, gyerek nélküli keresők rosszabbul járnak valamivel az új adórendszerrel."


Ők meg vagy pályakezdő fiatalok, akiknek gyorsan nőni fog a bérük, illetve később családot alapíthatnak, vagy pedig felnőtt gyerekkel rendelkező, idősebb munkavállalók, akiket akár a gyerekük is támogathat.

2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
A bérpapír, meg a számlámról kapott sms nem téved. De mindegy, nem is várok itt megoldást. Én egy sima kérdést tettem fel, de már megy a személyeskedés. Hagyjuk...
2011. febr. 3. 15:27
 25/32 A kérdező kommentje:
"Ha neked gyereket szülni "pottyantás", akkor jobb is, hogy nincs gyereked." Pont ezt mondom, h nem az lenne!!! Akkor nem lenne gond , hogy egy szobában lennénk(az elején nem is gond amíg csecsemő, na de majd 15évesen a szobánkba jön haza a csajával?) Mivel lakásra esély sincs, hitelt meg nem mernék felvenni. Megfelelő körülményeket akarok neki .
2011. febr. 3. 15:36
 26/32 anonim ***** válasza:

"Nem vagy hajlandó gyereket vállalni, amíg nem tudsz neki lakást adni az érettségi napján, vagy nem tudsz neki gyerekszobát biztosítani, vagy amíg nem tudtok még a gyereknevelés mellett is nyaralni menni. Ezt értem, és emberileg megértem, elfogadom. A hozzá fűzött politikai maszlagot nem fogadom el. "



Én nem. Mér kéne a kölöknek lakást adni? Menjen albérletbe aztán majd megkeresi idővel a rávalót.

2011. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Most nehogymár azzal jöjjetek, hogy régen mezitláb jártak iskolába. Akkor ez a követendő példa???? Te minek internetezel?? Régen az se volt!!!! Mégis éltek az emberek!!! Mobiltelefonod van??? Minek???? az se volt régen, mégis felnőttél vhogy. "


Csak tudod tündérke mi megengedhetjük magunknak, nem mi nyérvogunk itt, hogy létbizonytalanságban élük. Te miért internetezel, vagy mobiltelefonálsz ha létbizonytalanságban élsz?

Azért hogy aztán legyen miről panaszkodnod?

2011. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Kedves troll barátaim, térjünk vissza az alap kérdéshez.
2011. febr. 3. 16:36
 29/32 anonim ***** válasza:
Jó. Nem kaptam még meg. Majd tizedike körül.
2011. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Tényleg kár itt vitázni. Nem is áll szándékomban. Peace!
2011. febr. 3. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!