Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az új Himnuszr...

Mi a véleményed az új Himnuszról? És az új Szózatról?

Figyelt kérdés

[link] (klikk a lejátszókra!)


A zene, a szöveg marad, de az énekszólamokat lentebb vitték 4 hanggal, így többen képesek kiénekelni a nem kevés, 17 hangnyi terjedelmet.


Ahogy a Honvéd Férfikar előadta, volt benne valami nyers erő. Ez egy ált. isk. évzáró ünnepélyen nyilván hiányzik majd...


2011. jún. 8. 21:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem így is világszánalom a magyar himnusz...
2011. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
48%
Már van erről kérdés. Egyébként nekem tetszik.
2011. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%
világszánalom??? Szerintem nagyon szép, és ebben közrejátszik az is, hogy magyar vagyok. Szeretem, mikor felzeng a himnusz, az emberek elérzékenülnek, ahogy eg nagy ünnepségen mindenki feláll és szívéből énekel...
2011. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Ha már volt ilyen kérdés, akkor bocs, a keresővel rákerestem a "himnusz" szóra, az nem adott találatot, a kiírás előtti is csak egy lengyel himnuszos kérdést adott hasonlónak...


Az pedig nem vitatéma, hogy a magyar himnusz a legszebb a világon, a többi az majorette-felvonuláshoz jó, kísérőzenének.

2011. jún. 8. 21:17
 5/42 anonim ***** válasza:
23%

21:08

miért mondod ezt?

szerintem nem világszánalom, én csak szimplán nem érzek semmi összetartó erőt a nemzetünkben

2011. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
70%
Mióta számít az egy évzárón, hogy kiénekli-e az ember a magasabb hangokat? Szép a himnuszunk zenei része, de szerintem a lényeg a mondanivalóján van.
2011. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem fogják azért többen énekelni a Himnuszt, mert lejebb vitték 4 hanggal. Aki akarta, az eddig is énekelte, aki nem, ezután sem fogja. szerintem.
2011. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
43%
Nekem sem tetszik a magyar himnusz, de nagyon jellemző a magyar jellemvonásokra sajnos. Az embernek tényleg akasztani támad kedve magát, ha végigénekelte/hallgatta, más nemzetek himnuszai vidámabbak. Persze, persze, tudom, más nemzeteket tízszer kevesebb baj és elnyomás ért, mint minket, szegény magyarokat... na mindegy, nem megyek bele. Ettől függetlenül elérzékenyülök, ha hallom, és kellemes érzések járnak át, nem tudnék már mást elképzelni. De ez csak nemzeti érzés. Ha magát a szöveget, zenét nézzük, senki sem cáfolhatja, hogy nem túl lelkesítő egyik sem... mint egy gyászdal. Nekem igazából mindegy, így sincs hangom, úgy sincs hangom. Nem volt bajom a régivel, de az új verzió is tetszik, már amennyire :)
2011. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
62%
"új" Himnusz? Mi eddig is így énekeltük az ünnepségeken. Belinkeled nekem a régit?
2011. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=r5bsbiB7BVo


a "régi", azaz a mostani.

2011. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!