Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezt Vona milyen értelemben...

Ezt Vona milyen értelemben értette?

Figyelt kérdés

"Kizárásos alapon maradt – több kontinensen elterjedve -, amely igyekszik őrizni a tradíciót: ez pedig az iszlám világ. És természetesen nem öngyilkos merénylők és véres háborúk mellett török lándzsát, de egyúttal kijelentem, ma az emberiség tradicionális – a transzcendenst a hétköznapival együtt megélő – kultúrájának utolsó védőbástyája az iszlám világ maradt. (Mondom ezt mint római katolikus vallású ember.) Sikere vagy kudarca nem az iszlám és Amerika/Izrael viszonylatában, hanem az emberiség szempontjából lényeges számomra. Amennyiben az iszlám elbukik, a fény szinte teljesen kialszik, és a globalizmus sötétsége előtt már nem marad érdemi ellenfél. Akkor tényleg véget ér a történelem. És nem lesz happy end…"


Mit ért a globalizmus sötétsége alatt? Világkormányt? Hagyományok eltűnését? Vagy mit? Egyáltalán létezik olyan, hogy a hagyományok konstans módon a történelemben állandóak? Van olyan nép, amelynél az utóbbi ezer év alatt nem változtak a hagyományok, szokások?

Vagy miből gondolja, hogy a globalizmus maga a megtestesült gonosz? Ilyen elven, akkor az is a megtestesült gonosz volt, hogy a törzsi társadalmak átalakultak nemzetté. Gondolom, akkor is lehettek helyi Vonák, akik megmondták, hogy a nemzet az maga a gonosz. A törzsi társadalom az egyedül üdvözítő és a törzsi hagyományok elárulói hitvány emberek. Egyáltalán egy folyamatot, hogy lehet megítélni a kezdet kezdetén? Vagy miből gondolják, hogy az nem a fejlődés része, ahogy az is, ahogy egykor lemásztunk a fáról? Tényleg nem akarok sem ellene, sem pedig mellette érvelni, de erre nagyon kiváncsi vagyok. Vagy csak azért beszél így Vona és a hozzá hasonló emberek (mindenféle rosszindulat nélkül), mert a világ egy paradigmaváltás előtt áll és az emberi faj már csak ilyen, hogy fél az ismeretlentől és a jól megszokott, konzerválódott értékek mentén foglal állást. Ahogy tették annó egyes törzsi vezetők is a nemzeti forma ellenében.

Ahogy most látjuk a globalizációban a jó mellett a rosszat is, nem lehet, hogy elődeink ugyanígy voltak a nemzeti társadalommal is? Hogy ugyanolyan hagyománytipró, régi értékeket megtagadó? Afrikában törzsi társadalom van és többek között ezért olyan elmaradottak. Sok helyi konfliktus törzsi eredetű, amit súlyosbít a nyugat által gyártott autómata fegyverek használata. Innen nyugatról és a fejlettebb világból a törzsi tásadalmon egyszerűen csodálkozunk, primitívnek tartjuk, nevetünk rajta. Pedig a nemzeti társadalom elődje volt és őseink is éltek benne. Vajon a jövőben nem ilyen szánalmas lesz a mai értékek és társadalomforma csökönyös védelme? Ki mondja meg, hogy ez rossz, vagy amaz jó? Milyen értékek szerint bíráljuk? Ha nem is ismerjük, akkor hogy alkothat róla véleményt az ember?

Ezzel kapcsolatban som összeesküvést hallani, de akkor józan ésszel gondolkodva, az nem összeeskövés, hogy egykoron a családokból klánok lettek, a klánokból törzsek, a törzsekből nemzetek? Vagy már ott is az őskor hajnalán, munkálkodott az illuminati? Ha eddig ez egy fejlődési szakasz volt, akkor miért gondoljuk, hogy ez a jövőben nem fog továbbfejlődni? Miért annyira elképzelhetetlen ez? Azért, mert a kereszténység minden ilyen dolgot az ördög művének tekint? Ki mondja meg, hogy a kereszténységnek igaza van? Előtte pogány vallások voltak, ők erről megint másképp gondolkodtak. Miért gondolja a ma embere és a mai monoteista vallások zöme, hogy az az egyedüli üdvözítő út? Miért gondolják konstansnak a világot, amikor ezer évek alatt népek tűntek el, vallások koptak ki a köztudatból, nyelvek haltak el???


Ti hogy gondoljátok? Csak őszintén, de kultúráltan. Kösz. Azért mélyebb gondolatokat is várok.


2011. jún. 4. 13:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
Vona szavai mögött nem érdemes mélyebb logikát keresni, mert nincsen. A zsidógyűlölet egy szóval megmagyaráz mindent, erre építi az egész retorikáját.
2011. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:46


Igazából nem a Vona-idézet érdekel, hanem amiről beszél és a mögötte lévő tartalomról. Éppen ezért is tettem ide, mert ő a világról beszélt és nem a magyar politikáról. Te is válaszolhatnál ezzel kapcsolatban. Vona itt mellékes, nem azért írtam ki a kérdést, hogy szidják vagy éljenezzék.

2011. jún. 4. 13:51
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

márpedig ennek a cuccnak nincsen semmilyen világpolitikai aspektusa, csak belpolitikai, szóval kár is ilyet keresni benne.

Annyi, hogy a Jobbik szavazóinak egy széles rétegének van egy ilyen arab meg iszlám mániája, mert azok balhéznak a zsidókkal, azok meg fúj-fúj, ezért Vona csinált egy nekik szóló üzenetet.

Ennyi.

2011. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%

csak szólnék a kocsmajáró nagymagyaroknak, hogy az iszlám tiltja az alkohol fogyasztást.


Az hogy az iszlámot állítja be mint példaképet, megint egy sor paradoxont és anomáliát vet fel a Jobbik viselkedésében.

(csak két példa: a Jobbik harcol a nők egyenjogúságáért, de az iszlám elnyomja a nőket és a jogaikat. a másik példa hogy, a Jobbik a hazai mezőgazdaságot akarja feltúrbozni, de az iszlám tiltja a disznóhúsfogyasztást is).


"És természetesen nem öngyilkos merénylők"


Akkor miért szeptember. 11 lett a magyar-arab barátság napja?

ezt már annyiszor megkérdeztem, de sose kaptam még rá választ (max annyit, hogy ez véletlen egybeesés...)


Igazi logikát ne keress mögötte, Vona csak azért mondta mert, a zsidók az rossz->arabok lenni zsidók ellen->arabok lenni jók

2011. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%
Teljes mértékben egyetértek veled. Sajnos egy rétegnek ez kell, gondolkodni luxus.
2011. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a globalizmus világméretű jelenség. Vona nem érdekel, engem a globalizmus mint jelenség érdekel. Vona idézetét csak azért tettem be, mert a VILÁG ellenségének tartja. Nem az iszlámbarátságról akarok beszélni. Látom rosszul tettem fel a kérdést!
2011. jún. 4. 14:09
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem unod még hogy ma már az 5. ilyen témájú kérdést írod ki?


Annyira nem izgalmas ez a téma...


Vona iszlám szimpátiája zsidó és Izrael ellenes felfogásából ered.Ez ennyire egyszerű,nem kell ezt túlmagyarázni.

2011. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Nem unod még hogy ma már az 5. ilyen témájú kérdést írod ki?"

Ez ma az első kérdésem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Annyira nem izgalmas ez a téma...


"Vona iszlám szimpátiája zsidó és Izrael ellenes felfogásából ered.Ez ennyire egyszerű,nem kell ezt túlmagyarázni."

És ki nem szarja le? Nem ez volt a kérdésem? Miért nem olvasod végig? Nem érdekel Vona, meg a fóbiái! Engem csak a globalizmus érdekel.

2011. jún. 4. 14:26
 9/25 Vadmeggy ***** válasza:
50%

A jobbik ideologiájában miért keresel mély tartalmat?

Nem tűnt fel, hogy soha nem hoz fel példákat, csak puszta ideológiákkal és eszmékkel dobálozik?


Neki nem tűnt fel, hogy nyugaton az iszlám bevándorlók egy hatalmas társadalmi problémát jelentenek?

Nem illeszkednek be a társadalomba, hanem megpróbálják a saját kultúrájukat ráerőltetni a nyugatira.

2011. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%

Én kedvelem Vónát, de nem értem, hogy miért kell vállasztani a zsidók és az arabok között.

Én amondó vagyok, bombázzuk le mind a kettőt.

2011. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!