Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más Fiatalokat (értsd: 20 év...

Más Fiatalokat (értsd: 20 év alatti) is érdekel a politika? Nem csak olyan felszínesen, hanem tényleg belefolyva?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni én vagyok az egyetlen.. A szűk családi kör támad miatta, mivel ők politika ellenesek, és a többi pedig óriási Fideszes.

Én pedig csak erről tudok beszélni, de senkit sem érdekel a téma.

Meg mindenki avval jön hogy ehhez még fiatalok.. 16-18 évesek és fiatalok hozzá, a következő választásokon már ott vannak a fülkébe és szavaznak, de azt sem tudják merre hány óra!

Szerintem fel kéne már ébredni! Csak a fiatalok változtathatnak. Mert az idős emberek már bele vannak fásulva, egy a miniszterelnök Úrtól kapott levél olyan szinten lekenyerezte őket, hogy Orbán Viktor atombombát is dobhatna rájuk akkor is ő az Igazságos.


2011. máj. 8. 10:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Velem is pont ugyan ez a helyzet.. Nem értem másokat miért nem érdekli a politika, hisz a jövőjükről van szó. A nyugdíjasok inkább meg MSZP-s szavazók!
2011. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem érdekel más fiatalokat is mélyebben ez a téma. Én meg pont azt vettem észre az utóbbi években, hogy nagyon beszivárgott a családok hétköznapjaiba, a fiatalok is akarva akaratlanul hallják nap mint nap, aki kíváncsibb, utána néz jobban.
2011. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"A nyugdíjasok inkább meg MSZP-s szavazók!"

Azért bőven találsz köztük fideszest is.

2011. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Itt ahol én lakok a nyugdíjasok Fideszre hajlanak, mert ilyen még nem volt, hogy a polgár beleszólhatott az alkotmányba, és Magától a Miniszter Úrtól kaptak levelet, ez felbecsülhetetlen!

Ez most nem reklámozás, de Vona Gábor megírta első könyvét a "Született Augusztus 20-án" című könyvét, Az a párt megalakulásáról mindennapi küzdelmükről és természetesen minden párt analizálásáról szól. Nagyon sok mindent meg lehet tudni belőle. Egyáltalán nem öncélú a könyv, és nem önfényező, kijelentette, hogy lehet lesz akiben ellenszenvet vált majd ki, és miközben olvastam bennem is felsejlett ez az ellenszenv, de ahogy olvassa az ember rájön mindenre, és a végére egy igazán jó olvasmány élménnyel gazdagszik.

2011. máj. 8. 10:43
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Ez így van, ahogy mondod.

Én figyelem a korosztályomat (20 éves vagyok, tehát nem régen voltam az említett 16-18 évesek között) és azt kell mondjam, hogy nincs érdeklődés, vagy csak felszínes van.


Lányoktól még nem is várnám el a politizálást, mert véleményem szerint az a "hímek" dolga, de ők is inkább alekoszokkal, valóvilággal, kábítószerekkel, néger rapperekkel és egyéb semmitmondó popénekesekkel vannak elfoglalva, akiktől aztán igazán nem fog változni semmi, nem lesz olcsóbb a benzin és a kenyér.


A felszínesség korát éljük.

2011. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
ma 10:44 Ez így van! Iszonyatosan felszínes minden! Hát azért szerintem a lányok dolga ugyan annyira a politika mint a fiúké.. Én is lány vagyok és néha jobban átlátom a szitát mint más férfiak. Én megmerem kockáztatni, hogy több nőnek kéne a frakciókban lenniük, mivel a nő nem csak a gyorsan jött siker és haszonra mennek, hanem benne van a vérükben az anyáskodás (védelmezés, spórolás, törődés) és ez nagyon fontos a politikába. Nem 2 napra tervezni gyors sikerekre, hanem hosszútávú, felelős, magában megálló döntésekre van szükség!
2011. máj. 8. 10:49
 7/20 anonim ***** válasza:

"Itt ahol én lakok a nyugdíjasok Fideszre hajlanak, mert ilyen még nem volt, hogy a polgár beleszólhatott az alkotmányba, és Magától a Miniszter Úrtól kaptak levelet, ez felbecsülhetetlen!"

Ez akkora propaganda volt.

El tudom képzelni, hogy át sem olvasták. A fidesz szerint ez többet ér mintha népszavazás lenne. Tartanak a népszavazástól mert akkor kiderülne, hogy az emberek többsége nem akarja az új alkotmányt.

2011. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát igen, de ehhez ugye felelősségteljes női gondoskodás is kellene, de hol látod ezt a korosztályunkban? Régen volt ilyen, de a nők szerepe régen is az volt, hogy a férfi küzdött az életben a családjáért és a nő volt neki a támasza, ő adott neki hozzá lelki alapokat.


Mostanában minden kis p*csa csak arra hajt, hogy találjon magának minél több fiút, akik minél vastagabb rózsaszín ködöt tudnak az arca elé varázsolni, hogy izgalmasabbá tegyék vele az életét. És úgy érzem, hogy soha nem lesznek elég érettek a feladathoz, hogy felnőjenek az anya és asszony szerephez. Az ilyen lányoktól én nem várok el semmit...


Elnézést, ha megsértettelek téged a kijelentésemmel, de a lányok általában kevésbé képesek küzdeni ideálokért, mint a férfiak. Ez abból ered, hogy a női gondolkodás kevésbé nyitott az ideálokra, nem gondolkodik ideálisabb világképen, csak nagyon kevesen vannak ilyenek.


Örülök, hogy te ilyen vagy. :)

2011. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Van benne igazság, nem is kicsi. De attól függ, hogy milyen körökben mozogsz!

Például ott van Jeanne d'Arc, egy 16 éves parasztlány felszabadította egész Franciaországot, mert benne is megvolt a kellő "fanatizmus" mégis máglyán égették el és évszázadokkal később nyilvánították ártatlannak és mártírrá avatták..

Az emberek azért nem nyilvánítanak nagyobb jelentőséget a Női erőnek, fanatizmusnak, "ideál keresőnek" és erős markú uralkodni tudó személynek, mert a történelem során a nők elnyomása nem szűnt meg. Természetesen voltak korszakok amikor a nők kicsit fellélegezhettek, de ez sosem volt olyan nagy mértékű. Most a XXI. század nagyobb teret engedett, de minden férfiban és sok nőben is ott él az a sztereotípia, hogy a nő a konyhába való, nem való "uralkodásra", vezető pozícióra. Ami szerintem nem igaz.

Lehet most a Feminista énem beszél belőlem, de nem hiszem. :D

2011. máj. 8. 11:29
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja a második mondatomhoz hozzá csatolnám, hogy Nagyon sok felelős fiatal lány van, csak nem mindegy hol keresed. Valószinüleg nem a plázában shoppingol és nem veri a nyálát az utcán.. Konkrétan lehet észre se veszed, annyira beleolvad a környezetbe és ki tudja mik munkálkodhatnak benne.
2011. máj. 8. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!