Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nézik le a határon túli...

Miért nézik le a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok esetben kérdezték tőlem netes játékokon hogy hol lakok és mondtam hogy Romániában.Erre mindenki azt felelte akkor honnan tudsz magyarul.Nekem ez nagyon sértő és haragra gerjeszt.Nem hallottak még Trianonról? És még valami:egyszer megkérdeztem valakitől szeretné-e ha újra NagyMagyarország létezne erre meg azt mondta inkább a halál mert rossz lenne Magyarországnak és sok népnek is.Miért van ez?
2011. ápr. 19. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A tudatlanság a gyűlölet melegágya...
2011. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert a Kádár-korszakban tilos volt erről beszélni, és ezek az emberek, vagy a szülei ebben az időben szocializálódtak.

Elhiszem, hogy sértő, de ezt is embere válogatja. Aki idióta, és tudatlan, annak nem fog eljutni az agyáig, hogy ott is magyarok laknak, és az a terület jogosan is a mienk.

2011. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Hidd el, nem csak nekünk lenne rossz, hogy még mellétek nagyon sok románt is a nyakunkba kapunk, hanem nektek is. Ebből a Magyarországból csak menekülni lehet.
2011. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Engem is idegesít! Én Vajdaságban élek, de apukám Magyarországon dolgozik, és az ügyfeleivel(akivel jóban van) szokott beszélgetni, és sajnos az derül ki,h semmit se tudnak az itt lévő magyarokról. Azt hitték,h én szerbül tanulok, szerbül beszélek meg minden, és csodálkoztak,h h akarok én Szegedre menni tovább tanulni. Szánaloom

Meg egyszer a táncosokkal Budapesten voltunk, és családoknál voltunk elszállásolva, és hát visszafelé a buszban mindenki az ideiglenes családjáról beszélt, és mondhatom a többségnél ugyanez volt a helyzet(azt hitték, h mi ott szerbül beszélünk meg minden), sőt az én családom még meg is dicsért,h tök jól beszélek magyarul!! pff hát magyar vagyok ember! jó lenne felvilágosítani az embereket, h attól h még nem magyaro-on élünk,ugyanolyan magyarok vagyunk!!!jó lenne ha mindenki felfogná azzal a kis cseppnyi eszével!!! Tanítsák a TRIANONT a suliban, h ilyen ne történhessen meg, mert ez rájuk nézve szégyen! Ránk nézve meg sértő...ahogy mondtad!!

2011. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Én nem nézem le őket. Sőt örülök ha egy külhonba kényszerült honfitársammal találkozok az interneten. Amúgy ezt az ellenséges magatartást drága kormányunk nevelte az emberekbe, és ezt csak folytatta a ,, rendszerváltás" után is.
2011. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

"Tanítsák a TRIANONT a suliban"


Tanítják, tanították régebben is a trianoni békeszerződést. Lenézed a magyarországi oktatást?


"felfogná azzal a kis cseppnyi eszével"


Na látod, ezért nem szeretik sokszor a határon túli magyarokat: hülyének nézik a Magyarország-belieket, és sokszor hangoztatják, hogy ők jobb magyarok. Ez a lenézés ezek szerint visszafelé is megvan. Ez a tapasztalatom.

2011. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem nézem le őket,sőt inkább szimpatizálok velük!
2011. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
76%

Van vajdasági, erdélyi, felvidéki és kárpátaljai ismerősöm is (van aki közeli barátom is közülük). Én sem szeretnék NagyMagyarországot, de ennek a pacifizmusom és nem a határon túli magyarok lenézése az oka. Támogatom azt, hogy Magyarország költsön pénzt a határain túl élő "magyarokra" (kultúra/nyelv/hagyomány stb védelme), támogatom, h segítse elő a lehető legtöbb módon azt, hogy "nálunk" járhassanak egyetemre, és ide költözhessenek, ha akarnak, ha nem akarnak, akkor segítsenek nekik abban, h magyarként élhessenek a határainkon túl is. Ugyanakkor nem értek egyet azzal, h ezeket a területeket vissza lehetne csatolni békés úton. Persze erről hosszan lehetne vitázni, és megértem a határon túliakat, de azzal, h belesodródunk egy konfliktusba, ami fegyveres (mert nincs az a szuverén állam, mely területekről lemondana, csak azért mert egy másik állam igényt tart rá egy majd 100 éves igazságtalan béke miatt) nem segítünk senkin...

Az hogy megkérdezik, h honnan tudsz magyarul az valóban tudatlanság, és az ilyen ember inkább maradjon csendben. Az egyik hozzászóló említette, h bántotta amiért megdicsérték, h milyen szépen beszél magyarul... hát ezen szerintem nem kell megsértődni. Azért nem, mert nagyon sokan kis hazánk területén sem beszélnek "szépen magyarul", a másik pedig az, h én Dél-Dunántúlon élek, de amikor Pesten jártam először, egy pesti megjegyezte, h jéé, én nem is beszélek parasztosan, hanem milyen szépen(=pestiesen). Hát én is megsértődtem, de aztán rájöttem, h neki minden parasztos, ami nem pesti, és nem megsérteni akart, csupán ő azt hiszi, h mindent Pesthez kell mérni. Szóval örülj neki, h megdicsértek.

2011. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Vajdaságban élek, és vertek már meg M.O.-n, mer' "büdös rác" vagyok...
2011. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem nézem le őket, de nem is magasztalom őket az egekig. Tudom, hogy ők is ugyanolyan magyarok mint mi anyaországiak, nem rosszabbak és nem is jobbak nálunk. Vannak határon túlról származó barátaim, kedvelem őket. Mind a románozást, mind a "székelyek magyarabbak a legnagyobb magyarnál" című szólamokat elítélem. Egyiknek sincsen köze a valósághoz.
2011. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!