Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért olyan ellensé...

Az emberek miért olyan ellenségesek a munkásosztályal szemben?

Figyelt kérdés
A GYK-n még új vagyok, de nekem gyorsan leesett, hogy itt a felhasználók több mint fele vagy neo-náci, vagy az újféle, munkásokat rabszolgasorsban tartó kapitalizmus nagyratörő csalójai, akiknek már annyira sikerült meggazdagodni, hogy az egyszerű ploretárokról elfeledkeznek. Miért van az, ha valaki fel kell ellenük, hogy végre megpróbálja felszabadítani a munkásokat, akkor minden erejükkel megpróbálják megakadályozni, az új erőnek, a nép és a munkások erejének kibontakozását? Mikor és miért romlottak így el a dolgok?
2011. máj. 6. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
56%
Világ proletárjai, egyesüljetek!
2011. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%

A munkások miért olyan ellenszenvesek az értelmiséggel szemben?


Amúgy ezt a remek, és lenyűgöző, és remek jólétet hozó szocializmus termelte ki.

2011. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
47%

1.Örülök,hogy színesedik a politika rovat olyan emberekkel is,akik nem csak a 4 párt közül választanak valakit 4 évente.Ez dicséretes.

2.Annak is örülök,hogy kiraktál valamilyen nick nevet és nem bújsz "álruhába"mint itt sokan mások.

3.Az ide írogatók 90%-a még nem múlt el 25!

4.Ha elmúlt 25 akkor (általában)Fideszes.

5.Vagy multimilliomos,de akkor Fideszes(van itt 3-4,1-2-nek elég érdekes hozzászólásai vannak,de majd ezt fogod érzékelni ne aggódj)

2011. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
A munkásosztály ugyanúgy szidja az értelmiségieket. De azért abba gondolj bele, hogy ha nem lenne pl. diplomás mérnök, akkor te, mondjuk mint betanított munkás nem tudnál dolgozni, mert te azt csinálod, amit mondanak. + nem lennének korszerű gépek.
2011. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

A munkások miért olyan ellenszenvesek az értelmiséggel szemben?


Mert az értelmiségiek nagytöbbsége a befolyását a történelem során a munkásosztály elnyomására, kizsákmányolására használta fel.


Simon Patrik, neked köszönöm az értelmes választ.

2011. máj. 6. 19:29
 6/31 A kérdező kommentje:

"A munkásosztály ugyanúgy szidja az értelmiségieket. De azért abba gondolj bele, hogy ha nem lenne pl. diplomás mérnök, akkor te, mondjuk mint betanított munkás nem tudnál dolgozni, mert te azt csinálod, amit mondanak. + nem lennének korszerű gépek."


Nem azt mondom, hogy nem kellenek mérnökök, csak annyit, hogyha ezeknek a diplomás mérnököknek "összejön az élet", akkor általában elfelejtik, hogy honnan jöttek, és a nép érdekei helyett, csak a saját érdekeit nézik.

2011. máj. 6. 19:32
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

19:27-nek

Ez persze fordítva is igaz.

Hiába az új gép,ha nincs aki dolgozzon vele.


"hogyha ezeknek a diplomás mérnököknek "összejön az élet", akkor általában elfelejtik, hogy honnan jöttek, és a nép érdekei helyett, csak a saját érdekeit nézik."


Szerintem nem azok nyomják el a kisembereket akik elvégezték az egyetemet,hanem az olyanok mint az MSZP-Fidesz párttagjai.

2011. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

Munkáspárti vagyok.De immáron 15éve csak vállalkozó.Köszönöm nem nyafogok . Megélek belőle . Szépen és szerényen.

A proletár diktatúrát nem jó szívvel idézem fel emlékeimben.

Általánosítani ,azért hülyeség mert munkás és munkás között is van különbség mint ahogy értelmiséginek magát tartó felsőbbrendűségi tévképzetben tapogatózó sutyerákok között és a valódi képzett lexikális tudással és műveltséggel, kreativitással , intelligenciával rendelkező

igazi értelmiség között.

És ezt nem feltétlen függvénye a diplomái számának színének és szerkezetének.Mert egész más dolog úgy tudásra szert tenni amikor az emberfia egészséges tudásvágyból kifolyólag érdeklődik és utána olvas dolgoknak , mint amikor a vizsgák előtt két nappal betuszkol egy számára teljesen közömbös megtanulandó anyagnak annyika töredékét amivel át bít bukdácsolni a következő vizsgáján...vagy nem:)

De most sietek mert nemsoká indul a honfin a bajnokság , ahol remélem döntős leszek újfent:)

2011. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Diplomás mérnök vagyok, és nem vagyok ellenséges a munkásosztállyal szemben. Sőt. Egy tiszta szándékú, értelmes kétkezi dolgozót sokkal többre tartok, mint egy beképzelt, nagypofájú -úgymond- értelmiségit.
2011. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

Úristen,te 60 éves vagy és hibernálva voltál voltál az elmúl 30 évben?

Mintha egy 70-es évek beli gyári szónokot hallanék.

"Munkások ereje" "felszabadítás" "rabszogasor"....

akit én munkást ismerek (mert rohadt kapitalista sokdiplomás cégtulajdonos vagyok) azok jó szakmunkások,és nagyon jól keresnek és jólélnek. Jobban mint néhány diplomás.

Az asztalosomnak olyan szépen fizezek ki 300 ezret egy antik asztal restaurálásért mint a huzat. és várok rá szépen fél évet, hogy legyen ideje megcsinálni.

De ő nem rabszolga és nem kell felszabadítani.

Aki meg nem tanult és betanított munkás.... az szabadítsa fel magát. az iskolák senki előtt nincsenek zárva.


Ha meg csak sírni tud,akkor én nem sajnálom.

2011. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!