Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a halálbüntetésről?

Mit gondolsz a halálbüntetésről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 15:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
81%
vagy a halál büntetés, vagy valamilyen kemény kényszermunkával segítsék az államot
2011. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
40%
Halál nem büntetés hanem megváltás és felmentés. Az életfogytig tartó szenvedés és áhítozás a szabadság után amit sosem kapsz vissza sokkal rosszabb mint az hogy most bumm meghalsz és ennyi....EZ NEM BÜNTETÉS!
2011. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
20%
Imádnám nagyon!Annyira szeretnék már meghalni,egy olyan hatalmas bűnért,(például) hogy nem fizettem be az adómat!Lassan már ott tartunk,hogy ilyen szigorúak lesznek a büntetések.Na és egy csoki ellopásáért is minimum kézlevágás járjon,hogy legyen visszatartó ereje a dolognak a bűn elkövetésétől.(De sok kéz nélküli ember lenne!)
2011. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Én azt mondom, az életet Isten adta, Ő is vegye el.
2011. febr. 3. 16:43
 15/39 anonim ***** válasza:
74%

Ottvannak a bányák,a kijáratára egy jó erős rácsot,és aki öl,csak leviszik,dolgozzon!Napi egy kis kaja,pia és a fényt sem"fogyasztja",és még munkaerő is,ingyen!Konditerem helyett nehéz fizikai munka,nem az adónkból élnek,és még pénzt is termelnek,a társadalom pedig nem gyilkos!

De ha valaki bemászik mondjuk az ablakon,azt lehessen nyugodtan lelőni!Gondolom,nem beszélgetni jön,mert arra ott az ajtó,meg a csengő!

Ha már a nyugdíj a Svéd model(l)(?),akkor ez meg legyen amerikai model(l)(?)!!!

2011. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
40%

Pro: az életfogyt nem feltétlenül jó megoldás, mert így az állam pénzén tartjuk őket! Sajnos nem mindenhol végeznek kényszermunkát... Bizonyos esetekben indokolt lehet a halálbüntetés (többszörös visszaesés, gyermekgyilkosság stb.) Egy kis injekció és vége! A szenvedés pedig nem büntetőjogi kategória

Kontra: Előttem már leírták: ártatlanok, visszaélések stb.

2011. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
40%
Túl sokszor teszitek fel itt ezt a kérdést!Úgy sem mi fogjuk eldönteni.Én egyébként ellenzem!
2011. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 doboszoli ***** válasza:
75%
Támogatnám,bizonyos szintű SZÁNDÉKOS bűncselekmény elkövetésekor.
2011. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
68%

Mindkét oldalon ésszerű érvekkel találkozik az ember.

Viszont az egyik BIZONYÍTOTTAN működik, a másik BIZONYÍTOTTAN nem!

Én az arany középutat megkeresném, mondjuk önfenntartó börtönökbe zárnám a tényleges életfogytosokat.

De számomra mindíg kérdés, mi a büntetésvégrehajtás célja?

Tényleg a bűnös megbüntetése, vagy távoltartása a társadalomtól?

Manapság az utóbbi érvényesül és a többséggel busásan megfizettetik azt, hogy a számára veszélyt jelentőket rács mögé dugják.

Igaz vannak ártatlanul kivégzett emberek és lesznek is, de szerintem sokkal több embert öl meg olyan, aki már gyilkolt és szabadlábra helyezték!

2011. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem az az alternatíva hogy az állampénzén, át kell reformálni a börtön rendszert mert az hogy van TV meg konditerem az azért elég nagy luxus a raboknak. Max egy kert amiben termeszthetnek maguknak kaját + munka amiből finanszírozzák a saját ellátásukat, legyen kaja, tudjanak fürödni meg aludni és ennyi. Többet enm érdemelnek...
2011. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!