Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a határon túl...

Miért utálják a határon túl élő magyarokat a határon túl élő nem magyarok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném, hogy szervezetten, kollektive gyűlölnék őket, de akik nem kedvelik a magyarokat, azoknak egy oka van erre: mert ők az egyik legnagyobb kisebbség az adott országban. A balkánon ez a divat, könnyebb gyűlölni a másikat, mint értelmes párbeszédet kezdeményezni, nézd a mi esetünket a romákkal, szórakozóhelyekre nem engedik be őket, diszkriminálva vannak. Az sem segít túl sokat, hogy sok az önjelölt honmentő, aki olyan területek visszacsatolásáról beszél, ami sohasem volt a miénk. ( Horvátországgal pl perszonálunió volt)
2010. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mind a két oldalon vannak túlzottan radikális gyűlölködők, de az átlagemberekre ez nem jellemző. Én találkoztam neten már pl. nagyon kedves Románokkal, Szerbekkel akik kifejezetten szeretik Magyarországot és a Magyarokat, persze idióták voltak, vannak és lesznek sajnos, de ezekkel nem érdemes foglalkozni.
2010. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

engedd meg hogy analógiával válaszoljak.


miért utálják a magyarországon élő szolovákokat egyes magyarok?


a kuruc.info-n volt egy "hír" miszerint Rajkára betelepülnek a büdös szlovákok, és fúúúú milyen szemetek stb...


ebből annyi igaz, hogy sokan jönnek ide lakni, mert itt olcsóbb az élet.. itt vesznek házat, itt vásárolnak, itt menenk ügyvédhez, fogorvoshoz, stb.. ebben mi a gond? az ég világon semmi.. békében élnek a helyiekkel, mindenki vidám. csak a radikálisok szemét szúrja..


nos a környező országokban is az az átalános, hogy a többségnek semmi baja a magyarokkkal.. csak a radikálisoknak..


vissza kéne már venni a gyűlölködésből, mert az ugysem vezet sehova

2010. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nos kedves 13:20-as egykor így szerezték meg a felvidéket is.szlovákia egy műállam.A szlovákok gyűlölik a magyarokat de nálunk az sajnos nem jellemző hogy mi gyűlöljük a szlovákokat!
2010. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem igaz! Nem utálják egymást. Jól meglennének egymás mellet, ha nem jönnének egypár szélsőséges politikus akik kifejezetten uszítanak annak érdekében hogy politikai tőkét szerezzenek. pl Mecsirár Szlta, stb.
2010. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 nyugtalan ***** válasza:

Mert a körülöttünk élők kisebségi komplexusban szenvednek. Ennyi.


...és ha ezt egy anyaországi kérdi és egy anyaországi is válaszol, na abból születnek ilyen baromságok, miket egyesek összeokoskodnak.



("nyugtalan")

2010. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nyugtalan ***** válasza:

két bé


("nyugtalan")

2010. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
én sokszor jártam határainkon túl, igaz Szlovákiában nem annyira, de mindig békés egymás mellett élést tapasztaltam, sőt, a románokban nagyon pozitívan csalódtam, részemről nagyon meg is szerettem őket, mert még a legcsóróbb sem ment el mellettem, anélkül, hogy meg ne kínált volna valamivel. Ezek persze csak korlátozott, személyes tapasztalatok. Politikailag azért utálnak, mert annyit raboltak tőlünk, hogy el sem hiszik, hogy mi már többnyire túltettük magunkat az ügyön...
2010. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nyugtalan ***** válasza:
100%

"A tolvaj rendszerint gyűlöli azt, akit meglop" :/


("nyugtalan")

2010. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja hogy pl a románok nem utálják a magyarokat ,téved.Én Kolozsváron éltem és a románok többsége igenis utálja a magyarokat!Tapasztalat,sajna.....
2010. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!