Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért olyan ellensé...

Az emberek miért olyan ellenségesek a munkásosztályal szemben?

Figyelt kérdés
A GYK-n még új vagyok, de nekem gyorsan leesett, hogy itt a felhasználók több mint fele vagy neo-náci, vagy az újféle, munkásokat rabszolgasorsban tartó kapitalizmus nagyratörő csalójai, akiknek már annyira sikerült meggazdagodni, hogy az egyszerű ploretárokról elfeledkeznek. Miért van az, ha valaki fel kell ellenük, hogy végre megpróbálja felszabadítani a munkásokat, akkor minden erejükkel megpróbálják megakadályozni, az új erőnek, a nép és a munkások erejének kibontakozását? Mikor és miért romlottak így el a dolgok?
2011. máj. 6. 19:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%

mérnökhallgató vagyok, suli mellett dolgozom egy cégnél, kétkezű munkásokkal.

Egyáltalán nem nézem le őket, sokszor nekem is kétkezi munkát kell csinálnom, így átérzem mennyire fárasztó tud lenni. (és néha baromi unalmas)

A főnökeimet én se nézem le, nem megeröltető, hanem nagyon stresszes a munkájuk.

Amúgy nem kell általánosítani, vannak munkások akik egész nap szidják a diplomásokat, vannak diplomások akik egész nap szidják a jómunkásembereket, hogy nekik mennyire könnyű lehet...

Könnyű munka nincs is nagyon.

2011. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
48%

Mivel kérdező redflag a neved, gondolom kommunista vagy.

legalább lesz egy kis ellensúly a sok bitnáci ellen, bár a legjobb lenne ha értelmes emberek lennének itt többségben.

2011. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
52%

Mi van? Akkor most vannak az emberek meg van a munkásosztály?


"munkásokat rabszolgasorsban tartó kapitalizmus nagyratörő csalójai" - Ezek a lények gondolom egy afrikai országban élnek ahol a GDP 3 $ vagy esetleg Észak-Korea.


Minden amid most van te vonzottad be magadnak. Bebeszélted magadnak hogy téged elnyomnak a kapitalista disznók és hogy egész életedben nyomorogni fogsz miattuk. Kérésed parancs az univerzum számára. Azt kapod amit érzel.

2011. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"Minden amid most van te vonzottad be magadnak. Bebeszélted magadnak hogy téged elnyomnak a kapitalista disznók és hogy egész életedben nyomorogni fogsz miattuk. Kérésed parancs az univerzum számára. Azt kapod amit érzel."


Nemhiszek az ezotérikus maszlagokban.



A többiektől pedig szeretnék elnézést kérni az általánosításért, nemjól fogalmaztam, fáradt voltam és sietnem is kellett. Nem szerettem volna az általánosítás módszerével élni, de hát akinek nem inge ne vegye magára.

2011. máj. 6. 21:19
 15/31 A kérdező kommentje:

Sándor 417


Én/mint már egy másik kérdésnél kifejtettem/ sem szeretnék egy a múlt béli diktatúrában élni, amit Sztálinék és Leninék kommunizmusnak hívtak. Az köszönő viszonyban sem volt a kommunizmussal. Én egy olyan rendszerben szeretnék élni és dolgozni, mint amit Marx és Engels megálmodott hajdanán.

2011. máj. 6. 21:22
 16/31 anonim ***** válasza:
69%
Az az idealizmus megvalósíthatatlan , mert gyarló az ember és a kísértéseknek nem mindig áll ellen.
2011. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de egy ahhoz hasonló rendszert fel lehetne építeni.
2011. máj. 6. 21:30
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel kérdező redflag a neved, gondolom kommunista vagy. "

Vagy kínai.



"mint amit Marx és Engels megálmodott hajdanán."

Ne legyenek különböző osztályok az emberek között?

Nem tartom olyan jónak. Aki megküzdött érte az had legyen már társadalmilag fentebb attól aki nem.

Nekem is van rokonom aki annak idején még kamionozással meg mással kezdte. De már jó ideje (10-15 éve) jó menő vállalkozása van. Több 10/100 milliós munkái vannak. Nem csak itthon hanem külföldön is.

Ezek szerint ha nem lennének különböző osztályok (mindenkinek egyenlő a vagyona) akkor ő amiért megdolgozott azt ne élvezze?

2011. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nem hinném , h akarnám , h megvalósuljon, mert ebben a kapitalista , szociális hálóval valamelyest védett rendszerben is bárkinek megvan rá az esélye többé kevésbé, h megvalósítsa önmagát és céljait.Ami elsősorban képességeinek és neveltetésének függvénye.Persze szorgalom és néha szerencse is kell mert , jókor jó helyen jót húzni van , h csak a véletlenen múlik.

Nem szabad az emberek közzé egyenlőség jelet húzni, mert avval lehet, h felsegítjük a lemaradókat de nagyban csökkentjük az igyekvők és a tehetségesek előmenetelét ami az általános fejlődés szempontjából nagyon károsan hat mindenkire.

Nem vagyunk egyformák , hagyni kell az embereket kibontakozni a meghatározott keresztényi , a jó ízlés és a humanitás keretein belül.


Számomra a tökéletes ,önzetlen a közösség érdekeit az egyéni érdekek elé helyező és megvalósult kommunizmust a busmannok társadalmi berendezkedése jelenti.És ami a legjobban tetszik bennük ,a fantasztikus humorérzékük.Mert humor nélkül élni lehet, de biztos nagyon car:D

Ne vedd túl komolyan ,Te sem kedves kérdező, sem a világot sem magad sem ezeket az ideológiákat, mert abba bele is lehet betegedni.

;)

2011. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%

mindenféle hülyeséget félre téve:

a népnek fel kéne lázadnia és akinek több pénze van mint az átlag ( az átlag meghatározandó) oda be kell törni, elvenni mindenét és mivel hogy magyarországon tisztességesen nem lehet meggazdagodni, (tehát aki gazdag az lop) ezért a szemetet börtönbe vetni és kínhalállal kéne kivégezni

akinek budai villája van automata géppisztollyal kéne húscafattá alakítani a tolvaj gennyes oligarcha szemetet.


ezek a szemét oligarhák elfelejtik a népet, de a jövőben sok olyan szegény ember lesz aki inkább meghal vagy börtönbe megy de egy ilyen oligrachát legalább kivégezne

2011. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!