Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolsz Hoffmann Rózsa...

Mit gondolsz Hoffmann Rózsa oktatásügyi elképzeléseiről? (6 érettségi tantárgy, köztük kötelezően egy természettárgy [biológia, kémia, fizika], előrehozott érettségi eltörlése, egyetemi vizsgák újrapróbálásának korlátozása, stb. )

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 11:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik, nem egyedül vagyok, aki ezt az egészet érthetetlennek tartja..

Az ország egyik legjobb gimnáziumában tanulok, több nyelven beszélek, idén érettségizem egyik nyelvből. 16 éves vagyok. De mivel kifejezetten humán érzékkel rendelkezem, nem hiszem, hogy szükségem lenne majd egy reál tárgyra, ami leront.

Akinek az az érdeklődése, úgyis érettségizik belőle, akinek nem, annak rémálom. És ezzel egyáltalán nem lesz több hallgató pl. a műszaki karokon. És a többszöri vizsgalehetőségek korlátozásával is főleg a műszaki karokkal szúrnak ki. Akkor mire jó? Abba senki nem gondol bele, hogy ezzel nem csak a tanulóknak tesznek keresztbe, hanem az országnak is?

2011. márc. 7. 15:03
 12/15 anonim ***** válasza:
43%
Mi, reálosok nem nyavalyogtunk, hogy az öt érettségi tárgyunk között három humán kötelező.
2011. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon humán vagy, akkor a három közül a biológiát ajánlom. Neked is hasznos lesz, hogy értékelni tudod az élővilágot, vagy hogy tudod, mi hol van benned.
2011. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Szerintem ez nem minden esetben jó. Én közgazdasági szakközépiskolában tanulok, már leérettségiztem és ötöd éves vagyok. De akkor is hülyeségnek tartom, mert egy pénzügy-számviteli ügyintézőnek, egy közgazdásznak, egy menedzsernek mikor és hol kell a 6. természettudományos tanárgy. Soha nem lesz erre szüksége sem a későbbi tanulmányok, sem a munka során. Én úgy vélem, hogy ez csak a gimnáziumokat és a műszaki szakközépiskolákat kell hogy érintse. Mert eleve nekik teljesen más a tantervük mint egy kereskedelmi vagy közgazdasági szakközépiskolának. Mi egy évig tanultuk a biológiát, a fizikát, a kémiát és a földrajzot. Megkérdezem én akkor, hogy várják el ezen jellegű iskolák tanulóitól hogy ebből érettségizzenek le. Előbb a tantervet kéne módosítani. Mert heti egy vagy két óra fakultációval és otthoni felkészüléssel nem lehet behozni négy év lemaradását.
2011. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én azért tartom hülyeségnek, mert körbe lehet nézni Európában nálunk sokkal sikeresebb országokban még van ahol érettségi sincsen, érdekes módon az összes egyetemük valahogy mégis előkelőbb helyen van rangsorolva mint a mieink, meg valahogy mégis jobban megy náluk minden. Ezzel szemben nálunk még mindig azt hiszik, ha jól leterheljük a hülye gyereket akkor minden jobb lesz? Főleg, hogy több érettségi tárgyat akar, az előre hozottat meg eltörölni, hát végül is menjen már a hülye gyerek egyszerre még többől, minek is mehetne el előbb abból, amiből már mindent tud? Az meg nem indok, hogy me' egyetemen is sok vizsga van és sokkal többet kell ott tanulni.
2011. szept. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!