Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy tisztes...

Miért van az, hogy egy tisztességesen dolgozó (egyetemet végzett) ember nem tud megélni, hanem csak a "vállalkozó"-nak nevezett (adó) csaló, rabló, embertársait átverő ember érvényesülhet?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek (amiből nincs sok).
2011. márc. 2. 18:39
1 2 3
 21/25 audryenne válasza:
86%
Azért eléggé általánosítasz, vállalkozó lehet akár villanyszerelő vagy kozmetikus...stb.
2011. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
96%

Talán a vállalkozó a "vállalkozó" szelleme miatt is viszi valamire abban a közegben, ahol a gyenge nem érvényesül.

Talán 18 évesen volt pályakezdő, nem 24-25 évesen.

Így 30 évesen nem munka után koncsorog (évente 3-4 otthagyott) munkahely után, ahol ismét nem ő lett a vezérigazgató, hanem saját lakása, autója van.

Talán 50 évesen nem azt számolja, mikor mehet el korkedvezménnyel nyugdíjba, hanem visszaforgat mindent a cégébe, és 70 évesen még aktív.

Ember!

Aki az életének majdnem a felét leélte és aztán végre fel méltóztatja venni a munkát, az ne másban keresse a hibát és ne másra acsarkodjon!

2011. márc. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztességesen dolgozó, egyetemet végzett ember vagyok, és köszönöm szépen, egész jól élek.
2011. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg vicces, hogy amikor először tetted fel a kérdést, akkor nem kaptál neked tetsző választ, ezért újra feltetted, megspékelve olyan hergelő szavakkal, mint "tisztességes", "adócsaló", "rabló", "embertársakat átverő". Ügyes, nagyon ügyes.
2011. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%

Az egész a mentalitás kérdése. A vállalkozó kockáztat, az alkalmazott pedig, alapjában véve, a vállalkozóval köt üzletet, melyből ideális esetben mindkettőnek haszna származik. Rengeteg vállalkozó van, akik havonta minimálbérnyi reális hasznot tudnak csak kitermelni a cégükkel, a szolgáltatásukkal és még így is elmondhatják, hogy szerencsések, mert legalább attól nem kell tartaniuk, hogy bármikor kifúrhatja őket a helyükről egy "sógor -koma -jóbarát" kollégajelölt. Valamint, maguknak dolgoznak.

Igen, sokat számít az, hogy ki mit tanul, de még inkább az, hogy amit tanul, abban mennyire jó, mennyire naprakész, illetve, hogy van -e kellő realitásérzéke arra nézve, hogyan adja el a tudását. A vállalkozó ugyanúgy "árulja" magát, mint az alkalmazott, csak éppen az egészet ő irányítja. Magam mindig is szerettem volna vállalkozó lenni. Kicsi, nagyobb, majd még nagyobb vállalkozást vezetni. Igen, a személyiségem és a szellemi képességeim miatt lett végül is úgy, hogy eddig, 27 éves koromra ez nem jött össze. Ám, nem adtam fel csak azért ezt az álmomat, mert nem vagyok már 18 -20 éves. Néha annak néznek, de ez más kérdés. Kérdező: sajnálom, hogy csak tisztességtelen vállalkozókat ismertél meg eddig. Vállalkozók nélkül (a legklasszikusabb értelemben véve) semmi előrejutás nem lenne. Ha történelmi távlatokban nézzük, nélkülük, az ember még mindig a fán élne és makogva zabálná a banánt.

2012. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!