Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz ez az állítás...

Szerintetek igaz ez az állítás a nyugatról?

Figyelt kérdés

"Mindegy, hogy mennyire rossz az aktuális politikai és gazdasági helyzet. Egy dolgot meg kell tanulnunk. Mindig, minden körülmények között a nyugat győzedelmeskedik. Éhínség, járvány, háború... A nyugat mindenből kimászik. Sok nemzetet tévesztett már meg a nyugat pillanatnyi gyengesége, a kelet átmeneti megerősödése. Ők úgy is jártak."

Ezt még a töritanárunk mondta a csatlakozás előtt. Volt belőle probléma rendesen, pl. apámnak sem tetszett, mert ő ellenezte a csatlakozást. Azóta is idézzük.

Azért tettem fel a kérdést, mert aktuális. Egyébként én pártatlan vagyok, mert mindenhol megtalálom a helyem, bár tagadhatatlan, hogy inkább költöznék Amerikába, mint Oroszországba, Kínába.


2011. máj. 11. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

1. Ez miért baj? Miért lenne jobb, ha az a kelet (pl. Kína) győzedelmeskedne, amelyhez kulturálisan és mentalitás terén semmi közünk nincsen? Tisztelem őket, félre ne értsd, de ízig-vérig európai ember vagyok, és az ő világuk messze áll az enyémtől. Sokkal messzebb, mint pl. Amerika.

2. A nyugatiakban fel sem merül az a kérdés, hogy hová tartoznak, és hogyan szeretnének élni, mert egyértelmű számukra. Nem mutogatnak külső és belső ellenségekre, hanem együtt dolgoznak azért, ami számukra évszázadok óta természetes. Mi meg hol nyugat felé futunk száz métert, hol vissza keletnek, mert közben meggondoltuk magunkat...

2011. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

Hülyeség. Eleve az, hogy "nyugat", egy nagyon laza gyűjtőnév, ami alá teljesen eltérő államok vannak összefoglalva. Németország és Franciaország pl. mindkettő "nyugat", az elmúlt 100 évben mégis két nagyon véres háborút vívtak egymás ellen.


Aztán az ilyesminek, mint "A nyugat mindenből kimászik", semmi értelme. Hogyan mászik egy nyugat? Átmászik a kerítésen? Micsoda blődség ez.

2011. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dymo ***** válasza:
0%
Végülis a keleti kúltúra,például Kína csak kb 2500 éven keresztül volt világelső. Most van egy gyengébb 500 éve (lehet sokat mondtam) és egyből leírják. Figyeld meg,max 20 év és ő lesz az új nagyhatalom. Ha jól emlékszem 2016ra jósolják hogy átveszi az USA-tól a gazdasági vezető szerepet.
2011. máj. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a keleti kúltúra,például Kína csak kb 2500 éven keresztül volt világelső"


Ugyanaz az értelmetlenség "keleti kultúráról" beszélni, mint "nyugat"-ról. India az pl. micsoda? Kelet? Csak mert kb. semmi köze Kínához.


És miben világelső egy "kultúra"? 200 m-es síkfutásban?

2011. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dymo ***** válasza:
Már 2000 éve is több százezres városaik voltak,100-150 méter széles sugárutakkal! Korukat meghaladó csillagászati,földrajzi,orvostudományi stb ismeretekkel rendelkeztek. A személyes véleményem szerint az ideológiáik,mint a taoizmus sokkal emberbarátibb,helyesebb mint a nyugati típusú vallások.
2011. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!