Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az ember...

Lehetséges, hogy az ember természetétől is függ, hogy milyen ideológiát tart a legjobbnak?

Figyelt kérdés

Ha most az összes homofóbbal összezárnának vitatkozni, akkor ülhetnénk ott hónapokig, én akkor sem érteném meg, hogy a homoszexualitás miért káros. A melegfelvonulással is így vagyok. Ez csak egy nap a 365-ből, akinek nem tetszik, az kerülje el a városnak azt a részét, vagy nem kapcsolja be a tévét.

Hasonlóan állok a hazafiassággal is. Ne értsen félre senki, ha rajtam múlna a revízió, akkor élnék a lehetőséggel. Ha egy háborúban ellenséges katonák fognának el, akkor sem lennék hazaáruló, inkább a golyó(legalábbis itt a gép előtt így érzem), viszont ha kimennék külföldre, akkor nem hiányozna nagyon az ország, nem lenne honvágyam(ennek ellenére egy magyargyűlölő ruszki antimagyar kijelentésein csak én idegeltem fel magam)

A tradíciókat sem tartottam soha fontosnak. Egyszóval én többre tartom a "cionista multikulti, nemzetellenes, babiloni, kozmopolita, materialista, csúnya-gonosz libsibibsi" nyugati életstílust, mint a konzervatív keletit, ami most annyira divat. A fűvel is így vagyok. Középiskolában még én is használtam, mégsem lettem heroinista csöves.

Azért érdekes a dolog, mert ezt senki sem nevelte belém. A családomban az ideológiáról nem sok szó esett, pedig apám jobbikos. Mielőtt bárki azt mondaná, hogy "agymosott" vagyok, azt leírom, hogy szinte soha nem nézek tévét. Kizárólag a neten szoktam tájékozódni, a kurucinfót pedig már akkor olvastam, mikor a túlnyomó többség nem is hallott róla. Egyébként akinek van esze, annak nem kell kurucinfó, mert tud magától is a sorok között olvasni. Na mind1

A kérdést azért tettem fel, mert a barátaim, akik ugyanolyan körülmények között nevelkedtek, ugyanaz a végzettségük, teljesen más elveket vallanak. Ebből vontam le azt a következtetést, hogy a politikai nézet 50% személyiség, 25% nevelés, 25% média.

Mielőtt rákezdenétek: heteró vagyok és hiszek Istenben(református). Ebből is lehetne kérdés. Én miért hiszek Istenben, ha otthon soha nem volt téma a vallás ? A szüleim agnosztikusok


2011. ápr. 1. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy függ.

Az ember világnézete határozza meg a jellemét és a természetét.

Én például puritán, konzervatív jellem vagyok, nem szeretem a csicsás ruhákat, gyakorlatias és szorgalmas vagyok, becsületesnek, igazságosnak és erkölcsösnek tartom magam, még ha nem is sikerül az emberi tudatlanságomból fakadóan mindig helyes lépést tennem. Szeretem a hasznos munkát és az egyszerűséget. Gyakran vagyok a kertben vagy az erdőben, amikor tehetem, vagyis ha nem dolgozok. Elítélem a kicsapongó, mértéktelen életmódot, a dogányzást, az alkoholizmust (habár iszok én is, de soha nem vagyok részeg) és a kábítószerezést, a szerencsejátékot is.


Ebből a jellemleírásból fakadóan döntsd el, hogy milyenek a politikai nézeteim. Nem nehéz szerintem.

2011. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is az ember természetétől függ. Én jobboldai, katolikus, hazafias, Fidesz-rajongó családba születtem, bár a vallás sosem volt túljátszva, ennek ellenére én sosem éreztem magaménak ezt az ideológiát, világnézetet, így végülis egy baloldali, ateista, kozmopolita, szociáldemokrata lettem.


A nevelés hatása szeritem csak az akaratgyenge embereknél számít, akik nem képesek önállóan gondolkodni, csak a szüleik által belénevelt dolgokat visszapapagájkodni.

2011. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdés, én is épp most akartam feltenni valami hasonlót, bár nem ilyen kontextusban.
2011. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dick Esmen ***** válasza:
Igen.
2011. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A nevelés hatása szeritem csak az akaratgyenge embereknél számít, akik nem képesek önállóan gondolkodni, csak a szüleik által belénevelt dolgokat visszapapagájkodni."


Pontosan! A szüleim jobboldaliak én meg szélsőjobb vagyok!

2011. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!