Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az új Himnuszr...

Mi a véleményed az új Himnuszról? És az új Szózatról?

Figyelt kérdés

[link] (klikk a lejátszókra!)


A zene, a szöveg marad, de az énekszólamokat lentebb vitték 4 hanggal, így többen képesek kiénekelni a nem kevés, 17 hangnyi terjedelmet.


Ahogy a Honvéd Férfikar előadta, volt benne valami nyers erő. Ez egy ált. isk. évzáró ünnepélyen nyilván hiányzik majd...


2011. jún. 8. 21:06
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
47%

szerintem sokkal jobb ha egy himnusz vidám. és élettel teli.


a mienk meg inkább szomorkodó és a múltat nem szabad feledni ,mert xar volt és arra emlékezni kell hogy sírjunk is meg rossz kedvünk is legyen. ez kell a magyaroknak

2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
78%

"megbűnhődte már e nép

a múltat s jövendőt".

Ebben minden benne van. Már akkor tudták, hogy

egyre sz-rabb lesz.

Tetszik a Himnusz,és a Szózat is.

2011. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
58%

Mikor megláttam a cikket arra gondoltam, hogy végre hallhatom az eredeti változatot ahogy Erkel megírta, de sajnos csalódás volt :(

Hova lett a verbunkos stílus...

2011. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Ezek nem újak.


Amúgy nem rossz, de aki nem csak újévkor a televízióban hall himnuszt, annak nem annyira újdonság. Ahol nem playback-ről megy, ott ilyesmi szokott lenni.

2011. jún. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Lehet, pont ez benne az "okosság". Ha úgyis mindenki így énekli, az eredetire meg csak egy képzett kórus képes, akkor legyen egy énekelhető verzió, amihez viszont mindenki tudja magát tartani - többé kevésbé.
2011. jún. 9. 06:39
 16/42 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is rossz a himnuszunk,mint ahogy azt már írták egy páran..az embernek akasztani van kedve magát miután meghallja mondjuk egy sporteseményen.


Ezek sokkal de sokkal jobbak -persze ez nem kívánságműsor-.:


http://www.youtube.com/watch?v=z3RToBymttA


Ez is gyönyörű.:

http://www.youtube.com/watch?v=6wCDAOYaydk&feature=related

2011. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 tetris ***** válasza:
Na végre, hogy eszébe jutott valakinek az, hogy túl nagy hangtartomány kell a régi változat elénekléséhez. Ez az új jobban énekelhető, nekem tetszik.
2011. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

"A zene, a szöveg marad, de az énekszólamokat lentebb vitték 4 hanggal"


Innentől kezdve ez technikai kérdés. Nem "új", mivel a lényeg (szöveg és zene) megmarad.

2011. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
37%

Nem tetszik, nem érint meg, és fel vagyok háborodva, hogy csak férfiak éneklik. Énekkaros voltam 8évig, így eleget énekeltem minkét művet.A Hímnusz 3szólamú, ezáltal van alt, mezzo és szoprán szólam, tehát mindenki megtalálja a maga hangfekvésének valót.

Egyébként ez olyan lett mint valami katonai induló,pedig számomra az egységről és az összetartozásról kellene szólni (most a szöveget ne figyeljük)

A Szózat is el lett rontva, az egész teátrális műből, csak pár baka éneke lett.

2011. jún. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Ozmium42 ***** válasza:
91%
A régi Szózat jobb volt. Pont a "bölcsőd az, s majdan sírod is" rész miatt szerettem.
2011. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!