Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az új Himnuszr...

Mi a véleményed az új Himnuszról? És az új Szózatról?

Figyelt kérdés

[link] (klikk a lejátszókra!)


A zene, a szöveg marad, de az énekszólamokat lentebb vitték 4 hanggal, így többen képesek kiénekelni a nem kevés, 17 hangnyi terjedelmet.


Ahogy a Honvéd Férfikar előadta, volt benne valami nyers erő. Ez egy ált. isk. évzáró ünnepélyen nyilván hiányzik majd...


2011. jún. 8. 21:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Miért ebben nincs benne?
2011. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Ozmium42 ***** válasza:
De benne van, csak nem úgy. Férfiak éneklik, és sokkal mélyebben. Nyilván nem a szövegre céloztam. Hallgasd meg az eredetit.
2011. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim válasza:
66%
Erről még nem is hallottam. De felháborító. Azt direkt írták meg úgy. Hogy jön ahhoz bárki is, hogy megváltoztassa! Az ilyen embert le kéne lőni, bár kár lenne belé az ólom is.
2011. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim válasza:

Nekem nem tetszik. Nem tudom miért lenne népszerűbb azért mert pár hanggal alacsonyabban kezdődik...

Én pont azt szerettem, hogy a Himnusznál, mikor jön a magas C, akkor általában elég hamisra hamisra sikerült.

Meghát a mélyebb részeket mindenki tudta énekelni, de például ugyan ez van az énekeskönyv dicséreteivel és zsoltáraival is..akkor egyúttal vigyék lejjebb azokat is egy oktávval, mert pl én sosem tudom kiénekelni őket.

ennyi:D

És aki azt mondja, hogy a himnusz "szánalmas", az kapja be. Hogy mondhatsz ilyet b+?! Menjél el , ha nem tetszik...

2011. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint az egyszerű instrumentális verzió a kedvencem.


http://www.youtube.com/watch?v=3iOKbRRSgic&feature=related

2011. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

„Én pont azt szerettem, hogy a Himnusznál, mikor jön a magas C, akkor általában elég hamisra hamisra sikerült.”


Pont ez a probléma.

2011. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Az eredetileg verbunkos, majd joggal lassuló Himnusz még maszatosabb művet készítettetek.

A Szózatból meg ruszki katona indulót csináltatott a miniszter.

2011. jún. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
80%

Azt hittem, hogy a Köztársaság tér és a Szabadság tér átnevezésével ez a múlt-tagadó, cezaromániás bosszúhadjárat véget ért. Nem gondoltam volna, hogy ez a papíron iskolázott, de a valóságban bunkó és primitív, mocskos kis cigánygyerek még ebbe is beleszól!


Ami pedig a Himnusz és a Szózatot illeti, a szövege miatt, magamban eddig is a Szózatot tekintettem az igazi Himnusznak, mert a Kölcsey "sült galambot váró" fohászával szemben (Csak a kontraszt érzékeltetésének kedvéért fogalmaztam ilyen sarkosan!) - Isten áldd meg a magyart...- egy "Hazádnak rendületlenül

Légy híve, ó magyar; ..."

sokkal haladóbb, előremutatóbb.


A különvéleményem ellenére eddig mindig tiszteltben tartottam a Himnusz (és természetesen a Szózat) hagyományát és szentségét! Ezt kellene tennie orbánnak és Réthelyinek is!

2011. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
0%
Szerintem is világszánalom.. én szégyenlem,hogy csak a mi országunk Himnusza ilyen szomorú. Nem csak rossz dolgok történtek Magyarországon,hogy ilyen kellemetlen Himnuszt énekeljünk. Mellesleg az elemzésében is ( a végén ) arról ír Kölcsey,hogy ez a rossz kor örökké tartani fog. és mi ezt énekeljük (Y) gratula
2011. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
utolsó vagy megint . Szerintem a Szózat még mindig jobb.
2011. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!